Stuki z tylnej kanapy

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
Dr.Trumniak
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2020, 12:23
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Stuki z tylnej kanapy

Post autor: Dr.Trumniak »

Hej!
Od jakichś 2 tygodni coś mi niemiłosiernie stuka (jakby haczyk plastikowy uderza o plastik) z okolicy tylnej kanapy - nie jest to żadna butelka, rzecz z bagażnika itp. Prawdopodobnie to zaczep w siedzisku - po położeniu oparcia zauważyłem tam plastikową część - zaczep, która te stuki może wydawać, mocno zatrzasnąłem oparcie i był spokój na 2 dni i znowu to samo. Jest to cholernie irytujące na nierównościach jak się jedzie. Miał ktoś podobny problem?
Dzięki za pomoc!



Sponsor

Stuki z tylnej kanapy

Sponsor


Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Stuki z tylnej kanapy

Post autor: Lava »

U mnie cisza,a poza tym przy zakładaniu pokrowców wyciągałem siedzisko i nie spotkałem się z czymś luźno latającym😉
2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Stuki z tylnej kanapy

Post autor: patryk7133 »

Dr.Trumniak pisze:
22 paź 2020, 16:40
Hej!
Od jakichś 2 tygodni coś mi niemiłosiernie stuka (jakby haczyk plastikowy uderza o plastik) z okolicy tylnej kanapy - nie jest to żadna butelka, rzecz z bagażnika itp. Prawdopodobnie to zaczep w siedzisku - po położeniu oparcia zauważyłem tam plastikową część - zaczep, która te stuki może wydawać, mocno zatrzasnąłem oparcie i był spokój na 2 dni i znowu to samo. Jest to cholernie irytujące na nierównościach jak się jedzie. Miał ktoś podobny problem?
Dzięki za pomoc!
Czytałem o tym na forum DE kilka osób miało ten problem podobno wystarczy przesmarować ten zamek od oparcia fotela.

krystianek83
Posty: 48
Rejestracja: 28 paź 2022, 10:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Stuki z tylnej kanapy

Post autor: krystianek83 »

Ale dokładnie jaki masz dżwięk? U mnie to jest trzeszczenie, normalnie jak z tapicerki skrzypienie.

Składam tylną kanapę - jej prawą część i cisza.

Piotrek89
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2020, 8:36
Samochód: Cupra Ateca FL
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Stuki z tylnej kanapy

Post autor: Piotrek89 »

Wystarczy na zamek oparcia kanapy (element zamocowany na karoserii) nawinąć trochę taśmy izolacyjnej, chyba ze ktoś z was ma to kawałek filca - znany problem w Atekach 🤷🏻‍♂️

ODPOWIEDZ