Cupra Formentor

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

dzwoniec
Pisałem wyraźnie o sobie, a nie o innych. To na co ktoś wydaje swoje pieniądze mnie nie interesuje jego sprawa. Piszę o swoich odczuciach.

No niestety nie masz racji, że się pozacierały obecnie głupie siłowniki maski masz tylko w Audi, a Cupra nawet ta za 200 k tego nie ma. Kolejna sprawa może i mało kto zwraca uwagę między błotnikiem a resztą samochodu tu gdzie są zawiasy mocujące drzwi czy to Cupra czy Seat obecnie masz taką gumę albo styropian zależnie od modelu w Audi jest metal. Akurat co do wykonania Seatów szczególnie tych z Hiszpanii nie można się przyczepić ale np już jeździłem ostatnio nowym Superbem IV L&K środek tragicznie spasowany, plastiki trzeszczą pod dotykiem zupełnie coś innego niż Seat. Jedyne co było na plus to fotele. Faktycznie tutaj czuć różnicę żaden Seat do tej pory nie miał tak wygodnych foteli i na razie wątpię żeby się to zmieniło.

Frodo
O którym modelu mowa? 230 k za Cuprę i za Q3 daje temu drugiemu praktycznie full opcję z tym czego w Cuprze nie ma. Oczywiście silnik jest słabszy o tym nie ma co dyskutować.



Sponsor

Re: Cupra Formentor

Sponsor


dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: dzwoniec »

Frodo pisze:
06 gru 2020, 23:32
Jeśli np. chodzi o nowe SUVy to w mojej ocenie wydawanie 200 tys. na markę premium jest śmieszne bo auta te nie mają w sobie nic premium poza może wyglądem zewnętrznym. Płaci się strasznie dużo za znaczek bez lepszej technologii, która jest jedynie w znacznie droższych egzemplarzach. Takie moje obserwacje z niedawnego szukania w tej cenie...
Prawda, rynek SUVów jest bardzo wypaczony przez szalony popyt.
piotrzet pisze:
06 gru 2020, 23:39
No niestety nie masz racji, że się pozacierały obecnie głupie siłowniki maski masz tylko w Audi, a Cupra nawet ta za 200 k tego nie ma. Kolejna sprawa może i mało kto zwraca uwagę między błotnikiem a resztą samochodu tu gdzie są zawiasy mocujące drzwi czy to Cupra czy Seat obecnie masz taką gumę albo styropian zależnie od modelu w Audi jest metal. Akurat co do wykonania Seatów szczególnie tych z Hiszpanii nie można się przyczepić ale np już jeździłem ostatnio nowym Superbem IV L&K środek tragicznie spasowany, plastiki trzeszczą pod dotykiem zupełnie coś innego niż Seat. Jedyne co było na plus to fotele. Faktycznie tutaj czuć różnicę żaden Seat do tej pory nie miał tak wygodnych foteli i na razie wątpię żeby się to zmieniło.
W Mercedesie za katalogowe 300k też nie miałem siłowników :lol:

Tu masz w małej (i lekko stronniczej) pigułce to, co mam na myśli: https://spidersweb.pl/autoblog/samochod ... e-premium/

Nie zrozum mnie źle, doposażona S klasa jest premium bez dwóch zdań, ale jeśli patrzymy na samochody marek premium z półki entry level, to tu konkurencja idzie łeb w łeb.

Podstawowy MBUX w nowej A klasie:
Obrazek

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

dzwoniec
Ale szczerze kto wybiera te entry level? Patrząc po ulicach to raczej mamy do czynienia z tymi najdroższymi albo średnimi wersjami, a nie najtańszymi.
Gdyby tak patrzeć to za cenę Formentora można kupić A6 albo Q5 i znowu tak fatalnie wyglądać nie będą. Zobacz sobie jak wygląda szczególnie A6 w podstawie. Środek wcale tak tragicznie nie wygląda. Zresztą z zewnątrz oprócz tych małych felg też jest niczego sobie. A na pewno jakość w środku i jazdy będzie o wiele lepsza niż Cupry. Tak oczywiście to 2 różne typy samochodów. Cupra jest bardziej sportowa niż to Audi ale znowu dając porówanie Superb IV który kosztuje nie wiele mniej w podstawie ta różnica jest już całkiem spora. Oczywiście mówię o komforcie jazdy i wyglądzie.

