Full link

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
marios_4
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2021, 13:30
Samochód: Seat Leon III
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Full link

Post autor: marios_4 »

Witam,

Chciałbym dopytać o wasze opinie na temat technologii full link, którą Seat się bardzo chwali. Myślę o zainwestowaniu w tą technologie, ale zastanawia mnie sam fakt negatywnych opinii na jego temat, a konkretnie kompatybilności z telefonem, działem aplikacji, rozłączaniem i wielu innych błędach. Podzielcie się proszę opinia czy warto zainwestować (ciekaw jestem czy np Google maps działa) czy może lepiej kupić kartę SD z mapa na ten rok?

P.S. Jak rozumiem aktywacja jest jednorazowa, a nie na dany okres?

Będę wdzięczny, dzięki.

Pozdrawiam,
marios_4



Sponsor

Full link

Sponsor


xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Full link

Post autor: xoy »

Moja ATK (wersja przed facerlift z 2020 r. ) ma dostęp do full link tylko po kablu. Podobno wersja FL miała oferować dostęp bezprzewodowy, ale widziałem że koledzy i koleżanki skarżą się, że ta funkcjonalność zdaje się wciąż jest niedostępna.

Jeżeli chodzi o moją wersję, to jej działanie z Android Auto było wielkim rozczarowaniem (ciągłe wieszanie się nawigacji google maps/waze w najmniej odpowiednich momentach), próbowałem z kilkoma różnymi telefonami Samsunga, nie udało się.

W tym samym czasie żona korzystała z CarPlay - działa do dzisiaj bezbłędnie (w tym nawigacja wg google maps/waze czy apple maps) na iPhone SE / iPhone X / iPhone 12.

Generalnie polecam, jeżeli nie potrafisz jeździć bez nawigacji. Seatowska nawigacja jest - powiedzmy - ok, szczególnie gdy orientujesz się jak jechać. W dłuższe trasy, nieznanymi drogami, polegam na nawigacji google / apple, i tutaj full link bardzo się przydaje + wygodniej sterować Spotify z poziomu ekranu, niż klikać palcem po telefonie (np. dla mnie telefon przypięty gdzieś do nawiewu czy szyby to no-go, psuje całą estetykę wnętrza, więc zależało mi aby mieć dostęp do telefonu poprzez ekran, ale to tylko kwestia gustu i potrzeb).

Za tę cenę (bodajże 999 zł w pakiecie przy wersji FR), to nawet nie zastanawiałem się, czy brać.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Full link

Post autor: Endrju »

Ja bym dodał że obsługa dzieli się na 3 części albo korzystasz z Android Auto i tu działa to z telefonami od wersji Androida 5.0 w górę , u mnie działa bez zarzutu i w aucie poprzednim i w teraźniejszym czyli FL, następnie jest Apple Carplay działa z iPhone i podobno działa dobrze, no i ostatnie full link i tu zaczynają się schody ponieważ trzeba mięs telefon który obsługuje ta funkcję ja miałem Samsunga Galaxy S7 edge łączyć się łączył i czasami nawet sprawnie obsługiwał np GM ale szczerze nie polecam używać tej metody. Jednakże jeśli chodzi o AA lub AC to polecam jest to dość wygodne.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Full link

Post autor: DarekWa »

ja używam i AA i CP, ML nie jest już dostępny dla urządzeń Samsung od 2019/2020 roku jeśli wcześniej nie pobrano na nie stosownego certyfikatu.

ODPOWIEDZ