Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Eleonor »

Pracuję w tego typie serwisie i mogę podpowiedzieć, że jak będziesz ,, upierdliwym,, klientem to masz szanse na lepsze traktowanie.
U mnie niektóre auta są tak chuchane i oglądane przed każdym procesem naprawy że aż człowiek się dziwi że tak można...
Obyś trafił na dobry serwis a nie podwykonawcę.


Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Sponsor

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Kuchar »

mczelny2401 pisze:
20 mar 2020, 7:37
Miałem na myśli mechaników jakie posiada ASO ;) Kolego Kuchar Ty chyba jeszcze nie miałeś z nimi do czynienia że ich tak zachwalasz :mrgreen:
I tu się mylisz, mam doświadczenia z przeróżnych serwisów, w tym dwóch seatowskich i o ile jeden z nich faktycznie jest średni i można się było na nim przejechać o tyle do drugiego nie mam w ogóle zastrzeżeń..

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: tomal218 »

Kolega ktory ma warsztat blacharsko lakierniczy powiedzial ze jak by to bylo audi to szkoda calkowita a ze to seat i ma tanie czesci zamienne to raczej ciezko bedzie chyba ze silnik i naped bedzie tez do wymiany co raczej nie mozliwe ale mozna probowac
oso soplón !!! :lol:

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: mczelny2401 »

Kuchar pisze:
20 mar 2020, 10:20
mczelny2401 pisze:
20 mar 2020, 7:37
Miałem na myśli mechaników jakie posiada ASO ;) Kolego Kuchar Ty chyba jeszcze nie miałeś z nimi do czynienia że ich tak zachwalasz :mrgreen:
I tu się mylisz, mam doświadczenia z przeróżnych serwisów, w tym dwóch seatowskich i o ile jeden z nich faktycznie jest średni i można się było na nim przejechać o tyle do drugiego nie mam w ogóle zastrzeżeń..
Widocznie jeszcze nie trafiłeś na grubszą naprawę gwarancyjną czy naprawę powypadkową i życzę ci abyś nigdy nie musiał tego doświadczyć na własnej skórze ;)

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Kuchar »

mczelny2401 pisze:
20 mar 2020, 12:20
Kuchar pisze:
20 mar 2020, 10:20
mczelny2401 pisze:
20 mar 2020, 7:37
Miałem na myśli mechaników jakie posiada ASO ;) Kolego Kuchar Ty chyba jeszcze nie miałeś z nimi do czynienia że ich tak zachwalasz :mrgreen:
I tu się mylisz, mam doświadczenia z przeróżnych serwisów, w tym dwóch seatowskich i o ile jeden z nich faktycznie jest średni i można się było na nim przejechać o tyle do drugiego nie mam w ogóle zastrzeżeń..
Widocznie jeszcze nie trafiłeś na grubszą naprawę gwarancyjną czy naprawę powypadkową i życzę ci abyś nigdy nie musiał tego doświadczyć na własnej skórze ;)
2:0 dla mnie :)

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: mczelny2401 »

Wiesz co się teraz dzieje. To chyba najgorszy możliwy czas na załatwianie takich spraw :(

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: mczelny2401 »

Po problemach ze swoim samochodem wiele razy myślałem sobie ale fajnie by było jak by mu się taka szkoda całkowita przydała ale teraz czytając twój temat to ciesze się jednak że to tylko klekoczaca skrzynia biegów ;)

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Pepeg »

Frodo, Ateca stoi w PGD na Myśliwskiej? Czy w Jaworniku? Po pierwsze należy Ci się auto zastępcze z OC sprawcy na cały czas naprawy auta. Odawalem Seaty do naprawy w PGD i Dynamice i od razu dostawalem zastępcze. Wybierz opcję bezgotowkową i watsztat wszystko załatwia za Ciebie. Bardzo możliwe że jak rozbiorą samochód to wyjdą jeszcze takie uszkodzenia że zrobi się z tego szkoda całkowita. A na razie jeździsz autem zastępczym do czasu zakończenia sprawy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka




Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Pepeg »

No i gitara, ja byłem zadowolonym z obydwu warsztatów. Ale pieniądze to chyba leasing dostanie? Dla Ciebie ewentualnie jeśli coś zostanie po zaspokojeniu pozostałej sumy wpłat. chyba że się mylę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

Jakby miał GAPa to były dostał różnice pomiędzy tym co było na fakturze a tym co wypłaciło odszkodowanie.

Ja dostałem za Arone ok. 19k netto. Plus zwrócili koszta zq kolejne auto prawie 3k.

Plus z leasingu jakieś niecałe 6k, wciąż jest dla mnie niewiadomą jak oni to policzyli.



Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

ODPOWIEDZ