Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: tomal218 »

Hi ja pare dni temu mialem zawias pilota hehe -zostawilem go w atece na caly dzien i wieczorkiem ni huhu nie dziala hehe wiec wymienilem baterie z 2 klucza i echo a w 2 kluczu obie baterie dzialaly co wy na to ?wiec wlozylem z powrotem baterie tak jak byly oryginalnie i echo nie dzala pilot a 2 dziala olalem sprawe ,po godzinie nie dalo mi spokoju wiec naciskam knefel i dziala hehe i teraz pytanie czy mialo to zwiazek z tym ze pilot by caly dzien w atece :lol:


oso soplón !!! :lol:

Sponsor

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Sponsor


dorian_mroz
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2019, 17:17
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: dorian_mroz »

Ja też miałem kiedyś podobną przygodę, ale ja poratowałem się kluczykiem zapasowym

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: Amadeusz »

Właśnie 3dni temu mi się pojawił komunikat o konieczności wymiany baterii po 14miesiącach, był widoczny 2dni i dziś znikł zupełnie choć nie zdążyłem jeszcze wymienić tej baterii. Na jakiej podstawie on o tym informuje? Myślałem, że to zwykła czasówka jest po iluś tam godzinach pracy samochodu. Dzięki za wszystkie cenne informacje w tym wątku.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: Endrju »

Na pewno nie czasówka, bo ja wymieniałem po 2 latach. Pewnie auto mierzy napięcie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: tomal218 »

Amadeusz pisze:
31 gru 2019, 15:09
Właśnie 3dni temu mi się pojawił komunikat o konieczności wymiany baterii po 14miesiącach, był widoczny 2dni i dziś znikł zupełnie choć nie zdążyłem jeszcze wymienić tej baterii. Na jakiej podstawie on o tym informuje? Myślałem, że to zwykła czasówka jest po iluś tam godzinach pracy samochodu. Dzięki za wszystkie cenne informacje w tym wątku.
proponuje wymienic bo sie mozesz jutro zdziwic ,a tak po za tym ja bede wymienial na cr2032 jest o 0,7mm wyzsza ale bedzie pasowala i taka byla w starszych modelach vaga
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: sailor 88 »

Amadeusz pisze:
31 gru 2019, 15:09
Właśnie 3dni temu mi się pojawił komunikat o konieczności wymiany baterii po 14miesiącach, był widoczny 2dni i dziś znikł zupełnie choć nie zdążyłem jeszcze wymienić tej baterii. Na jakiej podstawie on o tym informuje? Myślałem, że to zwykła czasówka jest po iluś tam godzinach pracy samochodu. Dzięki za wszystkie cenne informacje w tym wątku.
Tak jak pisze Endrju, mierzone jest napięcie. W końcowej fazie żywotności baterii, wystarczy potrzymać kluczyk w zimnym miejscu i zgłosi potrzebę wymiany, a po ogrzaniu i wzroście napięcia komunikat może zniknąć. Tak jak piszą przedmówcy, należy wymienić baterię.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

fabjan
Posty: 9
Rejestracja: 15 lip 2018, 9:07
Samochód: Ateca 2.0tsi
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: fabjan »

Potwierdzam, można awaryjnie odpalić auto z rozładowaną baterią w kluczyku, przykładając kluczyk w miejsce gdzie powinna być stacyjka. Opisane jest to w instrukcji obsługi. Bateria to cr2023 jest cieńsza od cr2025. Ta grubsza raczej nie wejdzie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: Janisz »

Frodo pisze:
01 lut 2020, 19:37
fabjan pisze:
01 lut 2020, 18:35
Bateria to cr2023
To musi być literówka. Nie ma takiego rozmiaru.
CR 2032
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: Jaskokrakow »

Jaskokrakow pisze:
07 sty 2019, 14:54
miałem identyczną sytuację - lecz od kilku tygodni wyswietlał komunikat -wymień baterię w kluczyku . nie wymieniłem i w ostatni piątek wchodzę do garażu próbuje zapalic a tu komunikat nie rozpoznano kluczyka - a ze było to w garażu przy domu wziąłem drugi i po bólu. ale troche szybko padła- samochód z maja 2018 . za tydzien mam wymiane oleju wiec wymienią mi rownież baterię .
TEŻ MAM Z MAJA 2018 i wymieniałem baterię juz w czerwcu 2019 - moja wina - kluczyk zostawiałem w garażu .
ale raz pojawił sie komunikat - wymień baterię w kluczyku.zignorowałem to i w pewnej chwili samochod rzucił palenie daleko poza domem . Instrukcja wyjaśniła mi jak odpalic bez kluczyka i dotarłem do domu .ale kluczyka juz nie zostawiam w garażu

Awatar użytkownika
forester
Posty: 26
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:40
Lokalizacja: Karlino
Samochód: Ateca 2.0 tsi 190 KM 4DRIVE DSG. Lava Blue.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kluczyk/bateria/awaryjne otwieranie

Post autor: forester »

Czołem
Dziś kluczyk, którego używam od początku (04.2019, przebieg 51000 km) i który zawsze oddawałem z autem przy serwisach, nagle odmówił współpracy. Nigdy nie trzymany w zimnym czy nawet chłodach. Nie było żadnego komunikatu o słabej baterii, a ja zakładałem, że nie będzie ponieważ w aucie innej marki serwis baterię wymieniał zawsze. Byłem ostatnio w serwisie w lutym po komunikacie z komputera, że auto chce tam być. Wygląda, że Seat nie wymienia automatycznie baterii, a szkoda. No nic, ja nie o tym. Zapasowy kluczyk zadziałał, a ja w tym zawsze używanym wymieniłem baterię na CR 2032 tylko dlatego, że oryginalnej CR 2025 nie miałem pod ręką. Wchodzi ciasno i blaszki ją chciały wypchnąć jednak po zatrzaśnięciu pokrywki wszystko gra.
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