Moja Octavia 4

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Yerzo
Posty: 57
Rejestracja: 09 lis 2020, 9:33
Samochód: Ateca FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Yerzo »

Frodo pisze:
26 lis 2020, 15:28
np. u mnie w Tigu też godzina jest bardzo słabo widoczna.
Też mnie to drażni jak przesiadam się z Ateci do Tiga - jakoś nie mogę przyzwyczaić się do szukania zegarka na ekranie radia.



Sponsor

Re: Moja Octavia 4

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
28 lis 2020, 15:22
Mimo ogromu szacunku dla Ciebie i Twojej wiedzy, to niestety muszę się nie zgodzić. Aktualnie gwarancja jest NIEOBOWIĄZKOWA i przekazywana klientowi przez sprzedawcę dobrowolnie, może w zasadzie zawierać dowolne zapisy, oby nie były na tak zwanej liście niedozwolonych oraz nie były sprzeczne z innymi zapisami "urzędowymi". Wszystkie warunki i sytuacje opisują zawarte w niej zapisy i to klient w razie jakiejkolwiek awarii wybiera, czy korzysta z gwarancji, czy "niezgodności towaru z umową", dawniej rękojmi. Jeżeli jest w niej zapisane, że gwarancja przedłuża się o czas naprawy, to ma się przedłużyć; jeżeli jest napisane, że wymienione na gwarancji części mają odrębnie biegnącą gwarancję, to mają. Niestety coraz częściej widzę, że nie ma ani odrębnej gwarancji, ani nawet przedłużenia o czas naprawy. Aktualnie nic nie ma Z URZĘDU, z rzędu jest tylko "niezgodność towaru z umową", przysługująca każdemu klientowi (nawet na bułeczkę za 30 gr, jeżeli posiada jakąś wadę uniemożliwiającą konsumpcję :D ), a tutaj niestety wiele pojęć jest rozumianych bardzo szeroko i tak na prawdę trudno jest dojść co jest co.
Jest nieobowiązkowa to prawda, ale jeżeli producent jej udziela, a my ją przyjmujemy(odbieramy kartę gwarancyjną i podpisujemy warunki) , to zawieramy swego rodzaju umowę i jakieś przepisy obowiązują. Ja @Misiek oparłem swoją "wiedzę" o to:

''Zgodnie z art. 581 Kodeksu cywilnego, jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać."
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
28 lis 2020, 22:52
Misiek pisze:
28 lis 2020, 15:22
Mimo ogromu szacunku dla Ciebie i Twojej wiedzy, to niestety muszę się nie zgodzić. Aktualnie gwarancja jest NIEOBOWIĄZKOWA i przekazywana klientowi przez sprzedawcę dobrowolnie, może w zasadzie zawierać dowolne zapisy, oby nie były na tak zwanej liście niedozwolonych oraz nie były sprzeczne z innymi zapisami "urzędowymi". Wszystkie warunki i sytuacje opisują zawarte w niej zapisy i to klient w razie jakiejkolwiek awarii wybiera, czy korzysta z gwarancji, czy "niezgodności towaru z umową", dawniej rękojmi. Jeżeli jest w niej zapisane, że gwarancja przedłuża się o czas naprawy, to ma się przedłużyć; jeżeli jest napisane, że wymienione na gwarancji części mają odrębnie biegnącą gwarancję, to mają. Niestety coraz częściej widzę, że nie ma ani odrębnej gwarancji, ani nawet przedłużenia o czas naprawy. Aktualnie nic nie ma Z URZĘDU, z rzędu jest tylko "niezgodność towaru z umową", przysługująca każdemu klientowi (nawet na bułeczkę za 30 gr, jeżeli posiada jakąś wadę uniemożliwiającą konsumpcję :D ), a tutaj niestety wiele pojęć jest rozumianych bardzo szeroko i tak na prawdę trudno jest dojść co jest co.
Jest nieobowiązkowa to prawda, ale jeżeli producent jej udziela, a my ją przyjmujemy(odbieramy kartę gwarancyjną i podpisujemy warunki) , to zawieramy swego rodzaju umowę i jakieś przepisy obowiązują. Ja @Misiek oparłem swoją "wiedzę" o to:

''Zgodnie z art. 581 Kodeksu cywilnego, jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać."
No to chyba robią nas nieźle w bambuko, ponieważ wiele razy czytałem i słyszałem o przypadkach zapisów w gwarancji, że elementy wymienione w ramach gwarancji nie mają wpływu na jej czas trwania, a ja nawet w jednym z pendrive'ów miałem wręcz jasno napisane, że w razie niemożliwości naprawy wymienią na nowy, a gwarancja nadal biegnie od terminu zakupu pierwszego, a to przecież będzie całkowicie nowe urządzenie, więc powinna biec od początku.

