Moja Octavia 4

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Grz_Bo »

Kuchar pisze:
tictac1986 pisze:
20 sty 2021, 13:36
Ja od samego początku dostaje auto zastępcze.
Muszę oddać tak samo zatankowane jak w dniu odbioru.
Żadnych dodatkowych kosztów nie ponoszę. Fakt, że moja sprawa jest delikatna i traktowana z dużą dozą ostrożności.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Gdyby w twoim przypadku nie dali auta zastępczego to byłaby kpina na rangę światową..
Ale jak posłuchasz gościa z linku jaki wkleiłem wyżej to jest kpina. I tez skoda.

Pozdrawiam,
Grzegorz




Sponsor

Re: Moja Octavia 4

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: patryk7133 »

Ja za auto zastępcze Seat Arona płaciłem coś około 50zł + paliwo

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Janisz »

patryk7133 pisze:
20 sty 2021, 2:22
Janisz pisze:
19 sty 2021, 19:52
Nie wiem jak działa Skoda Connect i czy będziesz miał dostęp do historii pozycji auta żeby im pokazać, że ktoś robi sobie prywatę Twoim autem. Jak nie to rób zrzuty ekranu. Będziesz miał dodatkową kartę przetargową.

Ja w swojej Atece wymieniałem już trzeci raz climatronic... na gwarancji. Kazdy ma jakies problemy ale to z czym Ty się spotkałeś to brak słów.
A na czym polegała ta wymiana ?

Też miałem problem z klimatyzacją i po ciężkiej przeprawie słownej 3 krotnej wizycie w ASO jak postawiłem ich w sytuacji, że nie oddam auta zastępczego i nie odbiorę mojego auta to dopiero naprawili okazało się, że w fabryce podczas wkręcania osuszacza uszczypało uszczelkę w efekcie od nowości zgłaszałem dziwne odgłosy w postaci syczenia i musiałem nabijać klimatyzację co 9 miesięcy i gdybym nie postawił na swoim to dalej nabijałbym klimatyzację co 9 miesięcy, a w rezultacie wymienili cały osuszacz i mam spokój.
Wymiana polegała na wymianie całego panelu climatronic ze względu na pęknięcia na wyświetlaczach, które pokazują temperaturę. Wymienili juz 3 raz. Gwarancja kończy się w lutym a serwis nie jest w stanie stwierdzić powodu. Zatem po gwarancji zostaję z tym problemem sam.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: patryk7133 »

To współczuję 🙁
Swoją drogą to nietypowa usterka mój panel demontowałem już wiele razy zastępowałem wskaźnik poduszki pasażera na wskaźnik z przyciskiem klapy bagażnika Montowałem też moduł SS i z tym panelem u mnie nic złego się nie dzieje

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Grz_Bo »

Janisz pisze:
patryk7133 pisze:
20 sty 2021, 2:22
Janisz pisze:
19 sty 2021, 19:52
Nie wiem jak działa Skoda Connect i czy będziesz miał dostęp do historii pozycji auta żeby im pokazać, że ktoś robi sobie prywatę Twoim autem. Jak nie to rób zrzuty ekranu. Będziesz miał dodatkową kartę przetargową.

Ja w swojej Atece wymieniałem już trzeci raz climatronic... na gwarancji. Kazdy ma jakies problemy ale to z czym Ty się spotkałeś to brak słów.
A na czym polegała ta wymiana ?

Też miałem problem z klimatyzacją i po ciężkiej przeprawie słownej 3 krotnej wizycie w ASO jak postawiłem ich w sytuacji, że nie oddam auta zastępczego i nie odbiorę mojego auta to dopiero naprawili okazało się, że w fabryce podczas wkręcania osuszacza uszczypało uszczelkę w efekcie od nowości zgłaszałem dziwne odgłosy w postaci syczenia i musiałem nabijać klimatyzację co 9 miesięcy i gdybym nie postawił na swoim to dalej nabijałbym klimatyzację co 9 miesięcy, a w rezultacie wymienili cały osuszacz i mam spokój.
Wymiana polegała na wymianie całego panelu climatronic ze względu na pęknięcia na wyświetlaczach, które pokazują temperaturę. Wymienili juz 3 raz. Gwarancja kończy się w lutym a serwis nie jest w stanie stwierdzić powodu. Zatem po gwarancji zostaję z tym problemem sam.
W starszych leonach ten problem występował. Wymienili mi raz, ale po jakiś czasie pękło. Na wymienioną rzecz gwarancja biegnie kolejne 24m jeśli się nie mylę.

Pozdrawiam,
Grzegorz


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tomal218 »

Hi
ja tez mialem wymieniony panel klimy na gwarancji ,ale od poczatku jak mnie chcieli wyculac hehe a wiec uszkodzil sie silownik klapy tyl zglosilem to aso doradca serwisowy umowil mnie za 3 dni dziwna sprawa tak szybko ale ok no i mialem miec wymiany ten panel klimy kilka miesiecy wczesniej ale niechcialo mi sie tam jechac i olalem sprawe , stawilem sie na wymiane silownika i po 15 min przychodzi doradca informuje mnie ze moze byc problem gwarancyjna wymiana silownika i panelu klimy bo mam dolozone przewody do subwoofera ingerencja w instalacje elektryczna no i stwierdzil doradca ze musialem jakos podlaczyc sie pod glosniki i dla tego panel uszkodzony hehe usmialem sie i doradca zglupial mi tez sie glupio zrobilo ale walcze do konca se mysle i mowie ze bajpas w gniazdo bezpiecznikow to nie ingerencja w instalacje elektryczna gosc zdziwiony no i panie panel to kilka miesiecy temu byl zatwierdzony do wymiany jest na to papier i zdjecia w systemie mowie gosc podziekowal i poszedl ale za pare munut wrocil i mowi ze jak to przez moje przwody nie dziala silownik to bede placil hehehe no ok panie ale wiem co mam podloczone i gdzie wiec to nie wina moich przewodow no i uswiedomilem goscia ze na roznych grupach bylo wiele takich przypadkow i mam na to dowod gosc podziekowal i poszedl no i za godzine ateca wyjechla z wymienionym silownikiem i panelem taka to przepychanka ale nie ma zle bo jak widze jak czasem klubowicze sie bujaja po serwisach to az glowa boli pozdro
oso soplón !!! :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: patryk7133 »

A może ktoś wrzucić zdjęcie popękanego panelu ?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Endrju »

patryk7133 pisze:
22 sty 2021, 21:32
A może ktoś wrzucić zdjęcie popękanego panelu ?
Pamiętam że ktoś wrzucał w temacie o panelu klimy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tomal218 »

Obrazek
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Grz_Bo »

Nie widzę tego dobrze na tym zdjęciu, ale w Leonie pękało u samej góry przy krawędzi. Pewnie w Atece też za jakiś czas wyjdzie.

Pozdrawiam,
Grzegorz


ODPOWIEDZ