Cupra Formentor

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

Rabaty są zazwyczaj śmiesznie niskie, także nie spodziewaj się cudów :) A wyposażenie to chyba sprawa indywidualna co kto potrzebuje a nie że np mi się podoba panorama to bierz. Chyba ze masz 18 lat i to 1 auto i wiedza o motoryzacji pochodzi z NFS i Forzy :P Tym bardziej że za te opcje które ci polecimy nikt ci nie zapłaci :)


Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Sponsor

Re: Cupra Formentor

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Endrju »

Dokładnie, najlepiej iść do dealera po oglądać , popytać i zdecydować co Ci będzie potrzebne. A i przejechać się autem.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

zaksiu1985
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2021, 23:32
Samochód: Honda
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Formentor

Post autor: zaksiu1985 »

Jak u was z terminem odbioru Formentora?? Ja zamówiłem w połowie lutego, termin odbioru 3miesiące ale może się przeciągnąć o miesiąc czyli max 4miesiące. W tym tygodniu minął 5 miesiąc i nic. Auta brak, dealer powiedział wręcz w rozmowie że... nie wiedzą kiedy auto będzie do odbioru bo.... nie wiedzą i już , może za miesiąc a może za pół roku. Troche mnie szlag trafił. Podobno się spaliła jakaś fabryka w indiach i nie ma jakiegoś podzespołu. Niby tłumaczenie wiarygodne ...ALE w tym tygodniu na innym forum człowiek twierdził że na początku maja poszedł do salonu i zamówił sobie najbardziej wypasioną wersję Formentora i że akurat jest w produkcji więc odbiór w czerwcu ( tak twierdzili na początku maja). I co ??? i auto odebrał 22 czerwca!!!!!!! i niech mi ktoś powie co jest k....grane?? Człowiek czeka już 5 miesiąc i nic a ktoś idzie sobie do salonu z ulicy i po miesiącu odbiera samochód?!! Napiszcie proszę jak długo czekacie i na kiedy macie termin odbioru. Formentor 2,0L 310KM

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

zaksiu1985 pisze:
16 lip 2021, 23:40
Jak u was z terminem odbioru Formentora?? Ja zamówiłem w połowie lutego, termin odbioru 3miesiące ale może się przeciągnąć o miesiąc czyli max 4miesiące. W tym tygodniu minął 5 miesiąc i nic. Auta brak, dealer powiedział wręcz w rozmowie że... nie wiedzą kiedy auto będzie do odbioru bo.... nie wiedzą i już , może za miesiąc a może za pół roku. Troche mnie szlag trafił. Podobno się spaliła jakaś fabryka w indiach i nie ma jakiegoś podzespołu. Niby tłumaczenie wiarygodne ...ALE w tym tygodniu na innym forum człowiek twierdził że na początku maja poszedł do salonu i zamówił sobie najbardziej wypasioną wersję Formentora i że akurat jest w produkcji więc odbiór w czerwcu ( tak twierdzili na początku maja). I co ??? i auto odebrał 22 czerwca!!!!!!! i niech mi ktoś powie co jest k....grane?? Człowiek czeka już 5 miesiąc i nic a ktoś idzie sobie do salonu z ulicy i po miesiącu odbiera samochód?!! Napiszcie proszę jak długo czekacie i na kiedy macie termin odbioru. Formentor 2,0L 310KM
Z Twojego opisu widać, że prawdopodobnie miał niebywałe szczęście i "wstrzelił się" z upatrzoną konfiguracją - akurat taki produkowali do salonu na demo i trafiła się "szóstka w Totka". Nie zmienia to postaci rzeczy, że to skandal, że arogancko nie potrafią nawet w przybliżeniu określić terminu produkcji. Z drugiej jednak strony w obecnej sytuacji może ich już szlag trafiać i nie wiedzą co mają klientom mówić, jak faktycznie nie wiedzą.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Nie wiedzą, bo brakuje części, a kiedy będą to też nie wiadomo stąd podają takie daty. Ja w każdym razie jak zobaczyłem Skodę Octavię RS to wiem, że to będzie mój następny wóź. Chociaż miałbyś Formentor ;)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Endrju »

