Humor

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Humor

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
21 kwie 2021, 0:11
Humor, ale nie do końca...

Silnik gigantycznego statku zepsuł się i nikt nie był w stanie go naprawić. Natychmiast więc wezwali samolotem inżyniera mechanika z ponad 40-letnim doświadczeniem.
Mechanik sprawdził silnik bardzo dokładnie, od góry do dołu. Po obejrzeniu wszystkiego, inżynier otworzył torbę i wyciągnął mały młotek. W strategiczny punkt trafiał bez problemów. Wkrótce silnik ponownie się uruchomił, a tym samym został naprawiony!
Mechanik/inżynier powiedział, że całkowite oszacowanie naprawy ogromnego statku, wynosi: 20 000 euro.
- Co do cholery?!" powiedział właściciel armator.
- Prawie nic nie zrobiłeś. Podaj nam szczegółową wycenę!
- Proszę bardzo: Uderzenie młotkiem: 2 €. Wiedza, gdzie uderzyć: 19 998 €.
- Jeśli wykonuję pracę w 30 minut, to dlatego, że spędziłem 20 lat, ucząc się, jak to zrobić w 30 minut. Jesteś mi winien za lata, a nie minuty.
Moja wiedza i doświadczenie są wynikiem wielu zmagań, doświadczeń, zmartwień, nieprzespanych nocy, a nawet łez.

Morał:„Nigdy nie „sprzedawaj się za małe pieniądze”. Twoje godziny pracy kosztują wiele dni Twojego życia."
A moje jest identyczne, tyle że inna branża, ale za to dokładnie z życia wzięte i wcale nie do śmiechu, bo wtedy 110 zł, to nie było wcale tak mało :

Kolega z pracy miał wiele lat temu dokładnie to samo, ale z piecykiem gazowym, tak zwanym Junkersem, tym wiszącym, pionowym, z ogrzewanym "rusztem", czasami wybuchającym. Szwankował mu od dłuższego czasu i wreszcie nie wytrzymał i zamówił fachowca od tego typu pieców, ten przyjechał, włączył, wyłączył, zrobił jakiś reset, pozaglądał, posłuchał, sięgnął do przepastnej torby, wyjął młoteczek i długi śrubokręcik, wsadził gdzie trzeba, puknął raz młoteczkiem i ... piec zaczął chodzić jak trzeba. "To wszystko, 110 zł poproszę", "Ale jak to, przecież spędził pan u mnie maksimum 10 min, stałem przy panu i obserwowałem. Jak pan wycenił tą usługę, dlaczego tak drogo za taki krótki czas pracy ?", "Proszę pana, za puknięcie młoteczkiem w śrubokręcik - 10, a za wiedzę gdzie puknąć - 100", "Ale ...", "110 zł poproszę !".

A u mnie w pracy nadal mamy takie sytuacje, że musimy walczyć z pseudo firmami (często jednoosobowa działalność i "spady" jako byli pracownicy innych serwisów, którzy czegoś się tam "naumieli" i poszli na swoje), które za konserwację tej samej kserokopiarki chcą 30 - 40 zł, a my z 30-letnim doświadczeniem 130 - 150. Tylko, że oni robią to w 20 - 30 min na zasadzie "chuchnął-dmuchnął" i przetarł obudowę szmateczką z jakimś czyściwem z zewnątrz, żeby klient widział, że był i w ogóle coś robił, a my poświęcamy 1 - 1,5 godziny, rozbieramy, wyjmujemy, starannie czyścimy, dokonujemy niezbędnych regulacji, a przede wszystkim radzimy sobie ZE WSZYSTKIMI (jak dotąd) awariami, a oni ne mając dostępu ani do aktualnej dokumentacji (chyba że udało się ją buchnąć, skopiować z poprzedniej firmy), ani do wszystkich części, udają wielkiego biznesmena robiącego klientowi "dobrze" biorąc znacznie niższą cenę za niby tą samą usługę. Do tego jeszcze wygadując i szydząc z firm takich jak nasza, że zdzieramy z klientów, a on robi "to samo" za ułamek ich ceny. Żenada :(


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Humor

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Humor

Post autor: Misiek »

Dwie blondynki wykonały wielki skok na bank. Zabrały z niego dwa duże worki, podzieliły się nimi bez zaglądania, co zawierają. Po 5 latach złodziejki spotykają się przypadkowo :
- Co było w twoim worku ? - pyta pierwsza.
- 3 mln złotych.
- Super ! Co z nimi zrobiłaś ?
- Kupiłam dom, samochód, podróżowałam po świecie. A co było w twoim worku ?
- Niezapłacone rachunki.
- I co z nimi zrobiłaś ?
- Powolutku spłacam.

Z gabinetu dentystycznego wypada pacjent :
- Jak było ? - pyta żona.
- Dwa wyrwał.
- Przecież tylko jeden cię bolał.
- Nie miał wydać.

