Cupra Ateca FL 2020

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BShKF »

Kkammill pisze:
26 lut 2021, 12:27
A mnie cieszy taki wynik bo użytkuje auto nietuzinkoweObrazek
Mnie również :) Patrząc na te liczby, można powiedzieć, że Porsche to już prawie opatrzona marka popularna, a Cupra to nadal egzotyk dla prawdziwych ekscentryków :D



Sponsor

Re: Cupra Ateca FL 2020

Sponsor


Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: S3ker »

Teraz tylko czekać na 1.5 i 2.0 190 KM w Cuprze atece i trendy się zmienią :D
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

BShKF pisze:
26 lut 2021, 12:04
DarekWa pisze:
24 lut 2021, 19:40
Pertyn właśnie wstawił teścik
Z danych Samaru wynika, że cała marka Cupra sprzedała w Polsce ~60 aut. Nie wygląda to dobrze moim zdaniem, nawet pomimo pandemii. Dla porównania, w tym samym okresie w PL sprzedało się ~50 Ferrari i ponad 1600 Porsche.
n1, podrzucisz jakiś link? Pewnie w 2021 ta liczba znacząco poszybuje w górę dzięki Formetorowi w wielu postaciach :)

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BShKF »

Jakiś czas temu, chyba w tym wątku, zastanawialiśmy się skąd się wzięły lepsze osiągi poliftowej Ateki w stosunku do przedlifta (4,9 do setki vs 5,2). Byłem wczoraj wymienić opony, więc skorzystałem, pokręciłem się trochę po salonie i pozawracałem głowę sprzedawcy.

Wg. niego poliftowa Ateka, tak jak i Formentor, mają dość wyraźnie "dłubnięty" napęd 4x4. Objawia się to min. tym, że w trybach Sport i Cupra na tylny napęd trafia zawsze przynajmniej 15% mocy (max 50%), podczas gdy w przedlifcie jest to zakres 0 - 50%. Co więcej, polift i Formentor mają nową/zmodyfikowaną skrzynię. Widać to choćby po obecności tryby żeglowania po odpuszczeniu gazu.

Miałem okazję przejechać się też Formentorem, ale dość krótko i w słabych warunkach (deszcz + korki) i subiektywnie wydaje mi się nieco "żywszy" w trybie Comfort. To coś na co narzekam w swoim aucie, Comfort u mnie wydaje się niesamowicie zamulasty, owszem auto ładnie przyspiesza po mocniejszym dodaniu gazu, ale trzeba na to dłuuugo poczekać. Na szczęście problem ten znika po przełączeniu skrzyni lub nawet całego układu w tryb sport.

Poza tym w Formentorze zdecydowanie nie czułem się jak w Suvie, siedzi się nisko, a do tego nie ma tyle luzu nad głową co w Atece. Ma za to fajniejszy projekt wnętrza i jest miło wykończony (no może poza tkaniną na siedzeniach zamiast alcantary, jeśli nie zdecydujemy się na skórę).

A i jeszcze jedna przykra ciekawostka. Wszystkie mocniejsze auta w gamie Cupry, poza hybrydami, zdrożeją po nowym roku modelowym o około 5000 zł. Efekt unijnych norm emisji... :cry:

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: majcher »

Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

dzwoniec pisze:
Kkammill pisze:
19 sty 2021, 21:02
Bardzo zadowolony. Na ten moment auto szyte pod moje wymagania. Nie rażą mnie jego niedoróbki bo radość z jazdy jest ogromna:) wspólnik też szczęśliwy ze wybrał ją. Jak Twoje mody kiedy kolejny etap?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czekam na części jeszcze, pewnie chwile im zejdzie na cło i papiery już na naszym kontynencie. Chociaż teraz to mnie najbardziej interesuje, żeby CarPlay działał bezprzewodowo :roll:
Hej jak osiągi Twojego auta? Co pomodziłeś i jak wrazenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krystianek83
Posty: 48
Rejestracja: 28 paź 2022, 10:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: krystianek83 »

Witajcie,
Chciałbym się poradzić.... 1 pyt, czy to lift? tak jak pisze w ogłoszeniu? czyli i napęd poprawiony i szybsza itp?

czy warty grzechu,
https://www.otomoto.pl/oferta/cupra-ate ... EZsyc.html

z tego co mówi, nigdy nie szalał i na zimnym nigdy nie piłował..... i że to autostradowy przebieg.

i 2 lata gwarancji jeszcze.
Ja najbardziej się tej skrzyni boje... miałem b7 i non stop jakies odglosy metaliczne... wymiana mechatroniki wiele nie dała.... no zraziłem się wtedy,

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

krystianek83 pisze:Witajcie,
Chciałbym się poradzić.... 1 pyt, czy to lift? tak jak pisze w ogłoszeniu? czyli i napęd poprawiony i szybsza itp?

czy warty grzechu,
https://www.otomoto.pl/oferta/cupra-ate ... EZsyc.html

z tego co mówi, nigdy nie szalał i na zimnym nigdy nie piłował..... i że to autostradowy przebieg.

i 2 lata gwarancji jeszcze.
Ja najbardziej się tej skrzyni boje... miałem b7 i non stop jakies odglosy metaliczne... wymiana mechatroniki wiele nie dała.... no zraziłem się wtedy,
Dla mnie to przed lift. Lampy, końcówki tłumika i radio ewidentnie wskazują na to. Czy mechanicznie mogli tam coś zmienić- nie sadze. Mam 2020 polift i wszystko gra. Polecam auto bo daje frajdę cały czas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krystianek83
Posty: 48
Rejestracja: 28 paź 2022, 10:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: krystianek83 »

Ogladam 2018/2019 i jeszcze inaczej maja w srodku. Mniejsza navi, przyciski jakies takie inne.....

Szlag wie jak tu ten lift wychwycic, 2020 szukam i takie same jak ten co link dalem....

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Endrju »

To przedlift w poliftowych nie ma galek tylko dotykowo wszystko.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