Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
Grze_chu
Posty: 104
Rejestracja: 25 mar 2019, 18:21
Samochód: Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: Grze_chu »

Chciałem Tiga R-line ale zabrakło funduszy i kupiłem Ateca :)).

A gdybym miał wybór cupra czy vw, brałbym jednak Tiguana, ale tylko i wyłącznie R-Line.


¦ Ateca Xcellence ¦ 1.6 TDI DSG ¦ Nevada White ¦

Sponsor

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: Kuchar »

Grze_chu pisze:
22 sty 2020, 17:30
Chciałem Tiga R-line ale zabrakło funduszy i kupiłem Ateca :)).

A gdybym miał wybór cupra czy vw, brałbym jednak Tiguana, ale tylko i wyłącznie R-Line.
Też tak do tego podszedłem, Ateca FR bardzo dobrze wyposażona wyszła ok.150 tys, a w tej cenie Tiguana miałbym na poziomie Comfortline czyli lipa. Co najmniej 40tyś trzeba było dołożyć do R-line'a, więc jeżeli budżet Cię nie ogranicza to bierz Tiga, na pewno lepsza jakość wykonania ;)

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: hetman72 »

BShKF pisze:
21 sty 2020, 22:29
Problem w tym, że jeżdżę obecnie Oplem Astrą z benzyną 1.6 o mocy 200 KM i chciałbym jednak zrobić jakiś krok na przód.
Zakup SUVa to nie jest krok na przód tylko w bok.
Żadne 300KM nie pozwoli jechać w zakręcie tak, jak w Astrze, nie ma cudów.
A że będziesz ciut szybszy, no takie coś też się zdarza.
-------
Nie wiecie, jaką mam niekiedy frajdę z emeryckiej jazdy komuś na ogonie przez np. 20km a potem myk i mnie nie ma.
Myślałem że przy 2.0 będę szalał (i to się zdarza), ale zacząłem doceniać spokojną jazdę i pewność prowadzenia Ateci.
A że oferuje jeszcze dodatkowo kopa i ładne przyspieszenie to już mały bonusik ;-)
Bak jest za mały o przynajmniej 10l.

Cupra Ateca jest za mało wyraźna i za mało różna od zwykłej Ateci, żeby dla samego silnika kupić to auto.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: BShKF »

hetman72 pisze:
22 sty 2020, 21:54
BShKF pisze:
21 sty 2020, 22:29
Problem w tym, że jeżdżę obecnie Oplem Astrą z benzyną 1.6 o mocy 200 KM i chciałbym jednak zrobić jakiś krok na przód.
Zakup SUVa to nie jest krok na przód tylko w bok.
Żadne 300KM nie pozwoli jechać w zakręcie tak, jak w Astrze, nie ma cudów.
A że będziesz ciut szybszy, no takie coś też się zdarza.
-------
Nie wiecie, jaką mam niekiedy frajdę z emeryckiej jazdy komuś na ogonie przez np. 20km a potem myk i mnie nie ma.
Myślałem że przy 2.0 będę szalał (i to się zdarza), ale zacząłem doceniać spokojną jazdę i pewność prowadzenia Ateci.
A że oferuje jeszcze dodatkowo kopa i ładne przyspieszenie to już mały bonusik ;-)
Bak jest za mały o przynajmniej 10l.

Cupra Ateca jest za mało wyraźna i za mało różna od zwykłej Ateci, żeby dla samego silnika kupić to auto.
Różnica w osiągach pomiędzy moją Astrą a Cuprą, to istna przepaść. To nie krok do przodu, tylko prawdziwy skok ;) I zastanawiam się czy aż taki skok jest mi faktycznie potrzebny. Wiadomo, przyjemnie mieć tyle mocy pod nogą, ale po pierwszych kilku tygodniach zachwyt pewnie minie i zacznie się dostrzeganie wad.

