Inne hobby - rowerowanie

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Grz_Bo »



Udało mi się zmontować krótki filmik z wypadu przed świętami.

Miłego oglądania.



_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowania (w sumie 2):
flash (04 kwie 2024, 21:28) • Misiek (05 kwie 2024, 1:18)
Ocena: 10.53%



Sponsor

Re: Inne hobby - rowerowanie

Sponsor


flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: flash »

Fajne :)

Pierwszy raz w końcu zebrałem się obejrzeć co tworzysz. :D To specjalna trasa pod rower? Mam na myśli przede wszystkim te hopki, z których się wyskakuje.

Misiek
Posty: 2449
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
04 kwie 2024, 21:00
Udało mi się zmontować krótki filmik z wypadu przed świętami.

Miłego oglądania.



_______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Tym razem mam małe pytanie techniczne : jakie masz hamulce, bo wydaje mi się, że chyba przez cały czas mniej lub bardziej musisz hamować, a przecież zwykłe, "gumowe" w życiu by tego nie wytrzymały. Pewnie jakieś solidne tarczowe ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Grz_Bo »

Misiek pisze:
Grz_Bo pisze:
04 kwie 2024, 21:00
Udało mi się zmontować krótki filmik z wypadu przed świętami.

Miłego oglądania.



_______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Tym razem mam małe pytanie techniczne : jakie masz hamulce, bo wydaje mi się, że chyba przez cały czas mniej lub bardziej musisz hamować, a przecież zwykłe, "gumowe" w życiu by tego nie wytrzymały. Pewnie jakieś solidne tarczowe ?
Hej, hamulce hydrauliczne tarczowe we współczesnych rowerach to już obecnie taki standard. Nawet mój tekking ma takie. Szczękowych ogumionych rzadko obecnie uświadczysz.

A w górskich, jak pisałeś, potrzebne są skuteczne hamulce, przede wszystkim, ze względu na fakt, iż tu często zjeżdżasz z góry lub ścinki i trzeba prędkość mieć pod kontrolą.

Skuteczność uzyskuje się przez hydraulikę, ilość tłoczków (coraz częściej są to hamulce 4ro tłoczkowe) plus średnica tarcz (mtb to zakres 180-220 mm średnicy).

Istotny jest też materiał, z którego wykonane są tarcze (powinien zapewniać dobre odporowadzanie ciepła lub brak podadności na nagrzewanie) oraz stosowne mieszanki kloców hamulcowych (tu każdy producent ma swoje tajemnice, ale te z domieszką opiłków metalicznych są bardziej skuteczne i nie zużywają się szybko podczas hamowania i zjazdów z góry).


Taki mały referat mi wyszedł.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz


Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowanie:
Misiek (05 kwie 2024, 10:48)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2449
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
05 kwie 2024, 9:29

...
Hej, hamulce hydrauliczne tarczowe we współczesnych rowerach to już obecnie taki standard. Nawet mój tekking ma takie. Szczękowych ogumionych rzadko obecnie uświadczysz.

A w górskich, jak pisałeś, potrzebne są skuteczne hamulce, przede wszystkim, ze względu na fakt, iż tu często zjeżdżasz z góry lub ścinki i trzeba prędkość mieć pod kontrolą.

Skuteczność uzyskuje się przez hydraulikę, ilość tłoczków (coraz częściej są to hamulce 4ro tłoczkowe) plus średnica tarcz (mtb to zakres 180-220 mm średnicy).

Istotny jest też materiał, z którego wykonane są tarcze (powinien zapewniać dobre odporowadzanie ciepła lub brak podadności na nagrzewanie) oraz stosowne mieszanki kloców hamulcowych (tu każdy producent ma swoje tajemnice, ale te z domieszką opiłków metalicznych są bardziej skuteczne i nie zużywają się szybko podczas hamowania i zjazdów z góry).

Taki mały referat mi wyszedł.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Bardzo dziękuję za fachowe i wbrew pozorom krótkie wyjaśnienie kwestii hamulców. Ja tylko czasami widuję je we współczesnych rowerach różnego typu w marketach (oraz czasami w jakichś elektronicznych katalogach, reklamach) i właśnie widzę, że trochę się "ostatnio" pozmieniało w tym temacie, natomiast nigdy nie wnikałem w szczegóły.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Grz_Bo »

Pogoda świetna, warunki na ścieżkach rowerowych dobre, ziemia bardzo sucha. W miejscach, gdzie w lesie zawsze stała woda obecnie sucho.

Mam nadzieję, że wody w tym roku nie zabraknie.

Miłego oglądania, weekendowy wypadzik do pobliskiego Parku Krajobrazowego Góry Radunia.





