Cupra Ateca FL 2020

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

dzwoniec pisze:Witam wszystkich.

Zamówione :) Konfig na niecałe 250k - baza kosztuje 202k.

Dobrałem praktycznie wszystko prócz wydechu. Z nowości mamy m.in. ogrzewaną kierownicę w standardzie i można dołożyć pamięć foteli (w końcu!).

Przyciski na kierownicy mają być dostępne jako opcja dopiero dla modeli wyprodukowanych w 2021. Jeden przycisk odpowiada za włączanie silnika, drugi za zmianę trybu jazdy. W przypadku tej opcji stary (pulsujący) przycisk zmienia się w wyłączanie trakcji.

Czekam z niecierpliwością, dam znać jak w końcu odbiorę (kwestia ok. dwóch miesięcy - oby).
Gdzie zamawiałeś? Jestem w trakcie konfiguracji i na dniach tez zamawiam swoją maszynęObrazek nie będę już dłużej czekać na oficjalny konfigurator bo mecze się już w żony aucie 2 miesiąceObrazek z 200 koni zasiadłem na nędzne sto kilka i czuje że postarzałem się o kilka lat w tym czasieObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Cupra Ateca FL 2020

Sponsor


Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: chris »

Frodo pisze:
20 sie 2020, 18:37
Osobiście w VW/Seat/Skoda (niedawno w nowej RAV4 też) nie doświadczyłem wygodnych skórzanych foteli, zdecydowanie wolałem "tańsze", ale może Cupra jest tu wyjątkiem.
Fotele w Cuprze nawet te zwykłe są naprawdę wygodne ale z moich doświadczeń wynika jednoznacznie,
że jeśli decydujemy się na gładką skórę to ma to sens tylko gdy jest ona wentylowana ;)
Jeżeli nie to latem mamy po prostu tragedię i mokre plecy :oops:
Zimą natomiast zaraz po wejściu do auta ślizga nam się na niej tyłek i puki nie podgrzejemy sobie naszych czterech liter
będzie Nam na niej nieprzyjemnie zimno :(

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Kkammill pisze:
21 sie 2020, 0:32
dzwoniec pisze:Witam wszystkich.

Zamówione :) Konfig na niecałe 250k - baza kosztuje 202k.

Dobrałem praktycznie wszystko prócz wydechu. Z nowości mamy m.in. ogrzewaną kierownicę w standardzie i można dołożyć pamięć foteli (w końcu!).

Przyciski na kierownicy mają być dostępne jako opcja dopiero dla modeli wyprodukowanych w 2021. Jeden przycisk odpowiada za włączanie silnika, drugi za zmianę trybu jazdy. W przypadku tej opcji stary (pulsujący) przycisk zmienia się w wyłączanie trakcji.

Czekam z niecierpliwością, dam znać jak w końcu odbiorę (kwestia ok. dwóch miesięcy - oby).
Gdzie zamawiałeś? Jestem w trakcie konfiguracji i na dniach tez zamawiam swoją maszynęObrazek nie będę już dłużej czekać na oficjalny konfigurator bo mecze się już w żony aucie 2 miesiąceObrazek z 200 koni zasiadłem na nędzne sto kilka i czuje że postarzałem się o kilka lat w tym czasieObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dolny Śląsk :) Daj znać jak finalnie będzie wyglądać konfig.

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

Ja tez z dolnego Śląska wiec chętnie się spotkam po odbiorze. Dziś rozmawiałem z moim opiekunem (nie zamawiam w swoim województwie) i przedstawił mi czas oczekiwania nawet do 4 miesięcy. Po niedzieli dostanę wyliczenia i papiery do zamówienia. Biorę podobnie mocne doposażenie jak Ty. Dostałeś info jaka dopłata za wydech? To tak z ciekawości bo dla mnie seria jest idealna. Oby nie było jakiś ograniczeń w nowych wersjach związanych z ekologia. Ostatnio oglądałem test u Zachara BMW serii 1 i tam klient taka niemiłą niespodziankę dostał związana z brzmieniem wydechu przy swoim aucie 300 koni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BartoszT
Posty: 18
Rejestracja: 19 sie 2020, 8:37
Samochód: Golf Variant 1.4 TSI 150 km
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BartoszT »

Wydech Akrapovic 14 976 zł
Przez te chore limity emisji i kolejne obostrzenia Uni coraz marniej prezentują się seryjne wydechy. Tez widzialem ten filmik u Zahara i chcialbym unikac takiej niespodzianki. Ciekaw jestem jaki standard będzie miał podstawowy wydech Cupry w najnowszych modelach, oby to nie były tylko emocje na papierze.

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

Oj bolałoby gdybym nie miał tego brzmienia jak w przed lifcie. Kupuje to auto między innymi dla tego dźwięku i strzałów w trybie Cupra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Seryjny wydech ma klapy, więc pozostaje mieć nadzieję, że nie są bezużyteczne :?

Teoretycznie wciąż obowiązują normy, które weszły w życie 1 stycznia 2019 roku, więc nowe Cupry powinny brzmieć tak jak do tej pory. Limited Edition wyszła przecież całkiem niedawno, a strzela z Akrapovica aż miło :)

BartoszT
Posty: 18
Rejestracja: 19 sie 2020, 8:37
Samochód: Golf Variant 1.4 TSI 150 km
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BartoszT »

dzwoniec pisze:
22 sie 2020, 2:02
Seryjny wydech ma klapy, więc pozostaje mieć nadzieję, że nie są bezużyteczne :?
Cała nadzieja w Cuprze bo obecna motoryzacja to kastracja pod tym względem niestety :)

15k za Akrapovica to sporo ale przynajmniej gwarancja dobrych wrażeń. Zobaczymy w realu jak poloifty będą brzmiały i wtedy zdecyduje.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kuchar »

Odnośnie wydechu, odpuściłbym sobie takiego Akrapa za 15k, wziąłbym serie a wydech zrobił w jakimś niezależnym serwisie (np. MGMOTORSPORT) znacznie lepszy i pewnie za znacznie mniej. ;)

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

Tez sobie taka ewentualność zostawiłem. Za opcja dobrałem nowa sportowa kierownice podgrzewana z przyciskiem start i trybem cupra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