Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Prośby do administratorów i moderatorów oraz inne sprawy forum
blinket
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2022, 22:05
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Manual Xperience 2022
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: blinket »

Cześć wszystkim! W połowie sierpnia dołączyłem do grona właścicieli Seata Ateki. Auto z 2022, silnik 1.5 TSI w manualu, wersja Xperience, kolor Lava blue.
Ogólnie jestem miłośnikiem starych Beemek (mam jeszcze Z3 Roadster 2.8 z 1999 i E36 Touring 323i z 1998), ale trzeba było kupić jakiś dupowóz, bo za miesiąc drugie dziecko pojawi się w domu :) Nowe auto wybierałem nieprzyzwoicie długo... i cieszę się, że już mam to za sobą :) Alternatywnie do Ateki brałem pod uwagę jeszcze takie auta jak Kia Proceed GT, VW Tiguan, Skoda Karoq, Toyota Camry Hybrid, Cupra Formentor, ale biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw zdecydowałem się na Atekę. Pierwsze wrażenia jak najbardziej na plus, fajne rodzinne auto. Podoba mi się zarówno z zewnątrz jak i w środku, jest przestronne, świetnie wyposażone, dobrze się prowadzi, mało pali (w porównaniu do moich 6-cylindrowych wolnossących BMW). Nie musi mi dawać jakiś super emocji za kierownicą - od tego mam np. Zetkę :)
Mam nadzieję, że tu u Was fajna atmosfera!



Sponsor

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Endrju »

Witaj. Fajnie że dołączyłeś do naszego grona. Gratulacje wyboru auta i oczywiście faktu że zostaniesz tata po raz kolejny.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: JACA »

blinket pisze:
22 sie 2022, 22:20
Alternatywnie do Ateki brałem pod uwagę jeszcze takie auta jak Kia Proceed GT, VW Tiguan, Skoda Karoq, Toyota Camry Hybrid, Cupra Formentor, ale biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw zdecydowałem się na Atekę.
Co u Ciebie przeważyło, że Ateka a nie Formentor :?:
--
Jaca

blinket
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2022, 22:05
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Manual Xperience 2022
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: blinket »

JACA pisze:
23 sie 2022, 8:37
blinket pisze:
22 sie 2022, 22:20
Alternatywnie do Ateki brałem pod uwagę jeszcze takie auta jak Kia Proceed GT, VW Tiguan, Skoda Karoq, Toyota Camry Hybrid, Cupra Formentor, ale biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw zdecydowałem się na Atekę.
Co u Ciebie przeważyło, że Ateka a nie Formentor :?:
Przestronność, opinie na temat awaryjności Formentora i przekombinowany środek w Formentorze (wszystko dotykowe... jednak wolę klasyczną obsługę rodem z Ateki).

Jack232
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2022, 19:40
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Experience
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Jack232 »

Witam wszystkich użytkowników Seata Ateci. Od dzisiaj jestem, mam nadzieję, szczęśliwym posiadaczem Ateci 1.5 150km DSG7 w wersji Experrience. Po półrocznej walce z nowym Audi A3 limusine zdecydowalem się powrócić do pierwotnego planu tj Ateci. Pozdrowienia z Gdanska. Jacek.
Obrazek
Seat Ateca 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Endrju »

Gratulacje. Piękna jak moja.🙂
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Jack232 (25 sie 2022, 13:20)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Luk4as »

Co było nie tak z A3 ? Wszyscy wieszają psy na Atece, a zapominają o moccie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Proszę napisz kilka zdań, żeby ostudzić emocje nowym posiadaczom Atec

Jack232
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2022, 19:40
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Experience
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Jack232 »

Luk4as pisze:
25 sie 2022, 7:33
Co było nie tak z A3 ? Wszyscy wieszają psy na Atece, a zapominają o moccie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Proszę napisz kilka zdań, żeby ostudzić emocje nowym posiadaczom Atec
W listopadzie zeszłego roku zdecydowałem się na zmianę VW Jetty na Atecę. W Trójmieście czas oczekiwania sięgał wakacji br, a nawet jesieni. Zdecydowałem się spełnić moje drugie, tym razem mlodziencze marzenie, czyli A3 Limusine, tym bardziej, że trafiła się okazja nabyć roczny egzemplarz z przebiegiem 35 km w super cenie.
Niestety mój związek z A3 potrwał tylko pół roku. Auto nie powiem super, silnik ten sam co w Atece, 1.5 150 km szerokie kapcie na drodze ideał, a jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat. W mieście zaczynał się problem. Z racji moich gabarytów, +100kg codzienne korzystanie z A3 stanowiło kłopot. Małe, ciasne wnętrze, przez ciemnej, grafitowej podsufitce i małych szybach było klaustrofobiczne. Jakos nie byla to miłość od pierwszego wejrzenia i chyba tak pozostało do końca. Do tego ten egzemplarz okazał się chyba pechowy. Przez ostatni miesiąc kapeć, nowa opona ponad 400zl, pęknięta szyba-kamień, awaria czujnika polozenia walka rozrzadu, awaria czujnika ciśnienia w kole. Miarka się przebrała. Myslalem, że w aucie marki premium nie spotka mnie cos takiego. W dodatku przez całe pół roku z żoną biliśmy się myślami o pierwotnym planie dot. Ateci. W końcu w zeszłym tygodniu wyczaiłem w Gdyni u Plichty egzemplarz, który stał się mój. Silnik ten sam co w A3, na korzyść Ateci przeważa przesten w kabinie , światło, widoczność, ja lubię wysoko siedzieć. Tutaj czuje się jak w domu, może z racji posiadania Jetty. A3 jest super dla młodych szczupłych ludków. Ja niestety +100kg i +50 lat. Na dodatek Ateca zawsze mi się podobała jako auto, bryła itp. Nie jest przedziwniona pod względem wygladu jak japońce.
Za ten post autor Jack232 otrzymał podziękowanie:
Misiek (26 sie 2022, 0:01)
Ocena: 5.26%
Seat Ateca 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Luk4as »

Dziękuję za informacje.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Bonifacy »

Mam prośbę. Nie piszcie nazwy Ateca w dopełniaczu „Ateci”, tylko „ Ateki”. Może to tylko subiektywne wrażenie i w końcu są ważniejsze rzeczy na tym świecie, ale źle się czyta. O ile w mianowniku Ateca wymawia się Ateka, to w innych przypadkach trzeba używać k. Inaczej fonetycznie brzmi fatalnie: ateci, atecią…
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowania (w sumie 2):
JACA (25 sie 2022, 15:49) • Misiek (26 sie 2022, 0:01)
Ocena: 10.53%

ODPOWIEDZ