Rozum przemawia delikatnie za Tiguanem, ale ja nadal nie wiem jak on jeździ (tzn. wersja która mnie interesuje), a niestety im więcej czytam, tym więcej wątpliwości. Słabo byłoby kupić to auto w ciemno i poczuć zawód po pierwszych przejechanych kilometrach. W dodatku Tiguan po wakacjach 2020 będzie miał facelifting, na który się nie załapię = po kilku miesiącach od odbioru będę płakał, że wyszła ulepszona wersja, a ja mam "starą" ;)

Dzwoniłem też w sprawie tej jazdy testowej Tigiem 230 KM. Auto używa obecnie jakiś pracownik, dlatego jazdy testowe są możliwe tylko w tygodniu i tylko w godzinach 10-15. Nie dość, że będę musiał poświęcić na ten test cały dzień (mam 400 km+ do tego dilera), to jeszcze musiałbym brać (bezpłatny) dzień wolny, bo w sobotę pracownik nie pracuje... Trochę mnie to zniechęca.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: Luk4as »

Lift Ateca też 2020 więc może warto poczekać .... zakładam, że Cupra też będzie miała lift równolegle ze Atecą

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: BShKF »

Frodo pisze:
23 sty 2020, 14:15
BShKF pisze:
23 sty 2020, 11:55
Różnica w osiągach pomiędzy moją Astrą a Cuprą, to istna przepaść. To nie krok do przodu, tylko prawdziwy skok ;)
Dla mnie jest przepaść pomiędzy każdym FWD a nawet Atecą 190, gdyż nie lubię stać i czekać aż przednie koła przestaną mielić (miałem dobre V6 FWD więc coś o tym wiem), a wszyscy z 4x4 już dawno odjechali! Szczególnie, gdy warunki odbiegają od ideału, czyli bardzo często. Trochę wody, trochę piasku, nie mówiąc o śniegu lub lodzie i koni w FWD już… nie ma! Rozbiegły się. :?
Jest dokładnie tak jak piszesz. 200 koni FWD wymagaja idalnych warunków, żeby nie zamielić kołami przy starcie. Za to kiedy auto jest już w ruchu, tak najlepiej ponad 60 km/h, to jest całkiem przyjemnie i elastycznie. Miałem jazdy Tiguanem i Atecą z 2.0 TSI 190 KM i byłem zaskoczony jak bardzo zrywny jest to silnik przy starcie 0 - 80 km/h. Wyżej jest już niestety gorzej niż w ww. Astrze

Owszem RWD daje więcej funu, ale za to ma inne wady. Dlatego warunek konieczny w następnym aucie to 4x4

Luk4as pisze:
23 sty 2020, 14:53
Lift Ateca też 2020 więc może warto poczekać .... zakładam, że Cupra też będzie miała lift równolegle ze Atecą
Cupra ma mieć lift później niż Seat, nawet do roku.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2020, 15:02 przez BShKF, łącznie zmieniany 1 raz.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: Kuchar »

Frodo pisze:
23 sty 2020, 14:15
BShKF pisze:
23 sty 2020, 11:55
Różnica w osiągach pomiędzy moją Astrą a Cuprą, to istna przepaść. To nie krok do przodu, tylko prawdziwy skok ;)
Dla mnie jest przepaść pomiędzy każdym FWD a nawet Atecą 190, gdyż nie lubię stać i czekać aż przednie koła przestaną mielić (miałem dobre V6 FWD więc coś o tym wiem), a wszyscy z 4x4 już dawno odjechali!
Trochę się z Tobą zgodzę, ale trochę też nie. :D
Generalnie jako posiadacz ponad 350konnego Leona Cupry FWD i po założeniu sensownych opon (Michelin Pilot Sport 4S) nie jest do końca tak jak piszesz, na piasku czy mokrym to i 4x4 zerwie choć wiadomo zbierze się, a w zasadzie powinno zebrać się szybciej.
Wszystko zależy co kto do czego potrzebuje, jak śmigasz na torze to napęd - dodatkowe kilogramy :D

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: Endrju »

Luk4as pisze:
23 sty 2020, 14:53
Lift Ateca też 2020 więc może warto poczekać .... zakładam, że Cupra też będzie miała lift równolegle ze Atecą
Rozmawiałem w ASO i lift Ateci ma być ale 2021.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: BShKF »

Endrju pisze:
23 sty 2020, 18:06
Luk4as pisze:
23 sty 2020, 14:53
Lift Ateca też 2020 więc może warto poczekać .... zakładam, że Cupra też będzie miała lift równolegle ze Atecą
Rozmawiałem w ASO i lift Ateci ma być ale 2021.
Dla mnie to tym lepiej, bo dzięki temu lift Cupry przesunie się jeszcze bardziej. Ale aż ciężko mi uwierzyć w ten 2021. Ateca jest produkowana od 2016 co by oznaczało aż 5 lat bez liftu - to się raczej mało kiedy zdarza

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: Eleonor »

Tu piszą że :
Seat Ateca lifting (połowa roku 2020)
Cupra Ateca lifting (połowa roku 2020)

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,25618616, ... ebiut.html
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

ODPOWIEDZ