Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
wzm
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2017, 20:53
Samochód: 1.4 TSI DSG Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: wzm »

Hej

Znalazłem na wykopie taką historie, może kogoś zainteresuje bo możliwe, że problem może dotyczyć również Ateci.

Link do wykopu: https://www.wykop.pl/link/4227313/histo ... at-polska/
Link do wpisu: http://pokazywarka.pl/vnwrek/



Sponsor

Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: Endrju »

No to niezła historia. Niedługo będą twierdzili że za mocny wiatr był.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: Młody »

Tak szczerze co za problem jest wziąć rzeczoznawcę i niech stwierdzi czy zdarzyło się tak jak mireczek z wykopu opisuje. Chyba że tak jak jest opisane w jednym z komentarzy prawdopodobne uderzenie .Ktoś wypatrzył na zdjęciach uszkodzenia atrapy grilla. Wiadomo że serwis będzie bronił swoich racji aby nie brać kosztów na siebie. Ja brał bym rzeczoznawcę aby mieć jaki kolwiek argument chyba że jednak sam za winniłem to też bym ściemniał

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: jarek.k »

Młody pisze:
24 mar 2018, 1:48
Tak szczerze co za problem jest wziąć rzeczoznawcę i niech stwierdzi czy zdarzyło się tak jak mireczek z wykopu opisuje. Chyba że tak jak jest opisane w jednym z komentarzy prawdopodobne uderzenie .Ktoś wypatrzył na zdjęciach uszkodzenia atrapy grilla. Wiadomo że serwis będzie bronił swoich racji aby nie brać kosztów na siebie. Ja brał bym rzeczoznawcę aby mieć jaki kolwiek argument chyba że jednak sam za winniłem to też bym ściemniałObrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
A mnie troche poraża polityka Seat (mysle ze inne serwisy robia tak samo), w ktorej najpierw szuka sie winny klienta a dopiero jak sie jej nie znajdzie to uznaje sie reklamacje. Normalnie najpierw panowie powinni wymienic te lampy. potem przebadac co sie stało i dac klientowi ewentualne zalecenie do eksploatacji (wszystkim klientom), jesli zas jest wada w produkcie - to ja usuwac na wlasny koszt. Dla mnie argument "za mocno zamyka pan klape" jest teoria nie do udowodnienia a wiec winni sie klienta na bazie samej tezy bez procesu dowodowego.
Widzę, że w przyszłosci czeka mnie kilka wojenek z serwisem. Oby auto było bezawaryjne

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: paprotek »


Młody pisze:chyba że jednak sam za winniłem to też bym ściemniał
Witamy w PL...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: Młody »

paprotek pisze:
24 mar 2018, 8:41
Młody pisze:chyba że jednak sam za winniłem to też bym ściemniał
Witamy w PL...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Rozbawiłeś mnie .Czyli jak serwis dyma Cię wymyślając jak w tym przypadku absurdalny argument o zamykaniu pokrywy to jest dobrze. Ale jak ty zaczniesz kombinować na swoją korzyśc to już jesteś polak cebularz. Jak dojdziemy do takiego momentu że jakikolwiek serwisy zaczną nas poważnie traktować a nie traktować jak potencjalnych oszustów to i ludzie przestaną kobinowac. Tak ja to widzę. Sławne cytat z Chłopaki nie płaczą " Chcieliście wydymac Freda, to teraz Fred wydyma was".

Co do serwisu Krotoskiego w Szczecinie byłem chyba pierwszą osobą z Atecą na ich serwisie (problem z drzwiami odstawały) . To nie ukrywali że do końca nie wiedzą jak podejść do tematu i potraktowali moje auto jak Tiguana :). Poprawili to co miało byc do poprawienia i auto oddali bez żadnego marudzenia. Tu na plus bo ktoś tu miał podobny problem i czekał bardzo długo na wyjaśnienie sprawy.

Ps: Mam przyjemnośc przebywać z ludźmi z kraju który zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o najszczęśliwszy kraj a ropa tam płynie z kranów :) .I powiem Ci jak ich pozna się bliżej to jeszcze bardziej kombinują niż my. Więc możesz napisać witaj i tu wstawić jakąkolwiek narodowość

Udanej soboty życzę

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: paprotek »

Młody pisze:
24 mar 2018, 10:20
paprotek pisze:
24 mar 2018, 8:41
Młody pisze:chyba że jednak sam za winniłem to też bym ściemniał
Witamy w PL...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Rozbawiłeś mnie .Czyli jak serwis dyma Cię wymyślając jak w tym przypadku absurdalny argument o zamykaniu pokrywy to jest dobrze. Ale jak ty zaczniesz kombinować na swoją korzyść to już jesteś polak cebularz.
Ej bez spiny. Luzik. Może faktycznie przesadziłem z tym PL, ale Polska to specyficzny kraj w którym wyjątkowo często można usłyszeć podobne historie o kombinowania i cwaniactwie. Ja po prostu uważam i w swoim życiu staram się stosować zasadę: traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany. To że ktoś mnie dyma, nie oznacza, że i ja ma dymać innych. Jak wszyscy wszystkich będą dymać, to naprawdę ten świat zejdzie na psy. Ok przykład z reflektorem i Leonem jest trochę przegięciem, ale to nie powód, żeby robić dokładnie to samo tylko w drugą stronę. Czy to, że Rząd kradnie pieniądze podatników upoważnia tychże do tego samego? Nie! Trzeba to zmienić, a nie robić to samo. Dopóki ludzie będą mieli takie podejście jak Ty napisałeś, to nigdy nie zmieni się nic na lepsze - każdy zawsze będzie patrzył tylko na siebie i swoje dobro, mając w nosie resztę. Jak można wymagać od serwisu rzetelnego i uczciwego traktowania, skoro samemu się nie jest uczciwym?
W tym przypadku, za takie podejście należy się Importerowi Seata hejt - bez dwóch zdań. Ale to wciąż nie upoważnia to robienia tego samego w drugą stronę!
To moje zdanie. Tyle.

I jeszcze raz no offence!
Obrazek

wzm
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2017, 20:53
Samochód: 1.4 TSI DSG Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: wzm »

Wygląda na to, że to jakiś grubszy problem całej marki:
http://pokazywarka.pl/pekniecia-lampy-s ... w.wykop.pl

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: dario37 »

Moje przednie lampy są Made in Romania...Trzeba je obserwowac.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Pękające lampy Leona od zbyt mocnego uderzenia maską.

Post autor: Walt »

Jest jedno rozwiązanie - zgłosić usterkę po wizycie w ASO na przeglądzie. Przed przyjęciem spisywany jest protokół. Jeśli przy odbiorze stwierdzisz pęknięcie lamp - myślę, że nie zarzucą Ci, że to Ty za mocno klapę zatrzasnąłeś.
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

ODPOWIEDZ