Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: bentley »

Witam,

nie znalazłem tematu na forum więc utworzyłem nowy. Czy ktoś montował alarm w swoim nowym Seacie, ale poza serwisem ASO ?
Chodzi mi o sytuację gdy kupuję auto na kredyt VW Banku to czy można zamontować niefabryczne zabezpieczenie alarmowe ?
Kiedy zadałem pytanie to z salonu dostałem odpowiedź, że jeśli chce zachować gwarancję to nie mogę tego zrobić.
Rozmawiałem również z firmą, która profesjonalnie montuje dobrej klasy alarmy i podobno robią to bez problemu w nowych autach.
Najlepsze jest to, że w warunkach gwarancji nie znalazłem nic co mówi o montażu alarmu.

Czy ktoś z Was montował osobny alarm ?

Pozdrawiam



Sponsor

Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: patryk7133 »

Witam
W mojej Ateca ASO montowało alarm dedykowany pod dane auto funkcje i działanie takie jak w fabrycznym autoalarmie i z zachowaniem gwarancji fabrycznej

Ps: późnym wieczorem podam firmę tego alarmu

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: Janisz »

Mi w salonie Seata w Gdyni proponowano, że mogę skorzystać z ich alarmu montowanego na miejscu. Różnica była jakaś niewielka więc kompletnie nie brałem tego pod uwagę. Co dealer to inna śpiewka.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: chris »

Montowanie niefabrycznego alarmu w nowym seacie to gra nie warta świeczki :?
Pamiętam kiedyś głośną sprawę z nowym Seatem Ibizą w ,którym ASO zamontowało właśnie alarm niefabryczny co zapoczątkowało potem cały szereg problemów z działaniem całej elektryki w tym aucie :(
Fabryczny to zawsze fabryczny bo jest dedykowany pod konkretny model a te ,które montuje ASO to najtańszy badziew ;)

bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: bentley »

Dzieki za odpowiedzi. Juz kiedys skradziono mi auto z fabrycznym alarmem (akurat Audi) wiec montowanie kazdego innego zabezpieczenia niz z fabryki ma duzy sens. W drugim aucie mam zamontowany alarm z lokalizacja i jestem bardzo zadowolony. Kupujac auto za powiedzmy 150k pln wolalbym spac spokojnie. Zlodzieje alarmy fabryczne maja rozpracowane wiec to kompletnie nijakie zabezpieczenie.

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 140
Rejestracja: 27 lip 2017, 10:36
Lokalizacja: Barwałd Górny
Samochód: Seat Ibiza FR 2.0 TDI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: Eldar »

Gdyby ktoś chciał zwykłe trąbienie gdy ktoś otworzy zamknięte drzwi to można zakodować.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: zinger »

Mi montowali alarm w ASO bo auto ktore bralem nie mialo fabrycznego a byl potrzebny do kredytu. Dziala bez problemu. Alarm byl czescia rabatu.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: patryk7133 »

chris pisze:
20 lis 2018, 19:08
Montowanie niefabrycznego alarmu w nowym seacie to gra nie warta świeczki :?
Pamiętam kiedyś głośną sprawę z nowym Seatem Ibizą w ,którym ASO zamontowało właśnie alarm niefabryczny co zapoczątkowało potem cały szereg problemów z działaniem całej elektryki w tym aucie :(
Fabryczny to zawsze fabryczny bo jest dedykowany pod konkretny model a te ,które montuje ASO to najtańszy badziew ;)
Witam

Nie mogę się zgodzić z tym, co napisałeś mój alarm był droższy od fabrycznego i działa bez zastrzeżeń nawet nie zauważyłbyś różnicy względem fabrycznego, a do tego mogę go w prosty sposób rozbudowywać o nowe moduły takie jak np.: lokalizacja GPS, wyjście poza ustaloną strefę geolokalizacji z powiadomieniem na SMS jeśli cokolwiek dzieje się z samochodem. Nawet jeśli bateria traci moc czy nagle została odłączona otwarte drzwi i wiele innych czy zdalne odcinanie zapłonu (w europie nie legalne), ale możliwości są. :)
http://www.semeco.waw.pl/oferta/meta-sy ... ta-system/
http://www.semeco.waw.pl/sklep/gps/syst ... zacji-gps/

Ps: zgodnie z obietnicą podaję nazwę firmy tego systemu alarmowego: "META SYSTEM"
Można zadzwonić polski dystrybutor
Edit: W mojej Atece jest zamontowany ten system + dodatkowe moduły:http://www.semeco.waw.pl/sklep/autoalar ... n-digital/

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 13:34 przez patryk7133, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: tomal218 »

Witam ja tez mam nieoryginalny oczywiście montował salon za free wszystko dzieła jak należy oprócz akustycznego otwierania/zamykania drzwi hehe
Obrazek
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Niefabryczny alarm w nowym Seacie

Post autor: michal 76 »

patryk7133 pisze:
21 lis 2018, 0:12
chris pisze:
20 lis 2018, 19:08
Montowanie niefabrycznego alarmu w nowym seacie to gra nie warta świeczki :?
Pamiętam kiedyś głośną sprawę z nowym Seatem Ibizą w ,którym ASO zamontowało właśnie alarm niefabryczny co zapoczątkowało potem cały szereg problemów z działaniem całej elektryki w tym aucie :(
Fabryczny to zawsze fabryczny bo jest dedykowany pod konkretny model a te ,które montuje ASO to najtańszy badziew ;)
Witam

Nie mogę się zgodzić z tym, co napisałeś mój alarm był droższy od fabrycznego i działa bez zastrzeżeń nawet nie zauważyłbyś różnicy względem fabrycznego, a do tego mogę go w prosty sposób rozbudowywać o nowe moduły takie jak np.: lokalizacja GPS, wyjście poza ustaloną strefę geolokalizacji z powiadomieniem na SMS jeśli cokolwiek dzieje się z samochodem. Nawet jeśli bateria traci moc czy nagle została odłączona otwarte drzwi i wiele innych czy zdalne odcinanie zapłonu (w europie nie legalne), ale możliwości są. :)
http://www.meta-system.eu/index.php?show=12&poz=32
http://www.meta-system.eu/index.php?show=12&poz=33

Ps: zgodnie z obietnicą podaję nazwę firmy tego systemu alarmowego: "META SYSTEM"
Można zadzwonić polski producent

Pozdrawiam
Patryk taki lokalizator na a....o kosztuje ok 100- 200zł.Mam zamontowany u siebie+ fabryczny alarm

ODPOWIEDZ