Cupra Formentor

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Filip
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2020, 22:17
Samochód: Cupra Formentor
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Formentor

Post autor: Filip »

Ku przestrordze - odbierajac auto upewnijcie sie,ze macie zrobione wszystkie akcje serwisowe...de-facto nie gwarantuje to sprawnosci pojazdu, niemniej moze unikniecie "niespodzianek".

Moj samochod stal 2 meisaice w serwisie, wymieniono jednostke centralna, zrobiono wszystko co sie dalo i po odbiorze zachowuje sie tak:

https://youtube.com/channel/UCCZhGgjfisvPj9hQ523OGNg

Szczerze to konczy mi sie cierpliwosc....


Formentor VZ 2.0 310KM Midnight Black / Brembo/ Petrol Blue

Sponsor

Re: Cupra Formentor

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

Filip pisze:
15 cze 2021, 10:28
Ku przestrordze - odbierajac auto upewnijcie sie,ze macie zrobione wszystkie akcje serwisowe...de-facto nie gwarantuje to sprawnosci pojazdu, niemniej moze unikniecie "niespodzianek".

Moj samochod stal 2 meisaice w serwisie, wymieniono jednostke centralna, zrobiono wszystko co sie dalo i po odbiorze zachowuje sie tak:

https://youtube.com/channel/UCCZhGgjfisvPj9hQ523OGNg

Szczerze to konczy mi sie cierpliwosc....
... a samochód kosztował co najmniej dwie stówy ! :oops: Nóż się w kieszeni otwiera, to jakby nic nie powiedzieć. A niby to miała być luksusowa marka, a tu masz takie kwiatki. A dowiadywałeś się jakiegoś prawnika, czy takie coś podchodziłoby pod wymianę na nowy, wolny od wad ? Jakiś czas temu właściciel Skody jakoś wywalczył wymianę na nowy, więc da się.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Filip
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2020, 22:17
Samochód: Cupra Formentor
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Formentor

Post autor: Filip »

Jestem w trakcie zalatwiania tego z profesjonalna pomoca. VGP udaje,ze nie ich problem...a dealer co
najwyzej na auto moze popatrzec, bo wszystko zatwierdza VGP/Martorell. Zeby bylo lepiej okazalo sie po zgloszeniu usterki radia,ze moje auto ma inne wyposazenie niz zamawialem....blad w katalogu :-) Takze tu tez radze - SPRAWDZAC WSZYSTKO.
Niby dogadalem sie na jakas tam rekompensate ale po 2 miesiacach czekania...zapomniano o mnie. Wiec oddalem sprawe do "fachowcow od paragrafow" zeby sprawe rozwiazac kompleksowo.
Juz mnie to nawet jakos bardzo nie irytuje - co ma byc to bedzie ale nie odpuszcze...zeby to
mialo trwac i 8 lat :-D
Pomyslalem,ze korzystajac z dobrodziejstw XXI wieku podziele sie wrazeniami ze swiatem, zeby inni mieli swiadomosc co kupuja.
Moze wtedy ktos w tym koncernie z rozpedu wpadnie glowa w sciane....aczkolwiek to tez bardziej moj optymizm ;-)
Za ten post autor Filip otrzymał podziękowanie:
Misiek (16 cze 2021, 1:21)
Ocena: 5.26%
Formentor VZ 2.0 310KM Midnight Black / Brembo/ Petrol Blue

