Guma w tunelu środkowym

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
sower85
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:52
Samochód: Seat ATECA
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Guma w tunelu środkowym

Post autor: sower85 »

Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem Seata Ateca. W tunelu środkowym a dokładnie w schowku gdzie znajduje się ładowarka indukcyjna znajduje się guma. U mnie tak guma w jednym miejscu odstawała więc postanowiłem ją wyciągnąć całkowicie w celu jej poprawnego ponownego montażu. Wcześniej jeżdżąc VW TOUAREG takie gumy występowały praktycznie w każdym schowku i można było je śmiało wyciągnąć i umyć więc byłem przekonany, że i tu tak jest. Niestety do tej pory gumy tej nie udało mi się poprawić i jedyna opcja jaka widzę jest wyjęcie całego tunelu plastikowego a następnie założenie tej gumy poprzez pociągnięcie wystających gumowych zaczepów od strony środkowej. Mam jednak obawy że coś połamię. Czy ktoś może miał podobny problem i ma jakies dobre i łatwe rozwiązanie?



Sponsor

Guma w tunelu środkowym

Sponsor


Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Guma w tunelu środkowym

Post autor: YoursTruly »

Jakiś czas temu pytałem w innym wątku o to samo. Sprawa okazała się w miarę prosta:
Pod nogami z przodu jest jedna śruba do odkręcenia z osłony tunelu, później ze 2 zatrzaski j ten plastik powinien odejść. Powinieneś mieć wtedy dostęp do otworów od tej gumy i szczypcami sięgniesz bez problemu.

ODPOWIEDZ