Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.?

Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Frodo » 08 mar 2020, 18:07

Niestety dziś Ateca padła ofiarą kogoś bez OC, kto myślał, że jeszcze przeciśnie się na (od co najmniej 5-6 sekund!) czerwonym świetle… Wjechałem w jego tylny bok z prędkością około 50-60 (ograniczenie 70). Przyznał się do winy (miałem też kamerkę, ale policja nie miała wątpliwości). Najważniejsze: Rodzina w szoku, ale cała!
Dane: VW leasing, wiek 14 mc, kupiony za 150k, wartość ubezp. 124k przez dealera w Allianz.
Porusza się, ale przód mocno rozbity, przednia szyba pęknięta, poduszki przednie wystrzeliły (trzy), drzwi się otwierają, ale widzę, że szpary się zmniejszyły.
Czy można odrzucić ewentualną propozycję naprawy? Jak to najlepiej zrobić?
Prawdę mówiąc wolałbym już tym z Rodziną nie jeździć po czymś takim…
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 mar 2020, 21:40 przez Frodo, łącznie zmieniany 1 raz.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Sponsor

Sponsor

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę kasacji)

Post autor: greg_the_lazy » 08 mar 2020, 20:05

Samochód do ASO i do człowieka ds. likwidacji szkód, doradzi, poradzi.

Nie masz ubezpieczenia na pełne kwotę auta? GAP?

Jestem ciekaw jak Ci pójdzie likwidacja, w szczególności w VW leasing... Ja jeszcze nie zamknąłem leasingu na auto (Arona) żony, a od momentu wypadku do dziś minęło już ponad 4 miechy. Oczywiście fakturkę za wcześniejsze zakończenie umowy już dawno wystawili.

A od zgłoszenia leasingowi, że wystąpiła szkoda na aucie, to nawet nikt nie raczył zadzwonić i powiedzieć co mam zrobić, żadnych procedur dla klienta, ani nic.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
Frodo

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Frodo » 08 mar 2020, 20:36

Dzięki. Dam znać.
PS. Nie mam GAP bo w sumie dobre ćwierć wieku codziennie jeździłem i nigdy nic (tzn. raz ktoś w tył wjechał i uciekł, ale w stary, raz rower we mnie wjechał, raz ktoś chciał ukraść i uszkodził, ale nigdy nic poważnego), więc już dałem sobie spokój z dodatkami… :cry:
Ogólnie to jeżdżę dość dynamicznie (wszystkie konie miały co robić), ale też staram się bardzo bezpiecznie/odpowiedzialnie - zupełnie nie bawi mnie perspektywa, że komuś mogłbym coś zrobić. Natomiast tu miałem 100% pierwszeństwo i wolną drogę, a drugi nie wiem czy ślepy czy co nagle wyjechał z boku na czerwonym (mówił, że mama w szpitalu - współczuję, ale to raczej nie powód by jechać na czerwonym, mógł kogoś zabić...) - w każdym razie zero czasu na reakcję, ani kierownica, ani hamulec… nic!
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Awatar użytkownika
TomeL
Samochód: Ateca FR 2.0 tdi

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: TomeL » 08 mar 2020, 22:58

Przykra sprawa, współczuję. Wiadomo, że to tylko auto i najważniejsze, że nic się Wam się stało, ale to nic przyjemnego.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » 09 mar 2020, 0:17

Szczerze współczuję, jak ci pomóc dokładnie nie wiem, ale w kwestii naprawy na pewno się da, tak czy inaczej już po zdjęciach widać, że kolorowo nie ma - podłużnica prawa dostała, lewa pewnie też, fartuch zmielony..
Raczej optowałbym za nowym samochodem - myślę, że będziesz miał szkodę całkowitą.

Ps moja bliźniaczka nie licząc tego co pod maską.. :(

dario37
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI DSG7Xcellence Black Magic

Post autor: dario37 » 09 mar 2020, 8:14

:( @Frodo dobrze,że Ty i familia jesteście cali i zdrowi.Moim zdaniem autko rozbite,ale nie ma tragedii.Teraz wszysto zależy od likwidatora szkód.Piszesz,że nie masz GAP-a,więc w przypadku szkody całkowitej miałbyś do dyspozycji 124 tysi.Czyli nie byłoby źle.Nie masz żadnych udziałów własnych w ew.szkodzie?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 Black Magic Xcellence.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM

Post autor: Endrju » 09 mar 2020, 10:42

Szkoda całkowita występuje jeśli naprawa przekracza 50% wartości auta . Jest szansa że tyle wyniesie naprawa. Dobrze że Wam się nic nie stało.
Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Ramki klubowe chętnych proszę o wpisywanie się w temacie - https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... p=415#p415
Wlepki forumowe.https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... t=42
Obrazek

Awatar użytkownika
greg_the_lazy

Post autor: greg_the_lazy » 09 mar 2020, 11:22

Endrju pisze:Szkoda całkowita występuje jeśli naprawa przekracza 50% wartości auta . Jest szansa że tyle wyniesie naprawa. Dobrze że Wam się nic nie stało.
No raczej nie... Szkoda całkowita jest jak naprawa wynosi 100% wartości auta, jeżeli szkoda jest z OC sprawcy lub 75% z AC.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Frodo

Post autor: Frodo » 09 mar 2020, 12:11

Dzięki za wyrazy wsparcia. Podłużnice wygięte. W Seacie usłyszałem nieoficjalnie "podejrzenie szkody całkowitej".
Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie jak walczyć o szkodę całkowitą, gdyby jednak chcieli naprawiać?
I wszelkie inne sugestie bo nie mam z czymś podobnym jeszcze żadnego doświadczenia...
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020, 13:02 przez Frodo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy

Post autor: greg_the_lazy » 09 mar 2020, 12:39

Ja nie wiem jak wygląda to przy likwidacji szkody gdzie sprawca nie miał OC.

Dzwoń do swojego ubezpieczyciela, a najlepiej do leasingu i się pytaj... I życzę cierpliwości w kontakcie z VW.

Bo kasę będzie wypłacało UFG w przypadku braku ważnego OC sprawcy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz