Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
DarekWa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: DarekWa » 18 mar 2020, 17:16

ja podpisałem upoważnienie, że ASO zajmie się sprawą i rozpoczynał za każdym razem pracę po ostatecznej wycenie zatwierdzonej przez ubezpieczyciela.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Sponsor

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Sponsor

Awatar użytkownika
zinger
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange

Post autor: zinger » 18 mar 2020, 17:49

Frodo pisze:
18 mar 2020, 16:53
Dzięki. Byłem dziś w ASO. Mówią, że to nadal wstępny kosztorys, bo koszty ostatecznie muszą być oszacowany z udziałem 2 rzeczoznawców (bo ponad 50 tys.) i mogą być jeszcze znacznie wyższe... Mam pytać od jutra w Allianz czy już uznają szkodę całkowitą...
Pamietaj, ze co innego oznacza "szkoda calkowita" w przypadku naprawy z OC sprawcy a co innego w przypadku naprawy z AC.
Tu jest fajnie wyjasnione:
Szkoda całkowita z OC sprawcy może być stwierdzona wtedy gdy koszt naprawy pojazdu przekracza 100% wartości auta w dniu szkody, a więc gdy naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona.
Jeśli zgłosiłeś szkodę z OC sprawcy, zakład ubezpieczeń nie może stwierdzić szkody całkowitej np. jeśli koszt naprawy przekracza 70% wartości pojazdu. Szkoda całkowita jest dopiero wtedy, gdy naprawa przekracza 100% wartości Twojego auta – tak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku z dnia z dnia 12 stycznia 2006 r. (sygn. akt III CZP 76/05).
W przypadku szkody całkowitej otrzymasz od ubezpieczyciela różnicę pomiędzy wartością pojazdu w dniu szkody a wartością pozostałości, czyli tzw. wraku pojazdu. Ubezpieczyciel może również wskazać Ci nabywcę, który kupi od Ciebie uszkodzone auto za taką cenę, jaką podano w decyzji.
===
Ja bym wstawic auto do ASO i poprosil o rzetelna wycene.

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.?

Post autor: Frodo » 18 mar 2020, 18:08

Dzięki. Auto od początku zostało odholowane do ASO. Tam miał zgłosić się rzeczoznawca Allianz i mieli wspólnie oceniać - tak na początku usłyszałem. Ale wczoraj Allianz wyliczył 60 tys. Dziś ASO 80 tys., ale mówią, że to wstępne bo "postrzegają" (?) szkodę jako raczej całkowitą bo wiele rzeczy może jeszcze wyjść, ale czekają co Allianz na kosztorys. Jeśli by Allianz chciał naprawiać to ma być jeszce ten szczegółowy kosztorys ze szczegółowymi oględzinami (mają wspólnie "rozbierać"... auto chyba) bo przy ponad 50 tys. ma być rzekomo 2 rzeczoznawców. Zaznaczyli, że jeszcze jest wiele rzeczy, które mogą być uszkodzone. Dotychczas słyszałem, że 1 rzeczoznawca tylko z zewnątrz patrzył co jest i nawet nie odnotował pasów... Więc czekam co teraz Allianz... Potrafią trzymać człowieka w napięciu!! :roll:
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Amadeusz
Samochód: Ateca 1.5TSI Style

Post autor: Amadeusz » 18 mar 2020, 21:46

Trochę nie rozumiem. Właścicielem jest Leasing. Szkoda musi być likwidowana w ASO na oryginalnych częściach. Jeżeli ASO nie dogada się z ubezpieczycielem to w sumie Leasing musi odwoływać się do skutku?

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI R.I.P.?

Post autor: Frodo » 18 mar 2020, 22:17

Amadeusz pisze:
18 mar 2020, 21:46
Trochę nie rozumiem. Właścicielem jest Leasing. Szkoda musi być likwidowana w ASO na oryginalnych częściach. Jeżeli ASO nie dogada się z ubezpieczycielem to w sumie Leasing musi odwoływać się do skutku?
Teoretycznie pewnie tak, ale mija już 10 dni i w zasadzie nie ma jeszcze żadnej konkretnej decyzji. Ja płacę, a Leasingowi chyba najmniej zależy czy będzie naprawione lub kiedy czy szkoda całkowita... Jeśli będzie naprawione, to pewnie tak chcą ASO. Aczkolwiek ja mam tak że pod koniec Leasingu Ateca będzie cała moja, więc tak naprawdę chyba im na niczym nie zależy - czy ja płacę czy ubezpieczenie płaci…
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka R.I.P.! :cry:

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Post autor: greg_the_lazy » 18 mar 2020, 22:56

OWU czytałeś? :) Ja je znam już chyba na pamięć... :) Fajny jest paragraf 12 punkt 11... :)
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
szczekas
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: szczekas » 18 mar 2020, 23:42

greg_the_lazy pisze:
18 mar 2020, 22:56
OWU czytałeś? :) Ja je znam już chyba na pamięć... :) Fajny jest paragraf 12 punkt 11... :)
Przytoczyłbyś go niewtajemniczonym? Zaciekawiłeś mnie :D
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

JACA
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive

Post autor: JACA » 19 mar 2020, 9:40

Amadeusz pisze:
18 mar 2020, 21:46
Sęk w tym, że temu "Leasingu" to trochę zwisa i powiewa :lol: , bo i tak za wszystko płaci (musi zapłacić) klient (korzystający). I de facto to on pozostaje z problemem czy fura zostawiać będzie 2 czy 4 ślady :roll:

I w tym momencie nachodzi mnie taka refleksja czy nie lepsza jest (pod tym względem) umowa wynajmu... :?:
--
Jaca

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Post autor: greg_the_lazy » 19 mar 2020, 11:20

szczekas pisze:
greg_the_lazy pisze:
18 mar 2020, 22:56
Przytoczyłbyś go niewtajemniczonym? Zaciekawiłeś mnie :D
11. Korzystający zobowiązany jest do pokrycia wszelkich szkód dotyczących przedmiotu leasingu, jeżeli szkód tych nie ma obowiązku bądź nie chce pokryć zakład ubezpieczeń, niezależnie, z  jakiej przyczyny to wynika. To samo dotyczy tej części szkód, która nie została pokryta z powodu częściowego pokrycia szkód przez zakład ubezpieczeń. W przypadku naprawienia szkody przez Finansującego, Finansującemu przysługuje roszczenie zwrotne wobec Korzystającego.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Kuchar
Samochód: ATECA FR 2.0TDI

Post autor: Kuchar » 19 mar 2020, 12:29

Jeżeli nie będzie całki to tylko do ASO i niech naprawiają, z mojego punktu widzenia to auto jest spokojnie do naprawy i nie taki diabeł straszny jak go malują ;)

Odpowiedz