Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
paprotek
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: paprotek » 25 mar 2020, 14:47

Kuchar pisze:
25 mar 2020, 14:43
No i plus całej sytuacji może być w cenie, w obecnych czasach powinieneś więcej urwać ;)
Wg. mnie niekoniecznie, bo jak produkcja nie idzie w fabrykach, to i nie ma ciśnienia, żeby za placu aut się pozbywać.

Sponsor

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Sponsor

Manek
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7

Post autor: Manek » 25 mar 2020, 15:50

I Euro po 4,6 :o

mczelny2401
Samochód: LEON FR

Post autor: mczelny2401 » 25 mar 2020, 15:52

Widziałem na portalu oto..... 2.0tsi 190 z nalotem 3tyś km w Jaśle za 120 tyś gdybyś tak chciał umoczyć nogi w tej samej rzeczce ;)

Awatar użytkownika
tomal218
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI DSG FWD Xcellence MY18

Post autor: tomal218 » 25 mar 2020, 15:58

Twoja bryka nie byla az tak bita jak ta
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... paign=moto

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.?

Post autor: Frodo » 25 mar 2020, 17:00

@Mczelny, dzięki! Widziałem w oto (wszystkie 2.0 TSI przeglądałem), ale trochę się boję po jakich to przejściach... Mój też o mały włos byłby naprawiany… Niby takie rzeczy powinny być odnotowane, ale jeśli np. ktoś po pijaku rąbnie w drzewo lub się poturla i go nie spiszą, to pewnie może dowolną harmonijkę (np. za wschodnią granicą, gdzie robocizna tania) prostować bez adnotacji.
U mnie przy odrobinie „szczęścia” po naprawie (jeśli ktoś naprawi) pewnie miernik lakieru pokaże niemal ideał bo błotniki i maska będą nowe… Tylko w systemie jest bo była policja itd.
Jak coś się zacznie sypać, to ASO też się może wypiąć bo nieautoryzowana naprawa, a udowodnić komuś po czasie, że jeszcze przed sprzedażą była szkoda może być trudno i tylko droga sądowa...
Oczywiście maluję najgorszy scenariusz, ale to co mnie niedawno spotkało przy małym ruchu, super widoczności i zachowaniu wszelkich środków ostrożności, też wydawało mi się zupełnie nieprawdopodobne. Zwłaszcza, gdy sprawca był rzekomo trzeźwy – może ślepy lub naćpany itp.
Aktualnie raczej trzeba czekać bo problem nawet z... rejestracją.
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

root
Administrator
Samochód: Škoda Superb III Kombi 1.8 TSI

Post autor: root » 26 mar 2020, 15:20

Frodo pisze:
21 mar 2020, 10:10
"Informujemy, że wstępnie oszacowany koszt naprawy przekroczył 70% wartości rynkowej pojazdu, co czyni
naprawę ekonomicznie nieuzasadnioną.
W związku z powyższym wartość odszkodowania zostanie ustalona jako różnica pomiędzy wartością rynkową
pojazdu sprzed szkody a wartością pozostałości (zgodnie z zapisami w OWU AC).
Ale to jest z AC. A czy przypadkiem nie miałoby to robione z OC sprawcy (którego nie było, czyli z UFG)? I czy, jak ktoś pisał, tam to nie musi przekroczyć 100%?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Ateki? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Post autor: greg_the_lazy » 26 mar 2020, 17:05

root pisze:
26 mar 2020, 15:20
Frodo pisze:
21 mar 2020, 10:10
"Informujemy, że wstępnie oszacowany koszt naprawy przekroczył 70% wartości rynkowej pojazdu, co czyni
naprawę ekonomicznie nieuzasadnioną.
W związku z powyższym wartość odszkodowania zostanie ustalona jako różnica pomiędzy wartością rynkową
pojazdu sprzed szkody a wartością pozostałości (zgodnie z zapisami w OWU AC).
Ale to jest z AC. A czy przypadkiem nie miałoby to robione z OC sprawcy (którego nie było, czyli z UFG)? I czy, jak ktoś pisał, tam to nie musi przekroczyć 100%?
Tak się likwiduje szkodę kiedy sprawca nie ma OC. Musisz to zrobić z własnego AC lub jak nie masz AC to OC... Na stronie UFG jest ładnie opisane :)

A no i szkoda wisi na Twoim koncie, więc trzeba co roku prosić ubezpieczyciela by zrobił symulację na ubezpieczenie jakbyś nie miał szkody i ze szkodą... UFG wtedy zwraca różnicę.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.?

Post autor: Frodo » 27 mar 2020, 10:30

Czy ktoś może ubiegał się o odszkodowanie za zniszczone ubrania?
Chcą paragony lub informacje kiedy kupione i za ile...
Na wszystkich kurtkach/płaszczach zostały odciśnięte pasy. Były w dobrym stanie, ale sprzed paru lat, więc jeśli zwracają coś zbliżonego do ceny zakupu to można szukać. Jeśli wartość rynkową, na zasadzie lumpeksu, to strata czasu...
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Post autor: greg_the_lazy » 27 mar 2020, 10:51

Frodo pisze:
27 mar 2020, 10:30
Na wszystkich kurtkach/płaszczach zostały odciśnięte pasy. Były w dobrym stanie, ale sprzed paru lat, więc jeśli zwracają coś zbliżonego do ceny zakupu to można szukać. Jeśli wartość rynkową, na zasadzie lumpeksu, to strata czasu...
Za ubrania nie bardzo... znajdź jakieś potwierdzenia płatności kartą na koncie bankowym i to im wyślij. ;) Powinno starczyć.

BTW. Dzieciaki jechały w fotelikach? Bo w przypadku zdarzenia drogowego, jeżeli w samochodzie był fotelik i przebywało w nim dziecko możesz się ubiegać o zwrot hajsu za fotelik. :)

Mi się nie udało odzyskać hajsu za fotelik, bo córka na szczęście nie jechała w nim, nie ważne że auto wbiło się w ten bok gdzie był fotelik, a pasy tak zacisnęły fotelik, że mogło dojść do jakiś mikro uszkodzeń plastiku.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
tomal218
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI DSG FWD Xcellence MY18

Post autor: tomal218 » 27 mar 2020, 11:31

Frodo pisze:
27 mar 2020, 10:30
Nie wstyd Ci za stare ubrania kase brac

Odpowiedz