Cupra

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
wiktor3391
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2023, 15:45
Samochód: Cupra
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Cupra

Post autor: wiktor3391 »

Witam grupowiczow. Zastanawiam się na zakupem Cupry z 2020r
Mam pytania odnośnie spalania jak wygląda u was spalanie (pytam o jazdę normalna spokojna )
Jak wygląda sprawa serwisowa ? (Cenowo
Dziękuję za odpowiedź



Sponsor

Cupra

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cupra

Post autor: Endrju »

Hymn szczerze do spokojnej jazdy jest zwykłą Ateca a Cupra to raczej ciągnie aby przycisnąć. No ale jeżdżąc spokojnie to pewnie spali ok 9 a ja a jak przyciśniesz to i 15 weźmie bez problemu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

SimplyCity
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2021, 0:15
Samochód: Cupra Ateca '21
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra

Post autor: SimplyCity »

Potwierdzam. Jeżdżę raczej normalnie po mieście, powiedziałbym: normalnie+. 90% to miasto. Zdarza się oczywiście pocisnąć wykorzystując potencjał auta. Średnia: 12. Ale skrajności są takie (robiłem testy sobie) :
- tylko miasto, cały bak na spokojnie - 10
- tylko miasto, normalnie+^2 - 13,5
- tylko miasto, agresywnie - 16
- trasa 350km, 90 km/h - 7
- trasa 350 km, 120 km/h - 9
- trasa 350 km, 140 km/h - 11
- trasa 200 km, 190 km/h - 17
Auto seryjne, bez modyfikacji, 300KM.


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 18 sie 2023, 20:05 przez SimplyCity, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor SimplyCity otrzymał podziękowanie:
Misiek (18 sie 2023, 23:43)
Ocena: 5.26%

SimplyCity
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2021, 0:15
Samochód: Cupra Ateca '21
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra

Post autor: SimplyCity »

Generalnie, jestem przekonany, że frajda bedzie wielka i banan często gościł na twarzy. Gratuluję pomysłu. Mój egzemplarz jest bezproblemowy jako taki. Mam osobiscie mega problem - to hamulce Brembo. Jeśli upatrzony egzemplarz ma taki właśnie układ zamontowany, to uczulam. Zęby zjadłem na walce z tym układem. I z ASO. Obecnie sprawa u prawnika. Chcesz coś więcej się dowiedzieć, to priv bardzo proszę. Reszta: silnik, elektryka, wszystko w środku, magiel, zawieszenie, wydech, całe przeniesienie napędu, skrzynia - zero problemu. Oleju nie ubywa. Null. Oczywiście wiadomo, że nie masz Roentgena w oczach i nie prześwietlisz stanu pierścieni czy korby, czy turbo. Niemniej masz jeszcze pewnie 2 lata gwarancji (jeśli od początku było 5 lat, jak u mnie). Ja w swoim mam przejechane 23k km (auto z czerwca '21), wymieniałem na razie tylko olej 2 razy i przegląd jeden był. To zwykle ceny. Ale np. komplet tarcz na przód do Brembo + oryginalne klocki do tego z wymianą, wszystko w ASO to jakieś 7-7,5 k peelenów.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka




ODPOWIEDZ