_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowanie:
Misiek (16 kwie 2024, 0:24)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2449
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
15 kwie 2024, 12:55
Pogoda świetna, warunki na ścieżkach rowerowych dobre, ziemia bardzo sucha. W miejscach, gdzie w lesie zawsze stała woda obecnie sucho.

Mam nadzieję, że wody w tym roku nie zabraknie.

Miłego oglądania, weekendowy wypadzik do pobliskiego Parku Krajobrazowego Góry Radunia.





_______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Dzięki za kolejną relację. U nas niestety przyroda w zasadzie dopiero startuje (wiadomo, u mnie prawie biegun zimna), a widzę, że u Ciebie już w pełnym rozkwicie, wszędzie zielono, nawet czasami bardzo - patrz piękne trawy, czy inne.

Tym razem mam pytanie o spotkanie na trasie, bo to już chyba z dziesiąta relacja i nigdy tego nie widziadłem : czy udało Ci się po drodze spotkać jakiegoś zwierzaka ? Pytam, bo w zasadzie mimo chyba uczęszczanych ścieżek, tras rowerowych, to jednak środek lasu. U nas już kilka razy z okien od strony lasy widywałem i dziki (to, to już bardzo dawno), czasami zając na środku drogi, nawet ciekawski lisek, a w zeszłym roku jak pościnali i przemielili na miejscu drzewa i krzewy spod linii energetycznych, to nawet i sarny objadały się tymi ścinkami, i to kilka nocy z rzędu.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Grz_Bo »

Misiek pisze:
Grz_Bo pisze:
15 kwie 2024, 12:55
Pogoda świetna, warunki na ścieżkach rowerowych dobre, ziemia bardzo sucha. W miejscach, gdzie w lesie zawsze stała woda obecnie sucho.

Mam nadzieję, że wody w tym roku nie zabraknie.

Miłego oglądania, weekendowy wypadzik do pobliskiego Parku Krajobrazowego Góry Radunia.





_______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Dzięki za kolejną relację. U nas niestety przyroda w zasadzie dopiero startuje (wiadomo, u mnie prawie biegun zimna), a widzę, że u Ciebie już w pełnym rozkwicie, wszędzie zielono, nawet czasami bardzo - patrz piękne trawy, czy inne.

Tym razem mam pytanie o spotkanie na trasie, bo to już chyba z dziesiąta relacja i nigdy tego nie widziadłem : czy udało Ci się po drodze spotkać jakiegoś zwierzaka ? Pytam, bo w zasadzie mimo chyba uczęszczanych ścieżek, tras rowerowych, to jednak środek lasu. U nas już kilka razy z okien od strony lasy widywałem i dziki (to, to już bardzo dawno), czasami zając na środku drogi, nawet ciekawski lisek, a w zeszłym roku jak pościnali i przemielili na miejscu drzewa i krzewy spod linii energetycznych, to nawet i sarny objadały się tymi ścinkami, i to kilka nocy z rzędu.
Najczęściej spotykam sarny i jelenie. Po okresie pandemicznym zwierzęta te przestały być płochliwe. Jak je spotykam, to obecnie nie uciekają, tylko kontrolują odległość, by była stosowną do ewentualnej ucieczki.

Kiedyś natknęliśmy się na polowanie w lesie, a ponieważ planowaliśmy przeciąć drogę, którą to polowanie miało przebiegać, myśliwy powstrzymał nas do momentu jego zakończenia. Jak ruszyliśmy po drodze napotkaliśmy zabitego dzika, a na jednej z polan myśliwi mieli akurat przerwę i poczęstowali nas gulaszem z dzika. Potrawa palce lizać.

_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowanie:
Misiek (16 kwie 2024, 12:16)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2449
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
16 kwie 2024, 6:05
...
Jak ruszyliśmy po drodze napotkaliśmy zabitego dzika, a na jednej z polan myśliwi mieli akurat przerwę i poczęstowali nas gulaszem z dzika. Potrawa palce lizać.
...
ŚP tata wiele, wiele lat temu był myśliwym i faktycznie bardzo dobrze wspominam tamte czasy, jeśli chodzi o sprawy jedzenia. A świąteczny pasztet z dziczyzny lub co najmniej ze sporą ilością różnych "nie normalnych" mięs, to bez porównania do jakichkolwiek najlepszych i najdroższych innych. Że nie wspomnę o tradycyjnym u nas co roku także świątecznym pieczonym zającu.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Grz_Bo »

Kolejny wyjazd po endurofiny.

Niedzielny wypad na rower. Pogoda pomimo niskich temperatur perfekcyjna. Kocham to co robię i robię to co kocham.

Zapraszam na film. Miłego oglądania.



_______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowanie:
Misiek (23 kwie 2024, 23:02)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