Warunki leasingu 2022

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Warunki leasingu 2022

Post autor: rybsko »

Hej,
Czy ktoś ostatnio brał leasing na auto na firmę? Jakie mieliście warunki?

Ja poprosiłem o oferty na takie parametry:
- 25% wpłaty własnej
- 3 lata
- wykup 4%
- GAP na okres leasingu

Prognozowany rzeczywisty koszt całości (przy założeniu braku zmian w WIBOR) to 16-17%!
Nie za dużo?



Sponsor

Warunki leasingu 2022

Sponsor


Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: Orłoś »

Trochę za dużo. Jaka firma taką ofertę przedstawiła? Może ten GAP zawyżył koszt, bo generalnie wszelkich ubezpieczeń nie daje się w ratę kredytu czy leasingu. One z zasady są bez Vat-u, więc jak dodadzą Ci do raty leasingowej netto, "ovatują" Ci także GAP czy komunikacyjne, co jest bez sensu. Wszelkie ubezpieczenia płaćcie albo cash albo przelew osobno, bez łączenia z leasingiem czy kredytem.
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: rybsko »

Księgowy mi przed chwilą powiedział, że przy obecnych warunkach, to bardzo korzystna oferta :D
Dzięki za podpowiedź z GAP'em, obadam czy się da. Wszystkie inne tematy oczywiście biorę poza leasingiem.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: Misiek »

rybsko pisze:
20 kwie 2022, 15:05
Hej,
Czy ktoś ostatnio brał leasing na auto na firmę? Jakie mieliście warunki?

Ja poprosiłem o oferty na takie parametry:
- 25% wpłaty własnej
- 3 lata
- wykup 4%
- GAP na okres leasingu

Prognozowany rzeczywisty koszt całości (przy założeniu braku zmian w WIBOR) to 16-17%!
Nie za dużo?
Nie liczyłbym na niezmienny WIBOR, ponieważ ciągle się słyszy o kolejnych drastycznych podwyżkach stóp procentowych i nawet jakiś czas temu trafiłem na artykuł o przewidywanym za jakiś czas nawet powyżej 20 % ! Co prawda obrońców kredytobiorców jest wielu i najchętniej zablokowaliby podwyżki, ale jak twierdzi RPP zrobią wszystko żeby zdławić galopującą inflację i drastyczne podwyżki stóp procentowych są na to według nich jedynym sposobem.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: JACA »

rybsko pisze:
20 kwie 2022, 17:33
Księgowy mi przed chwilą powiedział, że przy obecnych warunkach, to bardzo korzystna oferta :D
Mnie się wydaje dużo :? Nie wiem czy brałbym w tej chwili auto w leasing przy założeniu, że będzie ono kosztować 16-17% więcej :?
Najlepiej podzwoń, wyślij zapytania do innych finansujących jakie dają warunki. Pierwszy lepszy kalkulator z googla pokazał mi 11% ale nie wiem czy to aktualna oferta. MLeasing pokazuje ofertę podając wartość raty netto więc musiałbyś sobie przeliczyć.
Misiek pisze:... ale jak twierdzi RPP zrobią wszystko żeby zdławić galopującą inflację
Wierzysz im, bo ja jakoś nie bardzo :roll:
--
Jaca

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: Misiek »

JACA pisze:
21 kwie 2022, 8:56
rybsko pisze:
20 kwie 2022, 17:33
Księgowy mi przed chwilą powiedział, że przy obecnych warunkach, to bardzo korzystna oferta :D
Mnie się wydaje dużo :? Nie wiem czy brałbym w tej chwili auto w leasing przy założeniu, że będzie ono kosztować 16-17% więcej :?
Najlepiej podzwoń, wyślij zapytania do innych finansujących jakie dają warunki. Pierwszy lepszy kalkulator z googla pokazał mi 11% ale nie wiem czy to aktualna oferta. MLeasing pokazuje ofertę podając wartość raty netto więc musiałbyś sobie przeliczyć.
Misiek pisze:... ale jak twierdzi RPP zrobią wszystko żeby zdławić galopującą inflację
Wierzysz im, bo ja jakoś nie bardzo :roll:
Skorzystanie z porównywarki lub sprawdzenie ofert od kilku leasingodawców, to podstawa przy planowaniu tak wartościowego zakupu i nie warto brać od razu pierwszego, którego ktoś polecił, bo wcale nie musi być najatrakcyjniejszy. Tak samo ubezpieczenia. Niektórzy krytykują porównywarki, że wyciągają dane, że są nieprecyzyjne, że bardzo często mają nieaktualne dane, ale jednak dają na "dzień dobry" i przede wszystkim szybko i w jednym miejscu jakiś tam ogląd sytuacji i dają początek dalszym, bardziej szczegółowym i wiarygodnym, miarodajnym poszukiwaniom. Tak samo jak Ceneo - bardzo często zdarza się, że podawana tam cena jest nieaktualna i dlatego zawsze powinno się wejść w "Idź do sklepu", gdzie oferta będzie już na 100 % aktualna. Poza tym bardzo cenne jest to, że w tabelce na jednej stronie mamy dostęp do odnośników prowadzących bezpośrednio do wielu sklepów z tym samym towarem.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: JACA »

