Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

Pierdololo te zapisy na tych papierach od ubezpieczyciela... Piszą bo muszą poinformować. Te pisma są tak pisane, że po 3cim czytaniu człowiek się poddaje.

ASO powinno mieć człowieka tzw. specjalistę ds. likwidacji szkód. Poproś o sprawdzenie wyceny zrobionej przez Allianz i niech zrobią swoje oględziny i prześlę informacje do ubezpieczyciela z wyceną, mają znaleźć wszystko, nawet jak jest zarysowany tylni zderzak to mają to wykazać! :-) Ma być wszystko zrobione jakby nie było zdarzenia. Jak miałeś folie ochronną też wysyłaj faktury - podnosi wartość auta.

Niby jest zapis, że powinieneś dążyć do minimalizowania kosztów wraz z ubezpieczycielem, a z drugiej nie będziesz działał na swoją niekorzyść i ubezpieczyciel powinien ponieść koszty adekwatne do strat jakich byś nie miał jakby do szkody nie doszło...

Ewentualnie kontakt ze handlowcem, który sprzedał Ci auto, czy może pogadać z opiekunem regionalnym z VW Leasing jak temat ugryźć, bo dla nich szkoda całkowita jest na rękę i bardziej oplacalna.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka



Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Sponsor

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Sponsor


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

Frodo pisze:Dzięki! Widzę, że w kosztorysie nie ma nawet np. pirotechnicznych napinaczy pasów, nic o pasach! A pasy się nie zwijają, czyli nie uwzględnili nawet kosztów tego co widać gołym okiem, że jest uszkodzone...
No więc właśnie... Obrazek A Pan z ASO wie co sprawdzić i co wykazać, i przypisać adekwatną cenę oryginalnej części ASO Obrazek

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: zinger »

Oddaj do ASO i niech oni zrobia swoja wycene.

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: DarekWa »

zinger pisze:Oddaj do ASO i niech oni zrobia swoja wycene.
dokładnie. Mi na 2 innych autach w przeszłości ubezpieczyciele zaniżali wartość naprawy o około 40%.
Potem ASO robiło swoją wycenę i wysyłało im do akceptu. ASO przy okazji zrobiło też inne rzeczy nie związane ze szkodą (np. z maski zlikwidowali zacieki od płynów do spryskiwaczy - auto innej marki) :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Masmix »

U mnie jak rozbiłem auto, ubezpieczyciel wycenił naprawę na 3000 zł. Auto zostało oddane do ASO. Faktura za naprawe opiewała na 12 500 zł. I niestety ale ubezpieczyciel musiał pokryć rzeczywiste koszty. W ASO mają swoich specjalistów od walki z nimi :twisted: Ja niczym się nie martwiłem.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

Mają Ci zrobić naprawę bezgotówkowo i tyle. Wyślij wycenę do Allianz i zobacz, może powiedzą, że szkoda całkowita. Przy AC wymagane jest 75% wartości auta. Ale nie wiem czy to tak samo jest w przypadku kiedy robisz to z własnego AC, bo sprawca nie miał OC i płacić będzie de facto UFG.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: DarekWa »

ja podpisałem upoważnienie, że ASO zajmie się sprawą i rozpoczynał za każdym razem pracę po ostatecznej wycenie zatwierdzonej przez ubezpieczyciela.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: zinger »

Frodo pisze:
18 mar 2020, 16:53
Dzięki. Byłem dziś w ASO. Mówią, że to nadal wstępny kosztorys, bo koszty ostatecznie muszą być oszacowany z udziałem 2 rzeczoznawców (bo ponad 50 tys.) i mogą być jeszcze znacznie wyższe... Mam pytać od jutra w Allianz czy już uznają szkodę całkowitą...
Pamietaj, ze co innego oznacza "szkoda calkowita" w przypadku naprawy z OC sprawcy a co innego w przypadku naprawy z AC.
Tu jest fajnie wyjasnione:
Szkoda całkowita z OC sprawcy może być stwierdzona wtedy gdy koszt naprawy pojazdu przekracza 100% wartości auta w dniu szkody, a więc gdy naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona.
Jeśli zgłosiłeś szkodę z OC sprawcy, zakład ubezpieczeń nie może stwierdzić szkody całkowitej np. jeśli koszt naprawy przekracza 70% wartości pojazdu. Szkoda całkowita jest dopiero wtedy, gdy naprawa przekracza 100% wartości Twojego auta – tak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku z dnia z dnia 12 stycznia 2006 r. (sygn. akt III CZP 76/05).
W przypadku szkody całkowitej otrzymasz od ubezpieczyciela różnicę pomiędzy wartością pojazdu w dniu szkody a wartością pozostałości, czyli tzw. wraku pojazdu. Ubezpieczyciel może również wskazać Ci nabywcę, który kupi od Ciebie uszkodzone auto za taką cenę, jaką podano w decyzji.
===
Ja bym wstawic auto do ASO i poprosil o rzetelna wycene.

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Amadeusz »

Trochę nie rozumiem. Właścicielem jest Leasing. Szkoda musi być likwidowana w ASO na oryginalnych częściach. Jeżeli ASO nie dogada się z ubezpieczycielem to w sumie Leasing musi odwoływać się do skutku?

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

OWU czytałeś? :) Ja je znam już chyba na pamięć... :) Fajny jest paragraf 12 punkt 11... :)
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

ODPOWIEDZ