Inne hobby - rowerowanie

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
MarekPi92
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:26
Samochód: Seat
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: MarekPi92 »

Ojj na Ślęży są dobre tereny ;) W zasadzie to mam najbliżej, na Radunie mogę iść pieszo z domu rodziców. Od której strony wjeżdżacie ? od strony Tąpadła czy bardziej Sobótki ?



Sponsor

Re: Inne hobby - rowerowanie

Sponsor


Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Grz_Bo »

MarekPi92 pisze:Ojj na Ślęży są dobre tereny ;) W zasadzie to mam najbliżej, na Radunie mogę iść pieszo z domu rodziców. Od której strony wjeżdżacie ? od strony Tąpadła czy bardziej Sobótki ?
No proszę, to Ci zazdroszczę.

Od Sulistrowiczek możesz zacząć, jest tam taki prosty singiel - Suliwoods się zwie.

Później drogą leśną na Tąpadła i podjazd na górę Radunia, tam są dwa single - nazwy jednego nie pomnę, drugi to Tajemna.

Jak zjedziesz Tajemnym na sam dół, jakieś 0,5 km drogą leśną w kierunku Sulistrowiczek, w lewo zaczyna się podjazd na Świerkową.

Po Świerkowej zawsze wracam na Tąpadła i tam podjazd na Ślężę, szlakiem pieszym - do rozdroża, gdzie jest budka leśna - na skrzyżowaniu w lewo i po 1,5km zaczynają się dwa single Dolce i Żmija.

Tras jest ogólnie więcej, ja podaje te moje ulubione i do ogarnięcia przeze mnie.

Uwaga! W szczególności na Ślęża - trasy dość wymagające - jeśli się wcześniej nie jeździło enduro to lepiej, przed wjazdem na trasę sprawdzić nanożnie i naocznie jej trudność. Ogólnie na Ślęży, czym wyżej tym bardziej wymagająco, dużo rock gardenów, duże głazy, strome zjazdy i czasami dropy z trudymi korzennymi lądowaniami. Trzeba mieć kask, najlepiej full i ochraniacze.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz





Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Barton (03 sie 2022, 12:10) • MarekPi92 (29 sie 2022, 8:51)
Ocena: 10.53%

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Barton »

Dawno nie byłem na Ślęży i Raduni, ostatni raz kilka lat temu jak pokazały się nowe trasy kopane przez lokalesów.
Doszło tam coś nowego? Czy singiel Szweda ze skalną ścianką jest przejezdny?

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Grz_Bo »

Barton pisze:Dawno nie byłem na Ślęży i Raduni, ostatni raz kilka lat temu jak pokazały się nowe trasy kopane przez lokalesów.
Doszło tam coś nowego? Czy singiel Szweda ze skalną ścianką jest przejezdny?
Szweda nie jechałem, wiem, że jest. Nie wiem, czy były już Gangster i jego brat, Świnkołaj?
Na Ślęży jest kilka nowych, ale jeszcze ich nie namierzyłem. Sjamski Kazirodca, LGBT oraz odnogi Blusztrase i Stacja 11.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz



Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Barton »

Grz_Bo pisze:
03 sie 2022, 12:32
Barton pisze:Dawno nie byłem na Ślęży i Raduni, ostatni raz kilka lat temu jak pokazały się nowe trasy kopane przez lokalesów.
Doszło tam coś nowego? Czy singiel Szweda ze skalną ścianką jest przejezdny?
Szweda nie jechałem, wiem, że jest. Nie wiem, czy były już Gangster i jego brat, Świnkołaj?
Na Ślęży jest kilka nowych, ale jeszcze ich nie namierzyłem. Sjamski Kazirodca, LGBT oraz odnogi Blusztrase i Stacja 11.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
To widzę, że mam trochę zaległości i trzeba będzie się wybrać.
Pomyliłem, singiel Szweda to coś innego i tego już chyba nie ma, a skała jest właśnie na Gangsterze.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Misiek »

Coś takiego dzisiaj znalazłem :
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

MarekPi92
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:26
Samochód: Seat
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: MarekPi92 »

Grz_Bo pisze:
03 sie 2022, 11:41
MarekPi92 pisze:Ojj na Ślęży są dobre tereny ;) W zasadzie to mam najbliżej, na Radunie mogę iść pieszo z domu rodziców. Od której strony wjeżdżacie ? od strony Tąpadła czy bardziej Sobótki ?
No proszę, to Ci zazdroszczę.

Od Sulistrowiczek możesz zacząć, jest tam taki prosty singiel - Suliwoods się zwie.

Później drogą leśną na Tąpadła i podjazd na górę Radunia, tam są dwa single - nazwy jednego nie pomnę, drugi to Tajemna.

Jak zjedziesz Tajemnym na sam dół, jakieś 0,5 km drogą leśną w kierunku Sulistrowiczek, w lewo zaczyna się podjazd na Świerkową.

Po Świerkowej zawsze wracam na Tąpadła i tam podjazd na Ślężę, szlakiem pieszym - do rozdroża, gdzie jest budka leśna - na skrzyżowaniu w lewo i po 1,5km zaczynają się dwa single Dolce i Żmija.

Tras jest ogólnie więcej, ja podaje te moje ulubione i do ogarnięcia przeze mnie.

Uwaga! W szczególności na Ślęża - trasy dość wymagające - jeśli się wcześniej nie jeździło enduro to lepiej, przed wjazdem na trasę sprawdzić nanożnie i naocznie jej trudność. Ogólnie na Ślęży, czym wyżej tym bardziej wymagająco, dużo rock gardenów, duże głazy, strome zjazdy i czasami dropy z trudymi korzennymi lądowaniami. Trzeba mieć kask, najlepiej full i ochraniacze.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Mega fajnie opisałeś te trasy. Ja Ci powiem, że raz, że stromo dla rowerów, ale tez jest w ogóle stromo nawet jak sie idzie pieszo na Ślężę na wycieczkę. Niby taka górka sobie, ale właśnie jest mega stroma. Dla mnie np takim trochę kosmosem było i podziwem oczywiście, że niektórzy wbiegali na Slężę i z niej zbiegali :D

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Grz_Bo »

Nadchodzi czas zabierania ze sobą światła na wypady rowerowe.

W górach ciemno i pedały można połamać.


Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Obrazek
Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowanie:
Misiek (04 wrz 2022, 12:26)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
04 wrz 2022, 10:13
Nadchodzi czas zabierania ze sobą światła na wypady rowerowe.

W górach ciemno i pedały można połamać.
...
Na niespodziewanego leśnego domownika także można chyba trafić. Patrz spotkania na drodze podczas jazdy samochodem przez las.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Inne hobby - rowerowanie

Post autor: Grz_Bo »

Misiek pisze:
Grz_Bo pisze:
04 wrz 2022, 10:13
Nadchodzi czas zabierania ze sobą światła na wypady rowerowe.

W górach ciemno i pedały można połamać.
...
Na niespodziewanego leśnego domownika także można chyba trafić. Patrz spotkania na drodze podczas jazdy samochodem przez las.
Tak to prawda. Dużo ich w lasach.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


ODPOWIEDZ