Seat Tarraco.

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
l3niwi3c
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC

Re: Seat Tarraco.

Post autor: l3niwi3c » 28 sty 2019, 21:42

Ja traktuję testy Pertyna jako test ogólny + dużo wiedzy na temat motoryzacji i ciekawostki. Zawsze można obejrzeć zachara, który robi swoje standardowe testy. Ewentualnie Mateusza, ale tam to jest dopiero ględzenie - raczej dla cierpliwych
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Sponsor

Sponsor

Felix
Samochód: Seat Leon FR

Post autor: Felix » 29 sty 2019, 20:24

Każdy test tak naprawdę należy traktować jako bardzo ogólny, bo zwykle sprawdzana jest jedna z wielu wersji zarówno napędu jak i wyposażenia. Poza tym tego typu testy zwykle jednak są zbyt krótkie, żeby dokładnie podsumować samochód, a i sami testujący zwykle nie zdążą go poznać, co często widać po tym, jak potrafią się gubić w obsłudze poszczególnych funkcji. Czasami z resztą prowadzi ich to do błędnych wniosków.
Tak jak pisałem - Pertyna ogólnie lubię, ale moim zdaniem ten test mu nie wyszedł.
Testy Zachara też oglądam i czasem są bardzo przydatne (np. pomiary bagażnika).
Jeżeli Saturday Car Fever to Mateusz, to uważam jego testy za kiepskie. Tzn. są w nich również przydatne elementy, ale ogólnie jest bardzo mało obiektywny i zbyt często porównuje samochody z zupełnie innych klas. Np. chyba właśnie w przypadku Ateci ciągle mówił jaki to silnik 1.4 jest kiepski, bo nie jedzie jak jego Leon Cupra (którym wtedy jeździł prywatnie). No comment...

root
Administrator
Samochód: Škoda Superb III Kombi 1.8 TSI

Post autor: root » 30 sty 2019, 13:42

Jest jeszcze Marek Drives i dla mnie jego testy są najbardziej zbliżone do obiektywnych.
Zachar to masakra. Wszystkie wady wskazywane przez niego są tak nieistotne, że mają tylko potwierdzać tezę, że samochód jest idealny. Dla mnie to taki testowy celebryta i nic więcej…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Ateki? Daj mu znać o naszym forum! :)

Barton
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG

Post autor: Barton » 30 sty 2019, 15:04

Też dorzucę się do tego małego OT ;)
Zachar - jak zaczynał było dobrze, od jakiegoś czasu mam wrażenie, że każdy "test" jest sponsorowany.
Obiektywizm 2/5
Marek Drives - dobrze mówi, w miarę obiektywnie, ale często zbyt skrótowo, żeby wyciągnąć sensowne wnioski. Za to jego żony? nie da się słuchać ;)
Obiektywizm 4/5
Saturday Car Fever - tego gościa nie trawię, często rozwlekłe gadanie o niczym, porównania z d4, i w kółko powtarzanie jaki to on nie jest obiektywny i czego on to nie robi dla widzów. Do tego "żebranie" na Patronite o 4 tys. zł miesięcznie, żeby mógł pojeździć sobie samochodem z V8.
Obiektywizm 3/5
Pertyn - czasami test mu "wyjdzie" i przekaże sensowne informacje. Najczęściej jednak jest to ględzenie, na + że się do tego przyznaje ;)
Obiektywizm -4/5 (może z wyjątkiem testów grupy VAG)
Autokult, Marcin Łobodziński - lubię go słuchac, bo ma sporą wiedzę techniczną, ale odkąd "testuje" dla grupy PGD stracił w moich oczach.
Obiektywizm 2+/5

hetman72
Samochód: Skoda Octavia 3 1.4 TSI 140

Post autor: hetman72 » 31 sty 2019, 6:32

Wiadomo, że każdy z nich ma swoje preferencje co do samochodu i to daje się odczuć w testach (najbardziej Mariusza Saturday Car Fever, bo zapewnienia o obiektywizmie nic nie znaczą jak porównuje się testowany samochód z innym o klasę wyższym lub z o wiele lepszym silnikiem).

Ale jak obejrzy się kilka-naście testów to mimo wszystko coś można z tego ględzenia wyciągnąć. Nie zawsze jest możliwość przetestowania każdej konfiguracji jaką np. by chciało się kupić a tak jest trochę łatwiej.
Ale to wszystko obarczone jest błędem ludzkim, bo np. jeden będzie zadowolony z kół 20" i "0" gumy a drugi na 16" będzie narzekał, że za twarde. Jeśli to uzasadni to OK, jeśli tylko narzeka to robi się nieciekawie i taki test nic nie wnosi.

TomeL
Samochód: Ateca FR 2.0 tdi

Post autor: TomeL » 07 lut 2019, 17:35

Wsiadłem dzisiaj na chwilę do Tarraco odbierając swojego z naprawy i moje wrażenia są pozytywne, jednak nie podobają mi się te wystające pionowo z deski tablety. Wolę Atecie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz