Warunki leasingu 2022

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: Endrju »

Trzeba było przeczytać warunki w regulaminie, jest napisane chociaż nie wszystkie firmy to stosują.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Warunki leasingu 2022

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: Misiek »

Luk4as pisze:
04 lip 2022, 13:12
Też myślałem, że jak skończę leasing 2 lata przed czasem to będę miał z tego tytułu korzyść, a to jeszcze było trzeba zapłacić prawie 3 tyś za wcześniejszą spłatę :P
Instytucja leasingująca działa po to żeby zarabiać i "sprzedając" Ci swoja usługę liczy na to, że na tym zarobi jakieś tam pieniądze, więc jeżeli "kończysz przed czasem", to oni nie dostają swojego "zaplanowanego" zysku i w taki właśnie sposób chcą to odzyskać. Wiem, że czytanie długich i bardzo często przynajmniej częściowo niezrozumiałych umów nie jest naszą najbardziej ulubioną czynnością, ale na pewno było to w niej zapisane i powinieneś jednak o tym pamiętać. Niestety w przypadku firm leasingowych jest to jak na razie całkowicie legalne w majestacie prawa i tylko w bankach w przypadku kredytów klauzule takie chyba przez KNF zostały wpisane na listę niedozwolonych.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

f0ff
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2022, 11:44
Samochód: Ateca FR 1.5 TSI, MY20
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: f0ff »

Czytanie umów się przydaje ;)

Dla zainteresowanych;
Od dealera na leasing na nową atecę miałem na początku listopada propozycję na lesing 10% wkładu, 2 lata, 19% wykupu, koszt całkowity 108.67% na kię sportage, na atecę podobnie; plus minus pół procenta.
Finalnie kupiłem używany, najtaniej dla mnie miał ING Lease. 20% wkładu, 2 lata, wykup 19%, koszt całkowity 110.17%.

Oba na zmiennym WIBORze, na stałych o 1.2% drożej - jak liczyłem to się średnio opłacało.
Co do warunków; ING jest przeciętne, sporo opłat - obsługa nie jest zryczałtowana, ale brak limitu km. Z upierdliwych to pozwolenie na modyfikację auta, bodajże 300 netto, polisa obca 200 netto. Wg umowy jakiekolwiek odstępstwo od perfekcyjnego zachowania daje im możliwość nie sprzedania auta po cenie wykupu. Więc no, ostrożnie trzeba. W tym opóźnienia w spłacie, modyfikacje bez pozwolenia, czy użyczenie samochodu osobom trzecim bez pozwolenia od leasingodawcy.

PS Obecnie wychodzi taniej kredyt gotówkowy od leasingu operacyjnego, nawet kredytując VAT. Brałbym tak, gdybym nie miał firmy za krótko :roll:

ODPOWIEDZ