Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: root »

Frodo pisze:
21 mar 2020, 10:10
"Informujemy, że wstępnie oszacowany koszt naprawy przekroczył 70% wartości rynkowej pojazdu, co czyni
naprawę ekonomicznie nieuzasadnioną.
W związku z powyższym wartość odszkodowania zostanie ustalona jako różnica pomiędzy wartością rynkową
pojazdu sprzed szkody a wartością pozostałości (zgodnie z zapisami w OWU AC).
Ale to jest z AC. A czy przypadkiem nie miałoby to robione z OC sprawcy (którego nie było, czyli z UFG)? I czy, jak ktoś pisał, tam to nie musi przekroczyć 100%?



Sponsor

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Sponsor


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

root pisze:
26 mar 2020, 15:20
Frodo pisze:
21 mar 2020, 10:10
"Informujemy, że wstępnie oszacowany koszt naprawy przekroczył 70% wartości rynkowej pojazdu, co czyni
naprawę ekonomicznie nieuzasadnioną.
W związku z powyższym wartość odszkodowania zostanie ustalona jako różnica pomiędzy wartością rynkową
pojazdu sprzed szkody a wartością pozostałości (zgodnie z zapisami w OWU AC).
Ale to jest z AC. A czy przypadkiem nie miałoby to robione z OC sprawcy (którego nie było, czyli z UFG)? I czy, jak ktoś pisał, tam to nie musi przekroczyć 100%?
Tak się likwiduje szkodę kiedy sprawca nie ma OC. Musisz to zrobić z własnego AC lub jak nie masz AC to OC... Na stronie UFG jest ładnie opisane :)

A no i szkoda wisi na Twoim koncie, więc trzeba co roku prosić ubezpieczyciela by zrobił symulację na ubezpieczenie jakbyś nie miał szkody i ze szkodą... UFG wtedy zwraca różnicę.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

Frodo pisze:
27 mar 2020, 10:30
Czy ktoś może ubiegał się o odszkodowanie za zniszczone ubrania?
Chcą paragony lub informacje kiedy kupione i za ile...
Na wszystkich kurtkach/płaszczach zostały odciśnięte pasy. Były w dobrym stanie, ale sprzed paru lat, więc jeśli zwracają coś zbliżonego do ceny zakupu to można szukać. Jeśli wartość rynkową, na zasadzie lumpeksu, to strata czasu...
Za ubrania nie bardzo... znajdź jakieś potwierdzenia płatności kartą na koncie bankowym i to im wyślij. ;) Powinno starczyć.

BTW. Dzieciaki jechały w fotelikach? Bo w przypadku zdarzenia drogowego, jeżeli w samochodzie był fotelik i przebywało w nim dziecko możesz się ubiegać o zwrot hajsu za fotelik. :)

Mi się nie udało odzyskać hajsu za fotelik, bo córka na szczęście nie jechała w nim, nie ważne że auto wbiło się w ten bok gdzie był fotelik, a pasy tak zacisnęły fotelik, że mogło dojść do jakiś mikro uszkodzeń plastiku.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: tomal218 »

Frodo pisze:
27 mar 2020, 10:30
Czy ktoś może ubiegał się o odszkodowanie za zniszczone ubrania?
Chcą paragony lub informacje kiedy kupione i za ile...
Na wszystkich kurtkach/płaszczach zostały odciśnięte pasy. Były w dobrym stanie, ale sprzed paru lat, więc jeśli zwracają coś zbliżonego do ceny zakupu to można szukać. Jeśli wartość rynkową, na zasadzie lumpeksu, to strata czasu...
Nie wstyd Ci za stare ubrania kase brac
oso soplón !!! :lol:

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: dario37 »

tomal218 pisze:
27 mar 2020, 11:31
Frodo pisze:
27 mar 2020, 10:30
Czy ktoś może ubiegał się o odszkodowanie za zniszczone ubrania?
Chcą paragony lub informacje kiedy kupione i za ile...
Na wszystkich kurtkach/płaszczach zostały odciśnięte pasy. Były w dobrym stanie, ale sprzed paru lat, więc jeśli zwracają coś zbliżonego do ceny zakupu to można szukać. Jeśli wartość rynkową, na zasadzie lumpeksu, to strata czasu...
Nie wstyd Ci za stare ubrania kase brac
:roll:
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: JACA »

Frodo pisze:
27 mar 2020, 10:30
Czy ktoś może ubiegał się o odszkodowanie za zniszczone ubrania?
Ale od kogo chcesz dochodzić roszczeń skoro samochód nie miał OC :?: Bezpośrednio od kierowcy :?: :roll:
--
Jaca

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: tomal218 »

Jak chcesz kase to kregoslup szyja i lekarz to wtedy cos wydebisz legal
oso soplón !!! :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Kuchar »

Super, że najgorsze masz za sobą! Teraz tylko szukać godnego następcy 😁

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: DarekWa »

produkcja ruszyła, dziś mnie dealer poinformował że zaczęli montować moją Atece w Kvasinach

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: michal 76 »

Frodo pisze:
28 kwie 2020, 12:57
By jakoś zakończyć ten wątek, informuję, że leasing rozliczony. :D
Tylko coś mi Allianz mało zwrócił za ubezpieczenie i nie dostałem żadnej informacji jak to policzyli, więc muszę dopytać, ale brakujący tysiąc to już zasadniczo drobiazg w całej sprawie. ;)
Cała "przyjemność" kosztowała mnie wg moich obliczeń jakieś 20 tys. zł (coś nie tak z tym prawem, jeśli sprawcę kosztuje to 40x mniej, czyli 500 zł mandatu, pomijam brak OC, bo to odrębna kwestia) i brak auta też mocno doskwiera i to jeszcze potrwa, ale najważniejsze, że nikomu nic poważnego się nie stało. :D
Oczywiście korzystałem z auta przez 14 mc, więc strata jest obiektywnie mniejsza, ale w praktyce człowiek musi odkupić i jak planuje jeździć 10 lat to postrzega to właśnie jako taką stratę + nerwy, czas + w zasadzie powinno się dopisać koszt wynajmu na czas bez samochodu itp.
Jeszcze raz dziękuję za wsparcie (publiczne i PW).
Przeglądam oferty, ale chyba poczekam aż ruszy produkcja… i rejestracja. :?
PS. Czego to się nie naprawia...

Ciekawe kiedy pojawi się ogłoszenie z moją Atecą i czy będzie całkowicie "bezwypadkowa" (przecież była tylko kolizja! ;) ), jeżdżona tylko w niedzielę przez niezwykle spokojną starszą panią, która unikała jazdy pod górkę i zakrętów... :lol:
Mam sąsiada blacharza żebyś widział jakie On szroty naprawia. Szkoda słów

ODPOWIEDZ