Cupra Ateca FL 2020

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Kkammill pisze:
22 sie 2020, 12:44
Tez sobie taka ewentualność zostawiłem. Za opcja dobrałem nowa sportowa kierownice podgrzewana z przyciskiem start i trybem cupra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Już można? Termin produkcji jeszcze na ten rok? Chyba będę musiał przedzwonic do doradcy i dodać do zamówienia :)



Sponsor

Re: Cupra Ateca FL 2020

Sponsor


BartoszT
Posty: 18
Rejestracja: 19 sie 2020, 8:37
Samochód: Golf Variant 1.4 TSI 150 km
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BartoszT »

Kuchar pisze:
22 sie 2020, 12:38
Odnośnie wydechu, odpuściłbym sobie takiego Akrapa za 15k, wziąłbym serie a wydech zrobił w jakimś niezależnym serwisie (np. MGMOTORSPORT) znacznie lepszy i pewnie za znacznie mniej. ;)
Też taką opcję cały czas rozpatruje, tylko wtedy trzeba się liczyć z utratą gwarancji i pytanie też jak do takiej ingerencji w układ zapatruje się leasingodawca i czy nie musi wyrazić zgody- orientuje się?

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

dzwoniec pisze:
Kkammill pisze:
22 sie 2020, 12:44
Tez sobie taka ewentualność zostawiłem. Za opcja dobrałem nowa sportowa kierownice podgrzewana z przyciskiem start i trybem cupra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Już można? Termin produkcji jeszcze na ten rok? Chyba będę musiał przedzwonic do doradcy i dodać do zamówienia :)
Taką opcje dziś zaproponował mi mój doradca. Ucieszyłem się bardzo:) Oficjalnie zamówienie poleci po niedzieli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BShKF »

BartoszT pisze:
22 sie 2020, 14:36
Kuchar pisze:
22 sie 2020, 12:38
Odnośnie wydechu, odpuściłbym sobie takiego Akrapa za 15k, wziąłbym serie a wydech zrobił w jakimś niezależnym serwisie (np. MGMOTORSPORT) znacznie lepszy i pewnie za znacznie mniej. ;)
Też taką opcję cały czas rozpatruje, tylko wtedy trzeba się liczyć z utratą gwarancji i pytanie też jak do takiej ingerencji w układ zapatruje się leasingodawca i czy nie musi wyrazić zgody- orientuje się?
Gwarancji nie utracisz jeśli wymienisz sam wydech, bez dalszej ingerencji w sam układ wydechowy. Oczywiście przy okazji każdej wizyty w ASO wypadałoby założyć seryjny wydech, bo nigdy nie wiadomo na jakiego służbistę tam trafisz.
Jakimś tam problemem jest fakt aktywnego wydechu w serii - gdy zmieniasz tryb jazdy na Sport lub Cupra, to otwierają się klapki - pytanie co gdy system nie będzie mógł tego zrobić, gdyż zostanie zmieniony wydech.
Leasing być może wyda zgodę na zmianę wydechu, ale na pewno nie za darmo i na pewno będzie trzeba im to jakoś uargumentować, udokumentować i wziąć odpowiedzialność za tę modyfikację.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kuchar »

Dokładnie, nie można za bardzo ingerować w samochód leasingodawcy w teorii, w praktyce nie spotkałem się nigdy z problemem leasingodawcy w przypadku zmian w samochodzie więc jak kto uważa.
Gwarancja na układ wydechowy idzie out, prawdopodobnie jak zrobisz cały wydech (włącznie z katalizatorem) to i poleci na silnik - niestety.

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: root »

Jeśli masz niską kwotę wykupu, to mają na to wywalone (pewnie i tak wykupisz samochód). Jeśli masz wysoką, to mogą kręcić nosem.

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

Na niemieckiej stronie wjechał konfigurator z ciekawych nowości to kierownica wielofunkcyjna podgrzewana, asystent manewrowania z przyczepa. Przedłużenie gwarancji dodatkowo płatne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Kkammill pisze:
25 sie 2020, 17:07
Na niemieckiej stronie wjechał konfiguratorObrazek z ciekawych nowości to kierownica wielofunkcyjna podgrzewana, asystent manewrowania z przyczepa. Przedłużenie gwarancji dodatkowo płatne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Warto dodać, że asystent przyczepy to po prostu widok z góry :D

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

Myśle ze to raczej Trailer Assist od VW który wspomaga manewry z przyczepa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Kkammill pisze:
25 sie 2020, 17:20
Myśle ze to raczej Trailer Assist od VW który wspomaga manewry z przyczepa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Masz na myśli to - https://www.youtube.com/watch?v=LlZq0aGd8vc?

Wygląda super, chyba będę musiał dospecować lub ewentualnie dograć przy okazji wizyty w ASO już po odbiorze.

ODPOWIEDZ