Poza tym mam wielkie wątpliwości co do pierwszego zdania - ja to rozumiem tak, że w przypadku "istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją" gwarancja biegnie od nowa na całą rzecz, a nie tylko na wymieniony podzespół. Gdyby to była prawda, to gwarancja w razie wielokrotnych istotnych napraw biegłaby zawsze od początku - w 4, czy nawet 5 roku dokonują istotnej naprawy i znów mamy 5 lat gwarancji. To jest jednak chyba kolejny przykład urzędniczego bełkotu, w którym orientują się tylko piszący go lub prawnicy, a nie zwykły klient bardzo często rozumiejący wszystko dosłownie.

A ten cytowany zapis to jest aktualnie obowiązujący, bo przecież u nas przepisy w prawie każdej dziedzinie życia zmieniają się tak często, że nawet biegli prawnicy za nimi nie nadążają ? Czy to pochodzi z jakiejś ustawy, czy "drobnym druczkiem" na końcu gwarancji ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: greg_the_lazy »

Moja siostra z małżem odebrali w tym tygodniu Octavię 4 ale w wersji Style z Columbusem. Mam nadzieję że nie będą mieli takich problemów.


Jeżeli chodzi o wątek gwarancji to ja żonie co niecałe 2 lata zgłaszam na gwarancji prostownice Philipsa... Za każdym razem jest wymiana na nową i znowu 2 lata gwarancji. :-)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

greg_the_lazy pisze:Moja siostra z małżem odebrali w tym tygodniu Octavię 4 ale w wersji Style z Columbusem. Mam nadzieję że nie będą mieli takich problemów.


Jeżeli chodzi o wątek gwarancji to ja żonie co niecałe 2 lata zgłaszam na gwarancji prostownice Philipsa... Za każdym razem jest wymiana na nową i znowu 2 lata gwarancji. :-)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
W Columbusie usterki występują rzadziej, ale zdarzają się u niektórych użytkowników. Jednak skoro odbierają teraz to jest nadzieja, że po tej aktualizacji będzie już grało. Mój jeszcze stok w ASO.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
28 lis 2020, 23:33
A ten cytowany zapis to jest aktualnie obowiązujący, bo przecież u nas przepisy w prawie każdej dziedzinie życia zmieniają się tak często, że nawet biegli prawnicy za nimi nie nadążają ? Czy to pochodzi z jakiejś ustawy, czy "drobnym druczkiem" na końcu gwarancji ?
Z aktualnego Dziennika Ustaw:

Dz.U.2020.1740 t.j. | Akt obowiązujący
Wersja od: 8 października 2020 r. do: 31 grudnia 2020 r.
Art. 581. [Bieg terminu gwarancji]

§ 1.
Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.
§ 2.
W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Misiek (29 lis 2020, 21:25)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
29 lis 2020, 9:24
Misiek pisze:
28 lis 2020, 23:33
A ten cytowany zapis to jest aktualnie obowiązujący, bo przecież u nas przepisy w prawie każdej dziedzinie życia zmieniają się tak często, że nawet biegli prawnicy za nimi nie nadążają ? Czy to pochodzi z jakiejś ustawy, czy "drobnym druczkiem" na końcu gwarancji ?
Z aktualnego Dziennika Ustaw:

Dz.U.2020.1740 t.j. | Akt obowiązujący
Wersja od: 8 października 2020 r. do: 31 grudnia 2020 r.
Art. 581. [Bieg terminu gwarancji]

§ 1.
Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.
§ 2.
W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.
Dzięki za szczegóły.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Jestem co prawda dwa dni po odbiorze auta z najnowszymi poprawkami, ale już mogę coś napisać.
Zarówno wczoraj jak i dziś jeździłem dużo, często gasząc i zamykając auto, co przed aktualizacją powodowało błędy tabletu, zawieszanie się systemów itp.
Obecnie wszystko działa bez chwili zwłoki.
Poza tym, że zostały mi wgrane wszystkie te aktualizacje, wymieniony został panel górny (z oświetleniem i przyciskami od Skoda Connect), bo okazało się, że on generował błędy. Zastanawiam się czy to właśnie on mógł być przyczyną tego całego zamieszania....
Oczywiście to dopiero drugi dzień, więc jeszcze za wcześnie żeby bić brawo, ale pojeździmy...zobaczymy...


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Grz_Bo »

tictac1986 pisze:Jestem co prawda dwa dni po odbiorze auta z najnowszymi poprawkami, ale już mogę coś napisać.
Zarówno wczoraj jak i dziś jeździłem dużo, często gasząc i zamykając auto, co przed aktualizacją powodowało błędy tabletu, zawieszanie się systemów itp.
Obecnie wszystko działa bez chwili zwłoki.
Poza tym, że zostały mi wgrane wszystkie te aktualizacje, wymieniony został panel górny (z oświetleniem i przyciskami od Skoda Connect), bo okazało się, że on generował błędy. Zastanawiam się czy to właśnie on mógł być przyczyną tego całego zamieszania....
Oczywiście to dopiero drugi dzień, więc jeszcze za wcześnie żeby bić brawo, ale pojeździmy...zobaczymy...


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
3mam kciuki.

Pozdrawiam,
Grzegorz


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Endrju »

Wszystko możliwe bo już jedna awaria z łącznością była i to podobno we wszystkich markach vag-a.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