Cupra Ateca - brak konfiguratora na stronie

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Cupra Ateca - brak konfiguratora na stronie

Post autor: kmw »

Od około 2 tygodni nie widać konfiguratora Ateca na stronie Cupry, a akurat jestem w trakcie kupna i zastanawiam się, czy maja taki bałagan w tym temacie, czy po cichu wycofują model, a nie chcą odstraszyć od sprzedaży tego, co maja na placach po "normalnych" cenach.
2 razy dzwoniłem na infolinię Cupry, to powiedzieli mi, ze to jakiś błąd, że czasami tak się dzieje i że zgłaszają to niby co jakiś czas... i że zapraszają do najbliższego dealera, on pomoże w konfiguracji, a może zaproponuje coś, co ma już dostępne od ręki i może spełni moje oczekiwania :lol:
Patrzyłem też na hiszpańską i niemiecką stronę, tam konfiguratory są.
Ciekawostka:
W hiszpańskim nie ma wersji 1.5 TSI, ale w konfiguratorze jest od razu naliczany rabat około 3-5% w zależności od wyposażenia i mają gwarancję 10 lat :shock: w opcjach tylko i wyłącznie same pakiety, czyli inaczej niż u nas.
W niemieckim za dużo dodatków, które u nas są w standardzie, trzeba dopłacać, np. welurowa tapicerka, elektryczny fotel, ładowarka indukcyjna, pakiet zimowy, czarna podsufitka, regulowana podłoga bagażnika... ale i tak bez tego cena 1.5 TSI zaczyna się od około 186000 PLN, muszą im dawać mega rabaty albo nikt tego nie kupuje. Do tego przy niektórych modelach, w tym Atece pojawiła się informacja o 5 letniej gwarancji, czego chyba wcześniej w Niemczech nie było



Sponsor

Cupra Ateca - brak konfiguratora na stronie

Sponsor


Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Cupra Ateca - brak konfiguratora na stronie

Post autor: Miccc »

Podobno na jesieni 2024 ma być zaprezentowana Cupra Terramar więc może warto poczekać na następcę Ateki choć czy warto to się dopiero okaże .

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/pr ... ku/9039sy8

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Cupra Ateca - brak konfiguratora na stronie

Post autor: YoursTruly »

To jest raczej następca Tarraco, nie Ateki

kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca - brak konfiguratora na stronie

Post autor: kmw »

YoursTruly pisze:
17 mar 2024, 8:46
To jest raczej następca Tarraco, nie Ateki
Może być, że i Tarraco i Ateki w jednym. Z jednej strony Tarraco nie było w ofercie Cupry, z drugiej strony jest sporo dłuższy do Ateki. Będzie na pewno autem nowocześniejszym, ale czy to znaczy lepszym? Formentor jest nowocześniejszy i ma sporo niedoróbek, które mnie do niego ostatecznie zniechęciły (głośna praca amortyzatorów z przodu, niekomfortowe zawieszenie, duży hałas powyżej 100kmh, trzeszczące i brzęczące plastiki, trzeszczenie czegoś przy amortyzatorach przy skręcaniu kół przez pierwsze kilka minut jazdy (każdy z 5 jakimi jeździłem tak miał), samoczynnie włączające się i wyłączające dotykowe lamki w suficie i samoczynne dzwonienie na serwis/pomoc, pełne sterowanie dotykowe - miałem okazję jeździć Formentorami w sumie 2 tygodnie i wiem, że po fazie zachwytu to jest męczące, upierdliwe i niezbyt bezpieczne. Tego wszystkiego nie ma w starej Atece, ale to auto poprzedniej generacji, jak Golf 7, Tiguan 2, Passat B8 itd, uważam, że lepiej wtedy te auta produkowano. Ateca jest już na tyle długo produkowana, że nawet pomijając ewentualne wygaszanie Seata i zostawienia jej w produkcji do końca tego okresu, to w portfolio Cupry będzie odstawała wyglądem od reszty. Więc pewnie następca, to większy Terramar...
W Terramarze nie będzie zwykłych spalinówek, tylko w połączeniu z miękkimi hybrydami, a te w grupie VAG nie zbierają dobrych opinii jeśli chodzi o przyjemność z jazdy, wnętrze jeśli będzie w stylu Tavascana, to też (moim zdaniem) wyglądać będzie słabo, zwłaszcza ten tunel/konsola centralna. Cena też będzie pewnie znacząco wyższa, a i konieczne będzie doposażenie w kilka sensownych dodatków, co jeszcze podbije cenę, tak jak to jest np. z nowym Tiguanem (to pewnie będzie bliźniaczy model z nieco inna obudową), niby coś tam jest, niby sporo w standardzie, ale jak się zagłębiasz w konfigurator, to pewnych opcji nie wypada nie dobrać. Terramar podobno ma być zaprezentowany na koniec roku, czyli pewnie do sprzedaży trafi na początku przyszłego, jeśli się coś nie opóźni, bo chyba już od dawna go zapowiadają. Pierwszy w kolejce jest Tavascan, który już jest na stronie Cupry, ale jako model do wprowadzenie w przyszłości. To chyba ma być następca Borna, który jest chyba całkiem nowoczesny, ale jakoś nie sprzedaje się najlepiej.
Co do samego Tarraco, to na stronie konfiguratora jest taka informacja:

Obrazek

Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Cupra Ateca - brak konfiguratora na stronie

Post autor: Miccc »

YoursTruly pisze:
17 mar 2024, 8:46
To jest raczej następca Tarraco, nie Ateki
Terramar ma mieć 4,5 metra długości więc 12 cm dłuższy od Ateki i 23 cm krótszy od Tarraco . Formentor ma 4,45 długości .

To głośne zawieszenie w Formentorze to dokuczliwa rzecz , podobnie w passacie też bardzo słychać zawieszenie. Oni te samochody robią na udo czyli udo się albo nie udo i w przypadku Ateki zawieszenie się im udało , pracuje cicho .

Jak w tym Terramar wszystko będzie sterowane na ekranie dotykowym no to będzie dramat.

ODPOWIEDZ