Oddam forum w dobre ręce!

Prośby do administratorów i moderatorów oraz inne sprawy forum
root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: root »

Nie jest chyba wielkim zaskoczeniem jak powiem, że niespecjalnie często wchodzę na to forum w ostatnim czasie (a jak wchodzę to tylko poczytać dowcipy)… A niedługo nawet nie będę już jeździł VAG-iem…

W związku z powyższym chciałbym przekazać administrację forum w dobre ręce. To oznacza:
  • kod źródłowy forum wraz z wszystkimi skórkami i dodatkami
  • bazę danych z całą zawartością
  • cesję domeny
Forum stoi na phpBB i MySQL, więc wymagania nie są zbyt wygórowane. Oczywiście wymagane jest odrobinę wiedzy technicznej, która na pewno przyda się do przeniesienia wszystkiego, a docelowo do aktualizacji i rozwiązywania problemów. Na początku mogę zaoferować dostęp do mojego serwera (po FTP) w celu zgrania wszystkiego i przygotowania się do operacji przeniesienia.

W celu zachęcenia kilka statystyk:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utrzymanie forum nie jest drogie. Hosting to pewnie 100-200 zł rocznie, ale bez problemu można utrzymywać wiele serwisów na jednym hostingu. Domena kilkadziesiąt zł rocznie, w zależności od resellera. Do tego dochodzi oczywiście sama praca przy forum.

Wyzwania są takie:
  • aktualizacja samego forum i wtyczek oraz skórek (z tym jest największy problem)
  • ciągła walka ze spamem. Ja wdrożyłem sobie jakieś półautomatyczne metody, ale na to trzeba poświęcać czas
  • bieżące moderowanie forum
Na forum w tej chwili są reklamy Google Ads. To przynosi 300-400 zł co ok. 4 miesiące z trzech forów (Kodiaq Klub, Karoq Klub, Ateca Klub). To powinno wystarczyć na pokrycie bieżącego utrzymania, szczególnie jeśli się wszystkie fora postawi na tym samym hostingu. Oczywiście można próbować pozyskiwać reklamodawców (Mubi?) – kiedyś była tu reklama Allegro za całkiem dobre pieniądze – ale to też wymaga czasu, a sam temat jest trochę niszowy.

Nie ukrywam, że do oddania są trzy platformy: Kodiaq Klub, Karoq Klub i Ateca Klub. Fajnie by było, gdyby trafiły w jedne ręce, ale nie upieram się. Najważniejsze jest dla mnie, żeby forum przetrwało, bo na pewno jest tutaj sporo wartościowych treści.

Jeśli by się zgłosiło więcej osób (hehe), to zrobimy głosowanie albo coś :)



Sponsor

Oddam forum w dobre ręce!

Sponsor


JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: JACA »

A jaki jest powód, że chcesz zrezygnować z administrowania :?: Kasa? Brak czasu? Zniechęcenie? :oops:
Jeśli kasa to może wszyscy powinniśmy to finansować wspólnie. Jeśli brak czasu to może należałoby się podzilić obowiązkami :roll:
--
Jaca

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: root »

Brak czasu i weny…
Powiem tak – niech ktoś robi aktualizację silnika forum, wtyczek i skórek, a resztę ogarnę :P

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: Endrju »

Ja niestety nie bardzo ogarniam to, proste rzeczy jeszcze tak ale to powinna być osoba która zna się na stronach internetowych i.t.d.. może jest ktoś , kto chciałby się tym zająć?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: Misiek »

No to ładna niespodzianka w ten niedzielny wieczór. Mam nadzieję, że forum przetrwa, bo pod koniec października zeszłego roku miałem już podobną niespodziankę z forum, na którym czynnie spędziłem ładnych parę lat, tyle że inna branża, z tym że tam nadal jest ciężko o alternatywę. Najgorsze jest to, że powód jest inny niż finansowy, bo pewnie nie tylko ja bym się zrzucił / dorzucił na roczne, czy miesięczne koszty utrzymania, ale jak brakuje czasu, a szczególnie weny, czy chęci, to już jest poważny problem i nie ma na to rady. Niestety w sprawach technicznych nie pomogę, a do tego jeszcze poza umiejętnościami trzeba być pasjonatem chcącym poświęcić mniej, czy więcej swojego prywatnego czasu, a tego pewnie niewielu ma w nadmiarze.

A tak z ciekawości : o co chodzi z tymi aktualizacjami silnika forum, wtyczek i skórek ? Jeżeli forum miałoby przetrwać, to wydaje mi się, że skórki można sobie spokojnie odpuścić i zdecydowanie wystarczą te co już są (ja jeszcze nigdy od początku nie zmieniałem i nawet nie wiem gdzie to zmienić, pewnie w ustawieniach konta, bo teraz nic nie widzę). A czy pozostałe rzeczy, czyli silnik i wtyczki aż tak często trzeba zmieniać, dodawać nowe, aż tak dużo to pochłania czasu ? Nie chciałbym nikogo z administracji urazić, ale od czasu pierwszego kontaktu z forum nie przypominam sobie żadnych istotnych zmian.

Mimo wszystko - do zobaczenia, pod takim, czy innym kierownictwem.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: kecaj »

Cześć, jak powierzchnia jest potrzebna na bazy danych i silnik? Na jakim serwerze to masz? Ja mam strony na Nazwie.pl mam tam jeszcze trochę miejsca na serwerze. Czy forum działa już na PHP 8? Wiem co się stało jak padło forum octaviaclub... tam to była społeczność, potem coś się pozmieniało, powstały 2 konkurencyjne fora, potem coś nie wypaliło z aplikacją i tak jakoś upadło w zasadzie....

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: root »

PHP 7.4.
Pliki zajmują 85 MB, baza danych 143 MB. Specjalnie wyłączałem możliwość dodawania zdjęć i załączników, żeby nie zajmować za dużo miejsca :)

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: kecaj »

root pisze:
20 lut 2023, 15:48
PHP 7.4.
Pliki zajmują 85 MB, baza danych 143 MB. Specjalnie wyłączałem możliwość dodawania zdjęć i załączników, żeby nie zajmować za dużo miejsca :)
Czyli wymaga aktualizacji do PHP 8 bo kończy się wsparcie.

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: root »

Oficjalnie donoszę, że forum przechodzi w ręce MałGorzaty z Kodiaq-Klub! Dane dostępowe już poszły, powoli zaczynamy proces migracji. O szczegółach już pewnie będzie informować MałGorzata.

Najważniejsze, że nic nie zginie i dalej będziecie mogli spokojnie dyskutować!

Małgorzata
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2023, 20:39
Samochód: Skoda
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Oddam forum w dobre ręce!

Post autor: Małgorzata »

Jestem już tutaj. Narazie zajmiemy się przeniesieniem danych i uruchomieniem forum z nowego serwera. Na koniec na chwilę zamkniemy forum by przenieść bazę a później już wszystko będzie jak dotychczas:)
Za ten post autor Małgorzata otrzymał podziękowania (w sumie 2):
overheat (14 mar 2023, 22:23) • MARX (14 lis 2023, 15:03)
Ocena: 10.53%

ODPOWIEDZ