Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: MusiC ManiaC »

Panowie,
Na jednym z moich przykładów chciałbym wam pokazać że w naszym zaj... kraju również i na Black Friday jestesmy nabierani, przykład:
Kilka miesięcy szukałem bezprzewodowych słuchawek nausznych do biegania, znalazłem na stronie muziker.pl za cenę 364pln ,
model: Urbanears HELLAS Trail .Są to słuchawki produkowane w USA, dzis pomimo że słuchawki są w moim posiadaniu weszłem na stronę muziker.pl aby sprawdzić co mają do zaoferowania z okazji BF.
Ku mojemu zaskoczeniu cena słuchawek które kupiłem miesiąc temu teraz wygląda tak: 389pln po 9% obniżce....ponieważ przedtem kosztowały 429pln.... co za bzdury!.
A wiecie co w tym najlepsze że wchodząc na stronę producenta czyli Urbanears.com z okazji black friday te słuchawki są obniżone do 59,99$ czyli na złotówki kosztują 226.55pln!
To taki Off Topic, nie dajcie się ogłupić tym kretynom od wciskania ludziom kitu. Balck Friday jest w USA ale nie w PL.



Sponsor

Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Sponsor


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: l3niwi3c »

Są promocje i "promocje". Wszystko zależy od sklepu i tego, czy sprawdziłeś ceny przed BF. Często można znaleźć świetne promocje. Polecam stronę pepper.pl - Tak jest dużo promocji z sieci udostępnianych przez użytkowników + komentarze
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: tictac1986 »

Dziś dostałem rabat 20% w restauracji w Kołobrzegu :) był faktycznie odliczony od sumy na paragonie, więc zależy od miejsca.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: patryk7133 »

He czarny piątek wchodzi do europu :)

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: chris »

MusiC ManiaC pisze:
22 lis 2018, 21:35
To taki Off Topic, nie dajcie się ogłupić tym kretynom od wciskania ludziom kitu. Balck Friday jest w USA ale nie w PL.
Zgadzam się całkowicie z Tobą Kolego,mniej więcej tak to właśnie wygląda w naszym kraju i nie trzeba wcale jechać do USA bo taniej jest np. w Sztokholmie czy Berlinie of 50% ;)
Black Friday to taki sam idiotyzm jak jeszcze bardziej debilny amerykański Halloween
a zakompleksiona wciąż Polska to wszystko łyka jak małpa kit :oops:
Ci z Was, którzy często wyjeżdżają za granicę wiedzą o czym mówię ;)

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: Janisz »

chris pisze:
23 lis 2018, 14:16
MusiC ManiaC pisze:
22 lis 2018, 21:35
To taki Off Topic, nie dajcie się ogłupić tym kretynom od wciskania ludziom kitu. Balck Friday jest w USA ale nie w PL.
Zgadzam się całkowicie z Tobą Kolego,mniej więcej tak to właśnie wygląda w naszym kraju i nie trzeba wcale jechać do USA bo taniej jest np. w Sztokholmie czy Berlinie of 50% ;)
Black Friday to taki sam idiotyzm jak jeszcze bardziej debilny amerykański Halloween
a zakompleksiona wciąż Polska to wszystko łyka jak małpa kit :oops:
Ci z Was, którzy często wyjeżdżają za granicę wiedzą o czym mówię ;)
Zgadzam się z Tobą. Jak porównam sobie wyprzedaże w sporym centrum handlowym pod Berlinem - B5 i popatrzę na to co jest u nas to widać sporą różnicę.