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

Filip pisze:
15 cze 2021, 12:11
Jestem w trakcie zalatwiania tego z profesjonalna pomoca. VGP udaje,ze nie ich problem...a dealer co
najwyzej na auto moze popatrzec, bo wszystko zatwierdza VGP/Martorell. Zeby bylo lepiej okazalo sie po zgloszeniu usterki radia,ze moje auto ma inne wyposazenie niz zamawialem....blad w katalogu :-) Takze tu tez radze - SPRAWDZAC WSZYSTKO.
Niby dogadalem sie na jakas tam rekompensate ale po 2 miesiacach czekania...zapomniano o mnie. Wiec oddalem sprawe do "fachowcow od paragrafow" zeby sprawe rozwiazac kompleksowo.
Juz mnie to nawet jakos bardzo nie irytuje - co ma byc to bedzie ale nie odpuszcze...zeby to
mialo trwac i 8 lat :-D
Pomyslalem,ze korzystajac z dobrodziejstw XXI wieku podziele sie wrazeniami ze swiatem, zeby inni mieli swiadomosc co kupuja.
Moze wtedy ktos w tym koncernie z rozpedu wpadnie glowa w sciane....aczkolwiek to tez bardziej moj optymizm ;-)
Kiedyś to się szanowało klienta, czasami nawet przesadnie, a teraz żeby skorzystać ze swoich praw konsumenta, to trzeba od razu iść do sądu. żeby na sprzedawcy cokolwiek wymusić. Najgorsze jest to, że w takich i podobnych sytuacjach, jak faktycznie nie za bardzo wiadomo co jest i gdzie tkwi problem, to nikt się nie poczuwa do odpowiedzialności, a wymieniać kolejnych podzespołów także nie chcą, bo to dodatkowe koszty, a nie wiadomo, czy przyniesie skutek. Poza tym dobrze zdają sobie sprawę, że może to grozić zwrotem "towaru niezgodnego z umową" i dopiero postraszenie sądem, a ostatecznie faktyczne złożenie pozwu zmusza ich do jakiegokolwiek działania. A założę się, że jak kupowałeś i przelałeś te dwie stówy, to do Ciebie "szczerzyli zęby" i byli "do rany przyłóż". Szkoda, że o tym zapomnieli jak chcesz po porostu skorzystać ze swojego prawa do pełnosprawnego sprzętu, żeby wszystko działało tak jak producent założył. Życzę powodzenia i wytrwałości w walce.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Andremil
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2021, 23:06
Samochód: Cupra FormentorVZ
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Formentor

Post autor: Andremil »

No widzę, że nie tylko ja mam podobne problemy. Infotiment to rzeczywiście porażka - czasem działa bez problemu a czasem wczytuje ustawienia cały dzień :-). Irytują mnie trzaski z głośników po odpaleniu systemu - tak jakby ktoś butelkę plastikową zgniatał przy mikrofonie podłączonym do moich głośników.
U mnie często wyskakuje awaria systemu SOS - po ostatniej wizycie w ASO i zresetowaniu ustawień stwierdzili, że jak się będzie powtarzało to musza wymienić jakiś moduł - no i dalej zdarza się.
Dla potencjalnych nabywców - ładowarka indukcyjna bezużyteczna dopóki nie będzie działać AA bez kabla - podłączony kabel i odruchowo położony telefon na ładowarce grozi przegrzaniem telefonu - dotyczy to nowszych modeli Samsunga...
System Beats również do rozważenia - nie dość, że subwoofer zajmuje miejsce na dojazdówkę to jakość odtwarzania systemu wątpliwa - porównuje z Harman Kardon w Subaru.
Okno dachowe moim zdaniem też do rozważenia...
Co mogę polecić to DCC i heble Brembo - bo naprawdę warto...

Pozdrawiam

Andremil
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Endrju »

Będzie jeszcze mocniejsza wersja limitowana.🙈

https://auto.wprost.pl/nowe/10462567/cu ... 90-km.html
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Przecież to żadna nowość. Nie ma żadnej mocniejszej wersji limitowanej.

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

O vz5 już wiadomo od dawna :)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Endrju »

To chyba gdzieś mi umknęło.😁
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

for
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:11
Samochód: bmw
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Formentor

Post autor: for »

Witam,
planuję zakup Formentora 2.0 190km, co warto dołożyć z wyposażenia, a co może warto odpuścić? Udało wam się jakieś rabaty uzyskać?

ODPOWIEDZ