Cupra SUV coupe

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Cupra SUV coupe

Post autor: Janisz »

root pisze:
15 paź 2018, 9:02
Jest/będzie jeszcze Kodiaq RS, ale póki co tylko z dieslem.
No to będzie wtedy 240km na biturbo i sprint 0-100 na bank nie zbliży się do tego z Cupra Ateca. Dodatkowo silnik w Cuprze ma spory zapas i spokojnie można z tego zrobić ~370km i 500Nm a kto to przebije za taką kasę???

Nie ukrywam, że Ateca może zrobić się dla mnie za "ciasna" niedługo i będę się rozglądać za większym autem. W tym przypadku Kodiaq RS z silnikiem 240km w dieslu byłby ciekawą opcją. Miałem okazję jeździć tym silnikiem w Arteonie i naprawdę fajnie się jeździło. Ciut mniejszy fun od jazdy wersją 2.0 TSI 280km ale spalanie o 50% mniejsze przy podobnym "traktowaniu" auta.


Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Sponsor

Re: Cupra SUV coupe

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra SUV coupe

Post autor: zinger »

A ja Wam powiem, ze mialem juz blisko 300KM Suva i w codziennej jezdzie po Krk korkach to jest koszmar, przy sredniej niewiele ponad 20km/h. Tylko sie czlowiek wnerwia ze by mogl a nie moze.
Ma to sens jak ktos duzo w trasy jezdzi bo wyprzedzanie to jest bajka:)

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Cupra SUV coupe

Post autor: l3niwi3c »

w tej cenie kupiłbym forda mustanga
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Cupra SUV coupe

Post autor: michal 76 »

Janisz pisze:
15 paź 2018, 9:42
root pisze:
15 paź 2018, 9:02
Jest/będzie jeszcze Kodiaq RS, ale póki co tylko z dieslem.
No to będzie wtedy 240km na biturbo i sprint 0-100 na bank nie zbliży się do tego z Cupra Ateca. Dodatkowo silnik w Cuprze ma spory zapas i spokojnie można z tego zrobić ~370km i 500Nm a kto to przebije za taką kasę???

Nie ukrywam, że Ateca może zrobić się dla mnie za "ciasna" niedługo i będę się rozglądać za większym autem. W tym przypadku Kodiaq RS z silnikiem 240km w dieslu byłby ciekawą opcją. Miałem okazję jeździć tym silnikiem w Arteonie i naprawdę fajnie się jeździło. Ciut mniejszy fun od jazdy wersją 2.0 TSI 280km ale spalanie o 50% mniejsze przy podobnym "traktowaniu" auta.
Kodiaq Sportline z tym sinikiem według danych z katalogu robi setkę w 8,6 s, tak więc nie da się tego porównać do Cupry

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Cupra SUV coupe

Post autor: Janisz »

michal 76 pisze:
15 paź 2018, 20:17
Janisz pisze:
15 paź 2018, 9:42
root pisze:
15 paź 2018, 9:02
Jest/będzie jeszcze Kodiaq RS, ale póki co tylko z dieslem.
No to będzie wtedy 240km na biturbo i sprint 0-100 na bank nie zbliży się do tego z Cupra Ateca. Dodatkowo silnik w Cuprze ma spory zapas i spokojnie można z tego zrobić ~370km i 500Nm a kto to przebije za taką kasę???

Nie ukrywam, że Ateca może zrobić się dla mnie za "ciasna" niedługo i będę się rozglądać za większym autem. W tym przypadku Kodiaq RS z silnikiem 240km w dieslu byłby ciekawą opcją. Miałem okazję jeździć tym silnikiem w Arteonie i naprawdę fajnie się jeździło. Ciut mniejszy fun od jazdy wersją 2.0 TSI 280km ale spalanie o 50% mniejsze przy podobnym "traktowaniu" auta.
Kodiaq Sportline z tym sinikiem według danych z katalogu robi setkę w 8,6 s, tak więc nie da się tego porównać do Cupry
Pisząc, że Kodiaq byłby ciekawą opcją nie miałem na myśli, że alternatywą 1:1. To dwa różne światy. Jak sam piszesz, Karoq z tym silnikiem będzie robić sprint 0-100 w 8,6sek. Wynik wręcz marny. Pisząc o Karoqu z tym silnikiem kierowałem się trochę innym myśleniem niż przy zakupie Ateci ;) Dziecko i jego cały majdan :D :D :D
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Cupra SUV coupe

Post autor: majcher »

l3niwi3c pisze:
15 paź 2018, 10:15
w tej cenie kupiłbym forda mustanga
Już taki 1 mądry jest co się z seata przerzucił na mustanga :)
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Cupra SUV coupe

Post autor: l3niwi3c »

i sobie chwali tego kunia, tylko rodzina mu się powiększa i musi wymienić na auto, do którego nie będzie musiał ucinać dzieciom nóżki, aby mogły siedzieć z tyłu. Ja nie planuję powiększać rodziny :)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Cupra SUV coupe

Post autor: TomeL »

ale jaja
http://www.auto-swiat.pl/testy/cupra-at ... zda/44e031
Cupra tez nie ma pamięci fotela.

ODPOWIEDZ