Oleje silnikowe

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Oleje silnikowe

Post autor: Luk4as »

@sailor czy moglbys podzielic sie wiedza odnosnie olejow ale nie do aut tylko innych zabawek

Pacjent skuter wodny Sea-doo Spark Trixx

Producent zaleca olej BRP 5w40

Olej ten dedykowany jest do skuterow wodnych, snieznych, quadow itd. Czy to nie za duzy wachlarz biorac pod uwage ze kazdy z tych sprzetow pracuje w innym srodowisku i innych temperatutach ?

Ludzie twierdzaj - lej tylko BRP, nie oszczedzaj szukajac alternatyw. Na ori oleju BRP sparki lataja po 1000mth ... - ja nie podchodze do tematu w kwestii oszczednosci, uwazam ze co jest do wszystkiego jest do niczego .... ale przeciez skutery lataja po 1000 mth ...

Przy 1 wymianie zaczalem lac Yamalube 10w40 4T marine ... czy to byl lepszy wybor ? Podobno dla Yamahy oleje robi Enos ... hmmm... ktory to bedzie Enos ? Czy lac dalej Yamalube 10w40 ? Czy moze Enosa skoro i tak on jest producentem ?

Tansza alternatywa Yamalube jest Motul 4T marine ...

@sailor dziekuje za odpowiedz



Sponsor

Oleje silnikowe

Sponsor


Online
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Oleje silnikowe

Post autor: sailor 88 »

Nie wydaje mi się, żeby tak nikłe różnice w jakości oleju miały koronny wpływ na trwałość silnika. Raczej jakość i częstość samego serwisu i sposób eksploatacji...Przepatrzyłem dostępne karty charakterystyki wymienionych przez Ciebie olejów i różnice na papierze są bardzo subtelne, ale rzeczywiście olej zalecany BRP 5w40 ma je najlepsze. Śmiało możesz pozostać przy Yamalube...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