Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Amadeusz »

Wydaje mi się, że w interesie VW Leasing także jest szkoda całkowita. Rozumiem że fajnie się narzeka na nich, ale ja na razie mam dobre doświadczenia z nimi, wszystko jest napisane w umowie i cenniku i się do tego stosują, obsługa na infolinii też pomocna. Rozumiem że każdy kto korzysta z ich usług taką umowę sobie przeczytał i w tym sensie na razie niczym mnie nie zaskoczyli. Życzę żeby się udało! Powodzenia!



Sponsor

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Sponsor


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

Amadeusz pisze:
09 mar 2020, 21:18
Wydaje mi się, że w interesie VW Leasing także jest szkoda całkowita. Rozumiem że fajnie się narzeka na nich, ale ja na razie mam dobre doświadczenia z nimi, wszystko jest napisane w umowie i cenniku i się do tego stosują, obsługa na infolinii też pomocna. Rozumiem że każdy kto korzysta z ich usług taką umowę sobie przeczytał i w tym sensie na razie niczym mnie nie zaskoczyli. Życzę żeby się udało! Powodzenia!
Obyś nie musiał likwidować szkody u nich... zero kontaktu z klientem na temat likwidacji szkody. Jakbym się nie dopytywał to pewnie bym się kapnął po fakturze o wartości 1% wartości przedmiotu leasingu za przedwczesne zakończenie umowy.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Amadeusz »

Akurat miałem okazję wprawdzie z drobną obcierką tylko. Szkoda likwidowana jest u ubezpieczyciela do nich zgłaszasz sam fakt i dostajesz na piśmie mailem i pocztą niezbędne zgody i pełnomocnictwa żeby się tym zająć w ASO. W ASO już reszta idzie jak z płatka. W czym problem?

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: thecichy »

Frodo, serdecznie Ci współczuję tego "zdarzenia", zdaję sobie sprawę jak Twoje serducho ucierpiało. Życzę oczywiście powodzenia w pozytywnym załatwieniu wszystkich formalności, z tego co widać całka jest chyba możliwa do uzyskania, w razie czego poszukaj dobrego prawnika od tych spraw, moja znajoma kiedyś mając taką sytuację zgłosiła się do takiego, za 150zł wysmarował taki esej, że ubezpieczyciel wypłacił wszystko, co chciała.

Co do wątku towarzyszącego, czyli samej likwidacji szkody - pamiętajmy o zakresie ubezpieczenia, które kupujemy na każdy następny rok. Sam ostatnio przedłużałem i mocno podrążyłem, niestety wiele osób wybiera najniższą cenę nie weryfikując czy jest: a) BLS (a nie jakieś kosztorysy itp.), b) pełen serwis w ASO (nie żadne partnerskie, zaprzyjaźnione itp.), c) części tylko oryginalne (bez amortyzacji) oraz najważniejsze - gwarantowana suma ubezpieczenia w wysokości nas satysfakcjonującej (a przynajmniej takiej abyśmy przez okres nie byli sprawni*). Fakt - takie ubezpieczenie będzie paręset zł droższe (przy okazji - polecam CUK) ale mając to wszystko w umowie i warunkach łatwiej jest nam nie być później strantym.

Edit: sprawni* = stratni
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 15:37 przez thecichy, łącznie zmieniany 1 raz.

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: root »

Btw, kupujesz kolejną Atekę?

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

Amadeusz pisze:
10 mar 2020, 7:22
Akurat miałem okazję wprawdzie z drobną obcierką tylko. Szkoda likwidowana jest u ubezpieczyciela do nich zgłaszasz sam fakt i dostajesz na piśmie mailem i pocztą niezbędne zgody i pełnomocnictwa żeby się tym zająć w ASO. W ASO już reszta idzie jak z płatka. W czym problem?
Spoko. Tylko dla kogoś, kto nie rozbija aut codziennie by się przydała prosta procedura, co, jak, gdzie, do kogo, ile czasu. A tego nie ma.

Ja się nie znam na tym i nie muszę się znać. Jak zadałem mail'em pytanie, jaka jest procedura, co i jak i gdzie mam dostarczyć to mail do tej pory został bez odpowiedzi, a człowieczki na BOK też ch... widzieli. Przez to zapłaciłem właśnie za jakieś zaświadczenia i inne bzdety, które nie były mi zupełnie potrzebne przy szkodzie całkowitej.

Tylko ja nie miałem obcierek, a rozwalone auto nie nadające się do użytku.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

decees
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2020, 9:22
Samochód: Leon 1.4 TSI 122KM@160KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: decees »

Frodo, współczuję z całego serca i życzę szybkiego załatwienia formalności. W kontekście infa o braku 2.0 w Atece można rozważać jeszcze Karoka Sportline 2.0 TDI 190KM, chociaż to już sporo kompromisów względem Twojej obecnej rozbitej konfiguracji.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Kuchar »

A możesz np wziąć tą kasę i samemu sobie zrobić we własnym zakresie?
Może przynajmniej tutaj byś miał jakiś "+" z tego chociaż wiem, że akurat Tobie na tym nie zależy co jest jasne..

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: JACA »

Frodo pisze:
17 mar 2020, 21:04
Właśnie otrzymałem kosztorys "KOSZTY NAPRAWY Z VAT ..................... 64 313.29 zł".
...
Wszelkie sugestie mile widziane...
Rzeczoznawca :?:
Prawnik i jakieś odwołanie :?:

Miałem kiedyś, co prawda, niedużą szkodę, ot wydawałoby się ocierkę - kosztorys był na 3 tys. z groszami. Dałem do ASO na naprawę bezgotówkową - wyszło coś ok. 15 tys. zł.
Niech ktoś zweryfikuje ten kosztorys czy te 64 tys. są realne.
--
Jaca

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

Frodo pisze:Właśnie otrzymałem kosztorys "KOSZTY NAPRAWY Z VAT ..................... 64 313.29 zł".
Chcą klepać, wymieniać obie podłużnice itd... :o :o :o
Czuję się jak na koraonawirusie+ z niepokojemem w klatce piersiowej. :oops:
Wszelkie sugestie mile widziane...
Mi połowy uszkodzeń nie wycenili jakich samochód doznał po spotkaniu z Transporterem.

Robił to zewnętrzny rzeczoznawca czy ten z ASO? Ceny na zamiennikach czy oryginalne?

Pamiętaj że to pojazd leasingowany, nie należy do Ciebie, ma być naprawiany w ASO na oryginałach zgodnie z umową.

U mnie naprawę Arony PZU wyceniło na 22k, a żeby wyjąć koło zapasowe, to trzeba było spuścić powietrze do zera i się posiłować żeby je wyciągnąć. Rama przesunięta, że będzie 3 ślady zostawiać :-)

Wycena ASO na oryginałach + znaleźli wszystko co mogli, co pominął rzeczoznawca z PZU... I wyszło 61k, szkoda całkowita.

Auto wyglądało tak jak na zdjęciach...

Prowadziła żona w 8 miesiącu ciąży wracając z badań. Brzuch uratował adapter pasów, który po montażu prowadzi pas biodrowy tak, że trzyma za uda i nie uciska bezpośrednio brzucha. Polecam każdemu przyszłemu ojcu. Drogie nie jest.ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

ODPOWIEDZ