MLeasing, o którym pisałem wyżej:
Twoja rata leasingu
Wstępna kalkulacja raty leasingowej (obniżymy ją w kolejnym kroku): 2 724 PLN netto

chcę wyleasingować: SEAT Ateca
liczba rat 36
Przyjąłem, że wartość netto samochodu to 120 tys. zł, reszta parametrów jak podałeś.
I to wg moich obliczeń daje daje koszt leasingu 10,7%.
Nie zawiera GAP-u, ale jak wyżej napisano GAP i inne rzeczy lepiej wziąć osobno.
--
Jaca

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: root »

Misiek pisze:
21 kwie 2022, 10:04
Skorzystanie z porównywarki lub sprawdzenie ofert od kilku leasingodawców, to podstawa przy planowaniu tak wartościowego zakupu i nie warto brać od razu pierwszego, którego ktoś polecił, bo wcale nie musi być najatrakcyjniejszy. Tak samo ubezpieczenia. Niektórzy krytykują porównywarki, że wyciągają dane, że są nieprecyzyjne, że bardzo często mają nieaktualne dane, ale jednak dają na "dzień dobry" i przede wszystkim szybko i w jednym miejscu jakiś tam ogląd sytuacji i dają początek dalszym, bardziej szczegółowym i wiarygodnym, miarodajnym poszukiwaniom.
Akurat porównywarek leasingów zdecydowanie nie polecam! Na początku podajesz NIP i dzięki temu firma prowadząca porównywarkę „obsikuje” Cię. Od tej pory, jeżeli zdecydujesz się na jakikolwiek bank, który oni Ci zaproponowali (nawet jeśli weźmiesz leasing przez innego pośrednika albo nawet bezpośrednio w banku), to musi on odpalić prowizję firmie, która Cię zaklepała. A ta prowizja zostanie wliczona w koszt leasingu, tutaj nie działa prawo jak przy kredytach hipotecznych. Także bezpośrednio da się wyrwać dużo lepszą ofertę niż z porównywarki. To jest potwierdzona informacja, od znajomego zajmującego się leasingami i od pracownika banku. Chyba, że da się jakoś kombinować z nieprawdziwymi NIP-ami ;)

Także jak ktoś chce porównać leasingi, to proponuję albo bezpośrednio zwrócić się do banków albo dorwać jakiegoś znajomego agenta.
Za ten post autor root otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (21 kwie 2022, 22:58) • rybsko (22 kwie 2022, 11:20)
Ocena: 10.53%

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: Misiek »

root pisze:
21 kwie 2022, 12:42
Misiek pisze:
21 kwie 2022, 10:04
Skorzystanie z porównywarki lub sprawdzenie ofert od kilku leasingodawców, to podstawa przy planowaniu tak wartościowego zakupu i nie warto brać od razu pierwszego, którego ktoś polecił, bo wcale nie musi być najatrakcyjniejszy. Tak samo ubezpieczenia. Niektórzy krytykują porównywarki, że wyciągają dane, że są nieprecyzyjne, że bardzo często mają nieaktualne dane, ale jednak dają na "dzień dobry" i przede wszystkim szybko i w jednym miejscu jakiś tam ogląd sytuacji i dają początek dalszym, bardziej szczegółowym i wiarygodnym, miarodajnym poszukiwaniom.
Akurat porównywarek leasingów zdecydowanie nie polecam! Na początku podajesz NIP i dzięki temu firma prowadząca porównywarkę „obsikuje” Cię. Od tej pory, jeżeli zdecydujesz się na jakikolwiek bank, który oni Ci zaproponowali (nawet jeśli weźmiesz leasing przez innego pośrednika albo nawet bezpośrednio w banku), to musi on odpalić prowizję firmie, która Cię zaklepała. A ta prowizja zostanie wliczona w koszt leasingu, tutaj nie działa prawo jak przy kredytach hipotecznych. Także bezpośrednio da się wyrwać dużo lepszą ofertę niż z porównywarki. To jest potwierdzona informacja, od znajomego zajmującego się leasingami i od pracownika banku. Chyba, że da się jakoś kombinować z nieprawdziwymi NIP-ami ;)

Także jak ktoś chce porównać leasingi, to proponuję albo bezpośrednio zwrócić się do banków albo dorwać jakiegoś znajomego agenta.
Jeżeli tak (NIP na "dzień dobry"), to masz całkowitą rację. Ja też rezygnuję z porównywarek ubezpieczeń, jak tylko chcą PESEL, czy VIN, na szczęście bardzo często na samym początku i nie marnuję czasu. Nienawidzę trackingu ! Kiedyś byłem u brokera "stacjonarnego" i od razu spytałem o konieczność podania PESEL'u i VIN'a i po minucie byłem na zewnątrz nie tracąc czasu. Obawiam się tylko, że tak może być wszędzie i albo tak jak on-line otrzyma się mniej propozycji lub w ogóle nie będą chcieć rozmawiać.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Warunki leasingu 2022

Post autor: rybsko »

Ostatecznie zrezygnowałem z leasingu, więc nie podzielę się żadnymi dalszymi informacjami.

Co do trackingu, to uważam, że trochę za lekko implementujemy RODO i poufność danych w ogólności, ale to się dzieje na wielu poziomach, także państwowych, więc nie ma co się dziwić, że branża próbuje wycisnąć co się da dla swoich celów. A komu chce się bawić w walkę...

ODPOWIEDZ