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: dzwoniec »

piotrzet pisze:
06 gru 2020, 23:58
dzwoniec
Ale szczerze kto wybiera te entry level? Patrząc po ulicach to raczej mamy do czynienia z tymi najdroższymi albo średnimi wersjami, a nie najtańszymi.
Gdyby tak patrzeć to za cenę Formentora można kupić A6 albo Q5 i znowu tak fatalnie wyglądać nie będą. Zobacz sobie jak wygląda szczególnie A6 w podstawie. Środek wcale tak tragicznie nie wygląda. Zresztą z zewnątrz oprócz tych małych felg też jest niczego sobie. A na pewno jakość w środku i jazdy będzie o wiele lepsza niż Cupry. Tak oczywiście to 2 różne typy samochodów. Cupra jest bardziej sportowa niż to Audi ale znowu dając porówanie Superb IV który kosztuje nie wiele mniej w podstawie ta różnica jest już całkiem spora. Oczywiście mówię o komforcie jazdy i wyglądzie.
No pewnie, jeśli odłożymy osiągi na bok to za ~200k można kupić bardzo dużo komfortowych, ładnych i doposażonych aut.

Wracając do punktu wyjścia - absolutnie nie dziwię się, że w nadwozie Formentora trafi jakaś słabsza jednostka - crossover coupe jest na topie i mnóstwo ludzi chce takie auto, jednocześnie nie mając potrzeby posiadania 300+ KM. Analogicznie uważam, że Cupra Line dla Ateci świetnie by się sprzedawała.

Wszystko rozchodzi się o to, że Cupra z założenia miała być usportowioną marką Seata, a wyszło jak zawsze :?

Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

dzwoniec pisze:
06 gru 2020, 23:50
...
Tu masz w małej (i lekko stronniczej) pigułce to, co mam na myśli: https://spidersweb.pl/autoblog/samochod ... e-premium/
...
Bardzo fajny artykuł wyraźnie pokazujący, że to jednak nie wyłącznie cena pozycjonuje dany model jako premium. W jednej marce premium będzie w cenie 150 tys., a w innej 200 lub nawet i 250, w zasadzie chyba głównie dzięki cenie "znaczka" z przodu i z tyłu. Czyli, że określenie premium tyczy się czego : wyposażenia w ułatwienia i elementy dodające ekskluzywności lub komfortu, wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego ? Coś widzę, że ostatnio mocno zmieniło się znaczenie określenia, że coś jest "premium". Jak dobrze przeanalizować, to to samo będzie można znaleźć także i w innych branżach, dziedzinach.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

piotrzet pisze:
06 gru 2020, 23:58
...
Ale szczerze kto wybiera te entry level?
...
No właśnie - jak pytałem opiekuna o możliwość zmiany kół z 17 na 16 (standardowo w Style'u), to powiedział, że gdyby miał na placu, to nie ma najmniejszego problemu, ale będzie ciężko, bo nikt takich podstawowych, gołych, wersji nie bierze, nie ma w ogóle nawet zainteresowania i jakby wziął, to by stało nie wiadomo ile i nawet prawdopodobnie by nie miało szans na sprzedanie po super promocyjnym upuście.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Misiek
Dokładnie. Najtańsze wersje to albo do firm albo do wypożyczalni. W większości ludzie także wybierają wersję lepiej doposażoną.

Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

piotrzet pisze:
07 gru 2020, 9:00
Misiek
Dokładnie. Najtańsze wersje to albo do firm albo do wypożyczalni. W większości ludzie także wybierają wersję lepiej doposażoną.
Chyba, że klient indywidualny strasznie chce dany model, bardzo mu się podoba, ale niestety kompletnie nie stać go na jakiekolwiek "dodatki".
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Zgadza się. Jednak na placach też bardzo rzadko takie sztuki się trafiają. Musi być to raczej na zamówienie.

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

U kolegów z niemiec można po oglądać mniej więcej z czym się je te 1.5 :P Szkoda że nie dali tego cuprowego srebrnego koloru od ateki bo bardzo fajnie wygląda.

https://konfigurator.cupraofficial.de/e ... dhaAO7SH9w
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

ODPOWIEDZ