Pijany gość wraca po weekendzie do domu. Otwiera po cichutku drzwi i już na wejściu dostaje w pysk od żony, pyta więc :
- Słoneczko moje ! A co to było ?
- Udar słoneczny !
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Humor

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
21 kwie 2021, 10:33
@Sailor88 & Misiek, jak porównam ile ludzie zostawiają u np. lekarza (po maturze 6 lat wyjątkowo ciężkich studiów, potem roczny staż, egzamin, specjalizacje trwające często minimum 5 lat, staże często co najmniej częściowo w ramach wolontariatu, kolejne egzaminy i odpowiedzialność karna za każdą decyzję - nie jak polityk... :shock: ) i jak narzekają na opłaty, a ile u kosmetyczki... z uśmiechem! :?
To fakt, ale przyznasz chyba, że 140 zł za niecałe 15 minut wizyty polegającej praktycznie w całości na wypisaniu recepty (i to elektronicznej), więc nawet nie musiał używać drukarki, toneru i papieru + parę zdań wywiadu, to chyba trochę za dużo, szczególnie jak na kieszeń emeryta (mama). Oczywiście usłyszałem na to, że minąłem się z powołaniem i trzeba było pójść na medycynę i także brać po 140 za 15 minut. Mimo tego co napisałeś, to jednak nie zgadzam się z tym.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Humor

Post autor: JACA »

Nie wiem czy to fakt, czy anegdota.... powiedzmy, że fakt :)

Gość kupił sobie drogą, wypasioną furę i niestety zdarzyło mu się zatrzasnąć w środku kluczyki. No i co teraz? Nie chcąc wybijać szyby czy też w inny sposób uszkodzić samochodu znalazł w Internecie kontakt do firmy "Awaryjne otwieranie zamków". Przyjechał fachowiec, zobaczył co i jak, pogmerał coś przy zamku... Pyk! Otwarte.
- Ile się należy?
- 500 zł
- Ojej?! Ale dlaczego tak dużo? Przecież zajęło to Panu tylko 1 minutę?

Fachman nie zastanawiając się wrzucił kluczyki z powrotem do środka i zatrzasnął drzwi.
- To teraz sobie Pan sam otwieraj :lol:

Wniosek taki, że wiedza kosztuje. Tak jak w przypadku lekarza - 15 minut na wypisanie recepty. Ale trzeba wiedzieć co przepisać, jak dawkować, itp. itd., czyli ważna jest prawidłowa diagnoza :)
Za ten post autor JACA otrzymał podziękowanie:
Misiek (22 kwie 2021, 0:07)
Ocena: 5.26%
--
Jaca

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Humor

Post autor: greg_the_lazy »

To jak u dentysty/implantologa... :)

Panie, a dlaczego ceramiczny kibel kosztuje 300zł, a ceramiczny ząb 1000zł?
- Kiblem niewygodnie się gryzie.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Humor

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
21 kwie 2021, 10:45
To fakt, ale przyznasz chyba, że 140 zł za niecałe 15 minut wizyty polegającej praktycznie w całości na wypisaniu recepty (i to elektronicznej), więc nawet nie musiał używać drukarki, toneru i papieru + parę zdań wywiadu, to chyba trochę za dużo, szczególnie jak na kieszeń emeryta (mama). Oczywiście usłyszałem na to, że minąłem się z powołaniem i trzeba było pójść na medycynę i także brać po 140 za 15 minut. Mimo tego co napisałeś, to jednak nie zgadzam się z tym.
To, co napisałeś @Misiek jest wybiórcze i tendencyjne, czyli "moja" profesja jest ważna i powinna być dochodowa a wszystkie inne już nie...Na przykład z poprzednim autem byłem u tunera usunąć (wyprogramować elektronicznie) EGR, zrobił to poprzez gniazdo OBDII też w 15 minut wgrywając "gotowca" i zainkasował 500 zł. A co do mamy, to źle skierowane pretensje, bo stawka lekarza normalna, natomiast emerytura pewnie za niska, więc system emerytalny albo ustawodawca są winni...
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Frodo (27 kwie 2021, 12:26)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Humor

Post autor: Grz_Bo »

Łańcuch pokarmowy. Obrazek

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowanie:
Misiek (22 kwie 2021, 10:26)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Humor

Post autor: Eleonor »

Jak jesteśmy ru...ani :)

Obrazek
Za ten post autor Eleonor otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (22 kwie 2021, 10:26) • michal 76 (23 kwie 2021, 20:24)
Ocena: 10.53%
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Humor

Post autor: Misiek »

Eleonor pisze:
22 kwie 2021, 10:06
Jak jesteśmy ru...ani :)

Obrazek
Ale żeby pies kota ...
Ale z drugiej strony jak mówi stare słowiańskie przysłowie : "Jak przyjdzie ochota to i pies kota wyłomota" :lol:
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Humor

Post autor: Misiek »

Kobieta otwiera drzwi nieznajomemu :
- A czego wam trzeba, dobry człowieku ?
- Kawałek chleba, szanowna pani. Gdyby się znalazł, byłbym nad wyraz zobowiązany.
- Ach, dobry człowieku, macie szczęście ! Mieliśmy dzisiaj małą uroczystość i sporo tortu zostało !
- Ależ ! Szanowna pani zbyt łaskawa ! Tylko chleba kawałek poproszę !
- Ach, dobry człowieku ! To żaden kłopot !
Pani domu przynosi spory kawałek tortu i z dumą wręcza go żebrakowi. Ten chcąc nie chcąc przyjmuje i pod nosem szepcze :
- K...a ! Jak teraz denaturat przez to gówno przesącze ?

W środku nocy pielęgniarka w szpitalu budzi pacjenta :
- Co się stało ? - pyta zaspany chory.
- Zapomniał pan wziąć tabletki nasenne.

- Panie doktorze, mój mąż zaraził się rzeżączką. Co mam robić ? Co robić ?
- A czemu mąż sam do mnie z tym nie przyszedł ?
- Bo jeszcze o tym nie wie.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
root (23 kwie 2021, 20:06)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