KIA, a Seat?

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Alfons
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2017, 8:10
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

KIA, a Seat?

Post autor: Alfons »

Spotkałem się z różnymi opiniami. No właśnie, jeżeli mielibyście wybrać to byłby to Seat, czy może KIA?



Sponsor

KIA, a Seat?

Sponsor


Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KIA, a Seat?

Post autor: tajnyagent »

Parę razy prowadziłem Kia Sportage kolegi, niby fajna ale w środku nawalone tej elektroniki, guzików itd , prowadzi się niby fajnie tylko że z wyglądu taka spowszedniała już beczka ;) no ale kwestia gustu...
Andrzej

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: KIA, a Seat?

Post autor: Endrju »

Jeśli chodzi o mój punkt widzenia to silnik z Kia 1.6 gdi nie ma porównania z 1.4 TSI. Jeśli chodzi o wygląd to rzecz gustu i tutaj każdemu się będzie podobało co innego wiec nie ma co porównywać. Natomiast wyciszenie auta to przepaść moim zdaniem na rzecz Seata w Kii poprostu przy 100 jest normalnie głośno.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: KIA, a Seat?

Post autor: tictac1986 »

Wykonałem po kilka jazd testowych ASXem, SPORTAGEm, QUASHQAIem, TUSCONem, KODAQiem i na koniec pojechałem ATECą. Wygrała bez dwóch zdań. Jedynym kompromisem był brak gniazda zapalniczki w bagażniku i wysoki tunel środkowy z tyłu...
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
Exmister
Posty: 59
Rejestracja: 17 maja 2017, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Ateca 1.4 Xcellence 2018
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KIA, a Seat?

Post autor: Exmister »

tictac1986 pisze:
18 maja 2017, 20:36
Wykonałem po kilka jazd testowych ASXem, SPORTAGEm, QUASHQAIem, TUSCONem, KODAQiem i na koniec pojechałem ATECą. Wygrała bez dwóch zdań.
A ja pojechałem ATECą i już nawet nie myślałem o konkurencji. Po prostu zamówiłem.
Seat Ateca | 1.4 Eco TSI 150KM | Xcellence | Rodium Grey | Panorama
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: KIA, a Seat?

Post autor: tictac1986 »

Zawsze jeździłem autami z drugiej ręki, a w zasadzie to z trzeciej lub czwartej, bo były to 10, 12, 13-letnie pojazdy. Musiałem się przyłożyć do tematu i poznać rynek aut nowych, wyznaczając sobie na początek granicę możliwości. Początkowo uznałem, że Seat z przyzwoitą konfiguracją jest poza moim zasięgiem, jednak po zatoczeniu koła u konkurencji okazało się, że oferuje najmniej kompromisów przy najlepszym wykonaniu i wyposażeniu.
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KIA, a Seat?

Post autor: tajnyagent »

Wybór zawsze jest trudny. Ja już robiłem dziesiątki konfiguracji i jakby nie liczyć to żeby mieć przyzwoite wyposażenie to ok 110 - 130 tyś zł trzeba założyć. Ciągle jeszcze się waham, pod uwagę brałem Tuscona, Sportage, Jeep Renegade, Ford Kuga, Suzuki Cross no i Atece. Mam jeszcze z pół roku czasu (chcę zakończyć bieżący leasing) to się nie spieszę. Za atecą przemawiają na razie w większości pozytywne opinie no i to że jakoś wpadł mi w oko, muszę go tylko jeszcze zobaczyć na żywo a niestety w mojej mieścinie na razie go nie ma a do Wrocka do salonu nie mam kiedy się wybrać
Andrzej

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: KIA, a Seat?

Post autor: Janisz »

tajnyagent pisze:
20 maja 2017, 11:46
Wybór zawsze jest trudny. Ja już robiłem dziesiątki konfiguracji i jakby nie liczyć to żeby mieć przyzwoite wyposażenie to ok 110 - 130 tyś zł trzeba założyć. Ciągle jeszcze się waham, pod uwagę brałem Tuscona, Sportage, Jeep Renegade, Ford Kuga, Suzuki Cross no i Atece. Mam jeszcze z pół roku czasu (chcę zakończyć bieżący leasing) to się nie spieszę. Za atecą przemawiają na razie w większości pozytywne opinie no i to że jakoś wpadł mi w oko, muszę go tylko jeszcze zobaczyć na żywo a niestety w mojej mieścinie na razie go nie ma a do Wrocka do salonu nie mam kiedy się wybrać
Powiem Ci, że jak bierzesz pod uwagę te auta, które wymieniłeś to na 99% i tak wrócisz do Ateci. Nie wiem na co się nastawiasz. Czy interesuje Cię benzyna czy diesel, czy manual czy automat. Porównaj wyposażenie, popatrz na przyśpieszenie.

Podam Ci przykład. Kia Sportage. Wstępnie brany pod uwagę egzemplarz z silnikiem 1,6 GDI wyposażenie M. W trakcie jazdy testowej doznałem szoku. To auto kompletnie nie jechało. Muł totalny. Dodatkowo w wersji M nie możesz zamówić seryjnego podgrzewania foteli. Opcja ta jest dostępna od wersji L. Jedynie co mi zaproponowali to montaż niby fabrycznych mat stosowanych przez KIA z włącznikami rodem z auta 20 letniego. Montaż włączników polega na wierceniu otworów w tunelu. Masakra. Kolej na silnik. Aby dostać coś "więcej" pozostała wersja turbo 177km z automatem. Przyśpieszenie 9,1 do setki. Cena zaczyna się od 118 tysięcy i jak dla mnie to trzeba tam jeszcze trochę rzeczy dorzucić.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: KIA, a Seat?

Post autor: JERRY »

Ja mam podobne zdanie, jezdzilem wieloma autami, ale jak sie przejechałem Atecą to bylem pozytywnie zaskoczony.
Po dwóch tygodniach zamówiłem.
Dzisiaj jestem zadowolony z wyboru.
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

kidzi
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:28
Samochód: 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KIA, a Seat?

Post autor: kidzi »

sportage,kuga,quasqai, ateca... Wybierałem z pośród tych 4 aut i wybrałem atece bo z podobną konfiguracja tamte były droższe, do tego testy które są na necie pomogły mi wybrać.Ateca wygrywała w tej klasiekia kusiła gwarancją 7 letnią, ale panowie jak poczytacie to ta gwarancja taka jakbyś jej nie miał..

http://www.auto-swiat.pl/testy/hiszpans ... uga/3xmlrk

link dla zainteresowanych

Dodam że ford edge był marzeniem...nie na moją małą kieszeń
xcellence 1.4TSI /DSG/ Nevada White

ODPOWIEDZ