Ale nie wszystko jest takie złe. Akurat mam remont w mieszkaniu, potrzebuję zakupić farby a w firmie Fluger mają rabat 40% na farby. Mi się z tym akurat udało :D
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

todi
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2021, 10:24
Samochód: A4
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: todi »

Ja nigdy nie wierzyłem w "magię" Black Friday. Wiadoma, że nikt nikomu nic za darmo nie da.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: Misiek »

todi pisze:
30 mar 2021, 9:46
Ja nigdy nie wierzyłem w "magię" Black Friday. Wiadoma, że nikt nikomu nic za darmo nie da.
Za darmo na pewno nie, ale obniżki większe niż zwykle są wtedy faktem. W taki właśnie sposób kupiłem o około 150 zł taniej mój obecny monitor, którego cenę obserwowałem od dłuższego czasu i dopiero taka obniżka ostatecznie mnie przekonała do od dłuższego czasu odkładanego zakupu.

A odnośnie "nikt nikomu nic za darmo" warto byłoby się zastanowić nad zasadą udzielania rabatów na aplikacje sklepowe. Nierzadko wynoszą one nawet i 60 % i nie wierzę, że są one dawane wyłącznie "na piękne oczy" i wyłącznie i tylko dlatego, że zainstalowałeś aplikację. Koleżanka z pracy jako że codziennie robi zakupy w Carrefour'ze to skusiła się i próbowała ją zainstalować i jak zobaczyła, że podczas instalacji jest wymagany (niezbędny) dostęp praktycznie do wszystkiego : z kontaktami i zdjęciami włącznie, że o GPS'ie nie wspomnę, to zrezygnowała. A według mnie niezbędny powinien być wyłącznie dostęp do Internetu do komunikacji i pobierania aktualnych promocji, czyli że instalując taką aplikację możemy się pożegnać z prywatnością i "fejsbuki" i "instagramy" mogą się przy tym schować.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: DarekWa »

te black friday czy cyber monday to są akcje ustalane z dostawcami b. często. Zarabia się wówczas na masie marży, tzn. ilości sprzedanych szt. np. z rabatem vs wielokrotnie mniej bez rabatu. Dostawcom też to w duszy graj bo też zarabiają a na rynku liczy się sell-out ponad sell-in bo ten ostatni drivowany jest przez pierwszy.
Za ten post autor DarekWa otrzymał podziękowanie:
Misiek (30 mar 2021, 23:10)
Ocena: 5.26%

todi
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2021, 10:24
Samochód: A4
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Black Friday - nie wierzcie w to g....w Polsce

Post autor: todi »

Misiek pisze:
30 mar 2021, 11:04
todi pisze:
30 mar 2021, 9:46
Ja nigdy nie wierzyłem w "magię" Black Friday. Wiadoma, że nikt nikomu nic za darmo nie da.
Za darmo na pewno nie, ale obniżki większe niż zwykle są wtedy faktem. (...)

A odnośnie "nikt nikomu nic za darmo" warto byłoby się zastanowić nad zasadą udzielania rabatów na aplikacje sklepowe. Nierzadko wynoszą one nawet i 60 % i nie wierzę, że są one dawane wyłącznie "na piękne oczy" i wyłącznie i tylko dlatego, że zainstalowałeś aplikację. Koleżanka z pracy jako że codziennie robi zakupy w Carrefour'ze to skusiła się i próbowała ją zainstalować i jak zobaczyła, że podczas instalacji jest wymagany (niezbędny) dostęp praktycznie do wszystkiego : z kontaktami i zdjęciami włącznie, że o GPS'ie nie wspomnę, to zrezygnowała. A według mnie niezbędny powinien być wyłącznie dostęp do Internetu do komunikacji i pobierania aktualnych promocji, czyli że instalując taką aplikację możemy się pożegnać z prywatnością i "fejsbuki" i "instagramy" mogą się przy tym schować.
Tylko że warto obserwować wcześniejsze zachowania cen. Często są one sztucznie pompowane przed Black Friday, żeby na ten magiczny dzień było jeszcze z czego zejść. Koniec końców sprzedawcy wyjdą na swoje. Nie mówię rzecz jasna, że zawsze tak jest, ale warto obserwować ceny produktu, który nas interesuje.

Co do dostępu do tych aplikacji, o której wspomniałeś, to właśnie to miałem na myśli we wcześniejszym wpisie :D

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