WIBOR 1M - a zmiana raty leasingowej

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: WIBOR 1M - a zmiana raty leasingowej

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
24 wrz 2020, 11:51
...
Nie, nie chcemy wiedzieć co będzie, gdy wzrosną stopy procentowe... :?
Po prostu kredytobiorcy zapłacą trochę wyższe raty, a korzystający z lokat będą mieli radochę, ponieważ teraz wszyscy dają 0.01 % w stosunku rocznym - tragedia :x . Niestety ci co żonglują tymi procentami nie pomyśleli, że jednym TROCHĘ obniżyli wysokość rat, a pozostałym zmniejszyli oprocentowanie praktycznie DO ZERA.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: WIBOR 1M - a zmiana raty leasingowej

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: WIBOR 1M - a zmiana raty leasingowej

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
25 wrz 2020, 17:12
Misiek pisze:
24 wrz 2020, 18:01
Niestety ci co żonglują tymi procentami nie pomyśleli, że jednym TROCHĘ obniżyli wysokość rat, a pozostałym zmniejszyli oprocentowanie praktycznie DO ZERA.
Jeśli masz na myśli oszczędności, to biorąc pod uwagę inflację, tracą na wartości... (ich tzw. realne oprocentowanie jest ujemne). Przy czym jest to problem globalny mieszkańców krajów wysokorozwiniętych, co znajduje uzasadnienie w wielu mniej lub bardziej prawdopodobnych teoriach spiskowych. Spotkałem się z określeniem "strzyżenie owiec" choć dotyczyło one szerszej gamy tego typu zjawisk, ale to już zbyt szeroki temat by go zmieścić na marginesie....
Zgadza się, i to już od dawna, nawet jak jeszcze za lokaty dawali około 2 %. Podatek Belki, inflacja i w zasadzie pieniądze w bankach składamy wyłącznie dla bezpieczeństwa, a nie dla zysku. I chyba powinniśmy się cieszyć, że banki jeszcze nie każą sobie płacić za ulokowanie u nich naszych oszczędności, tak jak podobno jest już gdzieniegdzie poza Polską.

Na szczęście ceny urządzeń, elektroniki, samochodów i innych towarów "długoterminowych" albo nie wzrastają, albo nawet i spadają, i to jeszcze nas choć trochę ratuje. Ja mam taką teorię, że oszczędności są na przyszłość, na emeryturę lub na większe mniej lub bardziej nieprzewidziane zakupy, a pensje są na wydatki bieżące, codzienne, opłaty, media, jedzenie, więc jeszcze nie ma płaczu. Ale oczywiście o wiele lepiej bym się czuł, gdyby choć trochę w banku przyrastało - po prostu dla zasady, dla komfortu psychicznego, dla lepszego samopoczucia.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: WIBOR 1M - a zmiana raty leasingowej

Post autor: Kuchar »

Misiek pisze:
26 wrz 2020, 1:15


Na szczęście ceny urządzeń, elektroniki, samochodów i innych towarów "długoterminowych" albo nie wzrastają, albo nawet i spadają, i to jeszcze nas choć trochę ratuje.
Zupełnie się nie zgadzam z samochodami, cały czas idą do góry ;)
Ostatnio z ciekawości konfigurowałem Fabie z wyposażeniem wypaśnym to koszt około 90tyś pln, a to dalej Fabia, podstawa bodajże koło 45tyś, której wyposażenie to bajery typu centralny zamek, wspomaganie kierownicy i klimatyzacja manualna, a dla porównania kiedyś taki samochód w podobnej wersji można było kupić poniżej 40tyś zł..

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: WIBOR 1M - a zmiana raty leasingowej

Post autor: Misiek »

Kuchar pisze:
26 wrz 2020, 11:28
Misiek pisze:
26 wrz 2020, 1:15


Na szczęście ceny urządzeń, elektroniki, samochodów i innych towarów "długoterminowych" albo nie wzrastają, albo nawet i spadają, i to jeszcze nas choć trochę ratuje.
Zupełnie się nie zgadzam z samochodami, cały czas idą do góry ;)
Ostatnio z ciekawości konfigurowałem Fabie z wyposażeniem wypaśnym to koszt około 90tyś pln, a to dalej Fabia, podstawa bodajże koło 45tyś, której wyposażenie to bajery typu centralny zamek, wspomaganie kierownicy i klimatyzacja manualna, a dla porównania kiedyś taki samochód w podobnej wersji można było kupić poniżej 40tyś zł..
A ja moją opinię oparłem wyłącznie na cenach Ateki, którą planuję zamówić na początku następnego roku. Ceny obserwowałem od dłuższego czasu (pierwszy "kontakt" z Ateką w 2017, jeszcze z silnikiem 1.4) i zapisywałem sobie wyniki pracy konfiguratora w PDF'ie. Pierwsza poważna, realna konfiguracja (nie próba, przmiarka) pochodzi z początku 2019 roku, jak podjąłem decyzję o wyborze tego, a nie innego samochodu i rozpoczyna się od prawie 139 tys, aby po kilku próbach co kilka miesięcy zakończyć się w maju 2020 na aż 132, ale faktycznie z 8 tys. rabatu za wyprzedaż. Później, wiadomo, była wiadomość o FL i oczekiwanie na cenniki oraz nowy konfigurator. Dodatki zawsze były takie same, a nawet więcej, ponieważ w pewnym momencie doszło zawieszenie DCC, ale wstępnie zrezygnowałem z Beats Audio.

Jednak przyznaję Ci rację, że 90 tys. za Fabię, to bardzo dużo i delikatnie mówiąc lekka przesada, ale znajomy z pracy mówił mi kiedyś, że w przypadku małych, tanich samochodów wszystkie dodatki są horrendalnie drogie i w niektórych przypadkach cena może się nawet podwoić, co widać na Twoim przykładzie.

Inna sprawa, że według nowego konfiguratora cena skoczyła do niecałych 140 tys, ale to z powodu FL, wyboru wersji Xperience (w końcu brak "przymusowej" czarnej podsufitki) oraz bardziej restrykcyjnych norm WLTP, a dodatkowo nie ma kilku dodatków, których nie ma jeszcze w konfiguratorze (głównie ozdobniki oraz chlapacze). W związku z tym bardzo liczę na to, że przez te kilka miesięcy, do lutego - marca, jak w wersji przedliftowej i teraz choć trochę spadnie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: WIBOR 1M - a zmiana raty leasingowej

Post autor: Kuchar »

Dlatego mówię, że generalizować na podstawie jednego modelu nie ma co, bo nie jest to w żaden sposób obiektywne. ;)

ODPOWIEDZ