Seat Arona - problem z Seat Connect

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
fameiniv
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2021, 19:44
Samochód: Seat Arona 1.0 FR
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: fameiniv »

Cześć,

na wstępie chcę zaznaczyć, że szukałem na forum, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

Mam problem z Seat Connect, a dokładniej z zalogowaniem się moim Seat ID w komputerze pokładowym.. Cały czas pojawia się okienko "nie można pobrać profilu użytkownika". dodam też, że nie jestem pewien, czy poprawnie łączę samochód z wifi/transmisją danych.

Jeśli ktoś byłyby na tyle uprzejmy i poprowadził mnie krok po kroku (jak dla przysłowiowego debila :lol: ) to będę wdzięczny!!

Pozdrawiam!!



Sponsor

Seat Arona - problem z Seat Connect

Sponsor


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: Bonifacy »

Tu jest do ściągnięcia podręcznik ze szczegółowymi wskazaniami

https://www.seat.pl/serwis/my-seat/seat-connect.html

Początkowo też miałem trudności (teraz już nie pamiętam, co konkretnie się pojawiało na wyświetlaczu), ale idąc spokojnie wg tych wskazań udało mi się wszystko uruchomić.

Ważne jest przy opcjach prywatności zaznaczenie pełnego dostępu (ikonka po prawej stronie).

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: Bonifacy »

A tu wymienialiśmy uwagi przy trudnościach

https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... =14&t=1285
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
fameiniv (19 lip 2021, 19:57)
Ocena: 5.26%

fameiniv
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2021, 19:44
Samochód: Seat Arona 1.0 FR
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: fameiniv »

Bonifacy pisze:
19 lip 2021, 9:51
A tu wymienialiśmy uwagi przy trudnościach

https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... =14&t=1285
dzięki za podlinkowanie. widzę, że problem mam dokładnie ten sam.. mam natomiast pytanie, jak udało Ci się "włączyć" tego ludzika i glob, aby były widoczne na pasu u góry?.. to jest na razie mój największy problem :? :cry:

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: Bonifacy »

Nie pamietam już, co konkretnie robiłem. Najpierw ustawiłem ID na komputerze stacjonarnym, potem działałem w samochodzie. Na pewno zastosowałem się literalnie do wskazań z podręcznika i instrukcji. Przy włączonym silniku, bo tak było napisane.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: Jarek »

fameiniv - a czy po kupnie samochodu "autoryzowałeś" swój profil u dealer'a? Ja też już dokładnie nie pamiętam co po kolei robiłem (chyba mgła pocovidowa :D ), bo minęło raptem kilka miesięcy, ale na pewno pamiętam, że dzwoniłem do babki, która prowadziła cały proces zakupu i ona mnie "autoryzowała" - cokolwiek to nie znaczy. Prawdopodobnie potwierdziła wiarygodność mojego maila na który się logowałem do SeatConnect. Potem była to szybka sprawa. Natomiast miałem trochę problemów z założeniem drugiego profilu dla żony, który to jest potrzebny do przypisania do jej kluczyka ustawień fotela, lusterek i innych ustawień indywidualnych. Oczywiście wszystko robiłem zgodnie z instrukcjami ale coś mi tam nie chciało działać. Jak zapraszałem drugiego użytkownika podając maila żony, to nic nie przychodziło na jej adres mailowy - a miało przyjść. Tak próbowałem ze trzy dni, aż wreszcie jakoś mi wyszło. Ale gdybym miał napisać teraz jak - to wybacz. Na pewno główny użytkownik musi być zweryfikowany przez salon, a drugi użytkownik już nie. Jeżeli już to wiesz, to sorry, że tyle napisałem :D .
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: Bonifacy »

Ale w moim przypadku ta weryfikacja w salonie była już po tym, jak uruchomiłem Seat Connect. Dopiero po weryfikacji otrzymałem pełną funkcjonalność - odnajdywanie samochodu, włączanie klaksonu i migania światłami na odległość ze smartfona, blokowanie drzwi itp. Niemniej Seat Connect już działał wcześniej.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: Jarek »

Pewnie u mnie też tak było, ale teraz kolejności zdarzeń już nie pamiętam dokładnie
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: Endrju »

Potwierdzenie weryfikacji Jet potrzebne tylko do otwierania i blokowania drzwi z aplikacji ,reszta działa bez weryfikacji w ASO. Trzeba poprosić robić wszystko zgodnie z instrukcją.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat Arona - problem z Seat Connect

Post autor: Jarek »

A tak przy okazji zapytam - co nie będzie działać, a co dalej będzie, gdy nie wykupi się po roku abonamentu na kolejny rok. Bo jeżeli o mnie chodzi, to nie otwieram/zamykam aplikacją, nie migam światłami itp. Poza tym obsługa nawigacji Seata i jej częste "Słuchaaaam?" jest, dla mnie przynajmniej, nie do zaakceptowania i nie używam jej w ogóle. To co stracę ważnego za niecały już rok?
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

ODPOWIEDZ