Moja Octavia 4

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Mam na wszystko rzuty ekranu i właśnie jestem w trakcie pisania do BOK Skody. Zaczyna mnie to irytować.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka



Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Re: Moja Octavia 4

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Misiek »

tictac1986 pisze:
19 sty 2021, 19:38
No i znowu to samo....
Tak jak pisałem wcześniej, auto jest obecnie w Centrum Diagnostycznym.
Mam wciąż dostęp do Skoda Connect, na którym mogę obserwować między innymi gdzie znajduje się moje auto.
Wchodzę do aplikacji około 15:00, a auto jest 30 km od Centrum, potem o 18:00, auto jest już bliżej, ale na czyjejś posesji. Stoi tam dalej, czyli jak rozumiem, ktoś sobie robi jazdy próbne, ale jeśli się nie mylę to nie na tym polega...szukam dziury w całym? Czy mam uzasadnione obawy?

Czy moje auto podczas naprawy powinno "nocować" u kogoś na podjeździe?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Jeżeli usterka dotyczyłaby czegoś uzależnionego od jazdy, czy ruchu pojazdu, pracy silnika, czy innych podzespołów, to zdecydowanie tak może być (nie ma znaczenia czy serwisant jedzie w godzinach pracy specjalnie na jazdę testową, czy po godzinach na przykład do domu), ale jeżeli Twój problem polega na zawieszaniu się ekranu (lub jakiejkolwiek innej usterce niezwiązanej z poruszaniem się), to można to spokojnie robić na miejscu, stacjonarnie. A może oni sobie nie zdają sprawy z tego, że możesz śledzić miejsce "stacjonowania" i korzystają sobie z niego, jak ze swego na Twój koszt ? Ja bym proponował najczęściej jak tylko możesz sprawdzać i zapisywać (kopia ekranu) konkretne lokalizacje o konkretnej godzinie i przy odbiorze przedstawić listę ... z pytaniem co oni na to.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: patryk7133 »

Janisz pisze:
19 sty 2021, 19:52
Nie wiem jak działa Skoda Connect i czy będziesz miał dostęp do historii pozycji auta żeby im pokazać, że ktoś robi sobie prywatę Twoim autem. Jak nie to rób zrzuty ekranu. Będziesz miał dodatkową kartę przetargową.

Ja w swojej Atece wymieniałem już trzeci raz climatronic... na gwarancji. Kazdy ma jakies problemy ale to z czym Ty się spotkałeś to brak słów.
A na czym polegała ta wymiana ?

Też miałem problem z klimatyzacją i po ciężkiej przeprawie słownej 3 krotnej wizycie w ASO jak postawiłem ich w sytuacji, że nie oddam auta zastępczego i nie odbiorę mojego auta to dopiero naprawili okazało się, że w fabryce podczas wkręcania osuszacza uszczypało uszczelkę w efekcie od nowości zgłaszałem dziwne odgłosy w postaci syczenia i musiałem nabijać klimatyzację co 9 miesięcy i gdybym nie postawił na swoim to dalej nabijałbym klimatyzację co 9 miesięcy, a w rezultacie wymienili cały osuszacz i mam spokój.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Misiek »

patryk7133 pisze:
20 sty 2021, 2:22
Janisz pisze:
19 sty 2021, 19:52
Nie wiem jak działa Skoda Connect i czy będziesz miał dostęp do historii pozycji auta żeby im pokazać, że ktoś robi sobie prywatę Twoim autem. Jak nie to rób zrzuty ekranu. Będziesz miał dodatkową kartę przetargową.

Ja w swojej Atece wymieniałem już trzeci raz climatronic... na gwarancji. Kazdy ma jakies problemy ale to z czym Ty się spotkałeś to brak słów.
A na czym polegała ta wymiana ?

Też miałem problem z klimatyzacją i po ciężkiej przeprawie słownej 3 krotnej wizycie w ASO jak postawiłem ich w sytuacji, że nie oddam auta zastępczego i nie odbiorę mojego auta to dopiero naprawili okazało się, że w fabryce podczas wkręcania osuszacza uszczypało uszczelkę w efekcie od nowości zgłaszałem dziwne odgłosy w postaci syczenia i musiałem nabijać klimatyzację co 9 miesięcy i gdybym nie postawił na swoim to dalej nabijałbym klimatyzację co 9 miesięcy, a w rezultacie wymienili cały osuszacz i mam spokój.
W jakiejkolwiek naprawie czegokolwiek ZAWSZE należy znaleźć 100-procentową przyczynę zgłaszanych objawów, ale komu by się chciało. Najlepiej pójść po najlżejszej linii oporu i zastosować najprostsze rozwiązanie, a że często mało skuteczne, to już inna sprawa. Mam tylko nadzieję, że za te wymiany nic nie płaciłeś, bo to przecież powinno być na gwarancji.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: patryk7133 »

Tak naprawa w ramach gwarancji praktycznie usterka usunięta w ostatnim roku gwarancji z usterką jeździłem przez 3 lata w tym 4x uzupełniany czynnik chłodniczy 2x z kontrastem i nie znaleźli usterki, bo im się nie chciało dopóki ich nie przycisnąłem ;)

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Kuchar »

Generalnie ten temat to jeden wielki problem już nie tylko Octavii, ale również innych samochodów zatem pozwolę się zapytać;
Czy oddając samochód na naprawę gwarancyjną dają Wam samochód zastępczy? - mi zawsze oferują, oczywiście za opłatą ( i to chorą bo bodajże jest to 120zł za Ibize + rzecz jasna paliwo co akurat uważam za logiczne i naturalne)?
Jak z tym u Was jest?

Awatar użytkownika
Bartas
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2020, 11:21
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Bartas »

Mój przykład z Audi: W ASO przy wymianie oleju zgłosiłem usterkę radia i Bluetooth. Panowie "uwalili" cały moduł radia przy próbie aktualizacji sterowników. Moje auto spędziło ok.2 tygodni w ASO ze względu na brak dostępności części. Bez większych problemów dostałem auto zastępcze na cały okres serwisu. Mój koszt to paliwo.
Innym razem gdy potrzebowałem samochód zastępczy na czas wymaganego przeglądu, bez zgłoszonych usterek, to za A3 zażyczyli sobie coś ok 250zł/ doba.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Ja od samego początku dostaje auto zastępcze.
Muszę oddać tak samo zatankowane jak w dniu odbioru.
Żadnych dodatkowych kosztów nie ponoszę. Fakt, że moja sprawa jest delikatna i traktowana z dużą dozą ostrożności.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Endrju »

Raczej wypada powiedzieć "droga sprawa" dlatego się zbytnio nie wymadrzaja.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Kuchar »

tictac1986 pisze:
20 sty 2021, 13:36
Ja od samego początku dostaje auto zastępcze.
Muszę oddać tak samo zatankowane jak w dniu odbioru.
Żadnych dodatkowych kosztów nie ponoszę. Fakt, że moja sprawa jest delikatna i traktowana z dużą dozą ostrożności.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Gdyby w twoim przypadku nie dali auta zastępczego to byłaby kpina na rangę światową..

ODPOWIEDZ