To poczytaj na forach i YouTube bo podobno już kilka RS ma problemy podobne do tych co miał nasz kolega ze zwykłą O4
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Problemy zawsze były i będą to dotyczy każdego samochodu. Natomiast Skoda jest dużo lepiej wyceniona niż Cupra i ma dodatki których próżno szukać u Cupry.

gadz
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2021, 16:59
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 1.2 TSI, Colour Edition
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Formentor

Post autor: gadz »

Misiek pisze:
17 lip 2021, 0:07
zaksiu1985 pisze:
16 lip 2021, 23:40
Jak u was z terminem odbioru Formentora?? Ja zamówiłem w połowie lutego, termin odbioru 3miesiące ale może się przeciągnąć o miesiąc czyli max 4miesiące. W tym tygodniu minął 5 miesiąc i nic. Auta brak, dealer powiedział wręcz w rozmowie że... nie wiedzą kiedy auto będzie do odbioru bo.... nie wiedzą i już , może za miesiąc a może za pół roku. Troche mnie szlag trafił. Podobno się spaliła jakaś fabryka w indiach i nie ma jakiegoś podzespołu. Niby tłumaczenie wiarygodne ...ALE w tym tygodniu na innym forum człowiek twierdził że na początku maja poszedł do salonu i zamówił sobie najbardziej wypasioną wersję Formentora i że akurat jest w produkcji więc odbiór w czerwcu ( tak twierdzili na początku maja). I co ??? i auto odebrał 22 czerwca!!!!!!! i niech mi ktoś powie co jest k....grane?? Człowiek czeka już 5 miesiąc i nic a ktoś idzie sobie do salonu z ulicy i po miesiącu odbiera samochód?!! Napiszcie proszę jak długo czekacie i na kiedy macie termin odbioru. Formentor 2,0L 310KM
Z Twojego opisu widać, że prawdopodobnie miał niebywałe szczęście i "wstrzelił się" z upatrzoną konfiguracją - akurat taki produkowali do salonu na demo i trafiła się "szóstka w Totka". Nie zmienia to postaci rzeczy, że to skandal, że arogancko nie potrafią nawet w przybliżeniu określić terminu produkcji. Z drugiej jednak strony w obecnej sytuacji może ich już szlag trafiać i nie wiedzą co mają klientom mówić, jak faktycznie nie wiedzą.
Hej, nie pocieszę Cię. Ja zamówiłem auto w połowie marca (190km 4x4) i miało być do końca lipca. Zdążyłem sprzedać swoje dotychczasowe auto, gdy dealer mi powiedział, że może październik, może później. Trochę mi żal, bo konfiguracja miała to co mi potrzebne a nie miała tego co mi było zbędne - auto typowo pode mnie. Ale rezygnuje z zamówienia i kupuję demo dealera cupra leon st 310km. Leasing się wykupię akurat jak wejdzie formentor po lifcie;)

szczepan1983
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2021, 3:05
Samochód: BMW x3
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Formentor

Post autor: szczepan1983 »

Mam pytanko odnośnie zerwania umowy z powodu nie dostarczenia samochodu na czas. Czy ktos to przerabiał?? Termin miałem podany do 10.10.2021 a teraz wiem ze produkcja bedzie na koniec października .Jak powiedziałem pani na infolinii ze wiem ze samochody sa produkowane a potem stoją na placu czekając na części to mi przyznała racje .Na pytanie czy to będzie w tym roku to powiedziała ze raczej TAK ( mało to przekonywujące było ) . Mam inne opcje samochodów dostępnych od reki . Naczytałem sie na innych forach o ciągłych problemach i awariach zwiazanych z wyswietlaczem i błedami.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Wejdziesz na fora o innych samochodach to też się naczytasz o awariach, więc jakoś nie brałbym tego pod uwagę kierując się wyborem samochodu. Natomiast była płacona jakaś zaliczka czy coś? Czy nic? Masz zamiar czekać do 10.10 czy teraz już rezygnować?

ODPOWIEDZ