KIA, a Seat?

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
lotus
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:28
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: W zakupie ATECA FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KIA, a Seat?

Post autor: lotus »

Jeździłem Sportage, Kodiakiem, Atecą, Tiguanem

Kodiak za ciężki jak na silnik benzynowy 1.4, jeździłem 2.0 TDI i nawet w trybie sport strasznie słabo przyspieszał. Zaletą jest to że był znacznie większy w środku.
Ateca 1.4 TSI - jeździ całkeim spoko, dużo nowości elektronicznych LEDY itp.
Sportage 1.6 benzyna 170koni automat - świetnie sie zbiera ale, pali dużo więcej.
Tiguan - Komfort jazdy najlepszy z całej czwórki, cena niestety wysoka i benzynowy silnik 1.4 w tym modelu miał chyba 125koni i był by zbyt słaby. nie chciałem wchodzić w diesla.

Wybór padł na A(p)TECĘ - jak mawia mój kolega :)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2017, 21:46 przez lotus, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: KIA, a Seat?

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: KIA, a Seat?

Post autor: Janisz »

Najsłabsze 1.4 dostępne w Tiguanie ma 125km ale aż ciężko uwierzyć, że na testówkę dali tak beznadziejną wersję. Tiguan ma kilka smaczków, którymi prześciga Atecę ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

lotus
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:28
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: W zakupie ATECA FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KIA, a Seat?

Post autor: lotus »

Jakie ? bo bawiłem sie konfiguratorem i nie byłem w stanie ogarnąć..

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: KIA, a Seat?

Post autor: majcher »

Zapewne Virtual Cockpit i aktywne zawieszenie.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

lotus
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:28
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: W zakupie ATECA FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KIA, a Seat?

Post autor: lotus »

majcher pisze:Zapewne Virtual Cockpit i aktywne zawieszenie.
Fakt wyświetlacz zamiast licznika to kuszący gadżet :) aktywne zawieszenie jest chyba tez w atece

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: KIA, a Seat?

Post autor: Janisz »

Pisząc, że Tiguan ma kilka "smaczków" miałem na myśli wirtualny kokpit, 3 strefową klimę no i co dla mnie miałoby duże znaczenie - mocniejsza skrzynia DSG w FWD, która dawana jest w Atece dopiero w 4drive. Ja specjalnie brałem 4drive ze względu na skrzynię. Kolejne co mi przychodzi do głowy to regulowane oparcie w tylnym rzędzie siedzeń. Jako główny kierowca bym z tego nie korzystał ale miałem okazję być pasażerem w nowym Tiguanie i jak dla mnie świetna sprawa.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: KIA, a Seat?

Post autor: dario37 »

Trzeba też nadmienić,że tworzywa wewnątrz(w/g mnie)są lepszej jakości.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KIA, a Seat?

Post autor: Hiszpanka »

Może tworzywa w Tiguanie są lepszej jakości i ma kilka fajnych bajerów w wyposażeniu ale jak dla mnie zewnętrznie ten model jest zaprojektowany dla "dziadków". Karoseria jest raczej nudna niż dystyngowana, ale to faktycznie rzecz gustu.

Żona chciała, aby jej auto miało dynamiczny wygląd a jednocześnie pozwalało na poczucie bezpieczeństwa np. zimą na zaśnieżonej drodze.
Stąd ATECA, bo daje jedno i drugie ;)

Na temat Kiji ....
Po bardzo przykrych doświadczeniach znajomego ze zużyciem paliwa w wersji benzynowej (pojemności nie pamietam) nawet nie braliśmy tego producenta pod uwagę.
Poza tym - pełno tego wszędzie :)
Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: KIA, a Seat?

Post autor: fuelcare »

z tiguanem jest jeszcze inna historia, akurat to moje poprzednie auto wiec moge troche porownac. tiguan ze swoim beznadziejnym promieniem zawracania jest po prostu niewygodny na miejskie uliczki. na plus wydaje mi sie ze faktycznie materialy wewnatrz byly jakby lepsze i mial ciekawsze rozwiazania jak ta ruchoma tylna kanapa, gniazdko z tylu i w bagazniku, zasuwana pokrywa na napoje przy skrzyni. drobiazgi. dla mnie przegral z ateca wlasnie swoja krowiastoscia i dlatego z dzika rozkosza zamienilem go na autko ciut mniejsze (lub prawie takie same jak w poprzedniej jego wersji) ale zdecydowanie przyjazniejsze w miejskim ruchu i dynamiczniejsze. ogladalem jeszcze skode kodiaqa i mimo ze mi sie podobala ale to nie bylo auto dla mnie bo jeszcze bardziej krowiasta od mojego poprzednika. nie zmienia to faktu ze sa ludzie dla ktorych te moje "minusy" sa wlasnie zdecydowanymi plusami i takich aut szukaja

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: KIA, a Seat?

Post autor: jarek.k »

Dokładnie tak jak pisze Fuelcare - tiguan ma fatalny promień skretu. Forester przyzwyczaił mnie do tego ze wszedzie wjezdza i zawraca. Podawana średnica zawracania to 10,5m. Tiguan ma o cały metr wiecej a ATeca 10,8. To wazny parametr szczególnie w miescie i o ile Ateca daje rade to Tiguan juz nie koniecznie. Ostatnio znajomy chciał namowic żone na nową kijanke zamiast Ateci, ale nie ma szans.

ODPOWIEDZ