Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: Bonifacy »

Ja przy zakupie ubezpieczałem u dilera w PZU 2750 za pełen zestaw: OC AC NW Assistance Szyby. Tyle że to jakaś oferta na nowe samochody - do 3 lat ( czy do 5?) po zakupie.
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
Misiek (24 lut 2021, 23:33)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Sponsor


Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: Lava »

Misiek pisze:
24 lut 2021, 21:41
A ja proponuję zapoznać się z ofertą AXA Direct - ubezpieczam się u nich od lat i uważam, że są najtańsi, a jakiś czas temu nową Atekę wycenili mi na niecałe 3 tys. Nie porównywałem jeszcze dokładnie szczegółowego zakresu ubezpieczenia, ale z grubsza wygląda na bardzo szeroki. Niestety nie chce mi się wierzyć w te 450 zł w PZU - jak od nich uciekałem dobre kilka lat temu, to wyliczyli mi 1200 zł za samo OC, a wtedy Liberty Direct (aktualnie przejęte właśnie przez AXA) zapłaciłem około 680, więc różnica ogromna i to z ubezpieczeniem szyb i kół, że o NW nie wspomnę.
Proszę niedowiarku😉

Obrazek
Za ten post autor Lava otrzymał podziękowanie:
Misiek (24 lut 2021, 23:39)
Ocena: 5.26%
2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: Kuchar »

To i tak mało płacicie (wiele zależy od pakietów), ale ja w Warcie mam z 3ką z przodu.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
24 lut 2021, 22:05
Ja przy zakupie ubezpieczałem u dilera w PZU 2750 za pełen zestaw: OC AC NW Assistance Szyby. Tyle że to jakaś oferta na nowe samochody - do 3 lat ( czy do 5?) po zakupie.
No to rewelacja, to może w końcu poszli po rozum do głowy i zrozumieli, że lepiej zarobić mniej na jednym, ale sprzedać ich więcej, niż więcej zarobić na jednym, ale sprzedać mniej. Dla mnie PZU od zawsze było synonimem wysokich lub bardzo wysokich cen, do tego przy nie najwyższym poziomie obsługi. Może na szczęście to się zmieniło.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: Misiek »

Lava pisze:
24 lut 2021, 23:13
Misiek pisze:
24 lut 2021, 21:41
A ja proponuję zapoznać się z ofertą AXA Direct - ubezpieczam się u nich od lat i uważam, że są najtańsi, a jakiś czas temu nową Atekę wycenili mi na niecałe 3 tys. Nie porównywałem jeszcze dokładnie szczegółowego zakresu ubezpieczenia, ale z grubsza wygląda na bardzo szeroki. Niestety nie chce mi się wierzyć w te 450 zł w PZU - jak od nich uciekałem dobre kilka lat temu, to wyliczyli mi 1200 zł za samo OC, a wtedy Liberty Direct (aktualnie przejęte właśnie przez AXA) zapłaciłem około 680, więc różnica ogromna i to z ubezpieczeniem szyb i kół, że o NW nie wspomnę.
Proszę niedowiarku😉

Obrazek
No to super, może w końcu coś się u nich zmieniło. Dziwi mnie tylko, że w rocznym samochodzie wziąłeś tylko OC, chyba że AC u innego ubezpieczyciela.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: Bonifacy »

Misiek pisze:
24 lut 2021, 23:36
Dla mnie PZU od zawsze było synonimem wysokich lub bardzo wysokich cen, do tego przy nie najwyższym poziomie obsługi. Może na szczęście to się zmieniło.
Ja akurat nie mogę tego powiedzieć. Poprzedni samochód ubezpieczałem poprzez biuro ubezpieczeń, w którym wybierano najkorzystniejszą ofertę. Raz była to Warta, a kilka razy PZU właśnie. I przy szkodzie (szyba) bardzo sprawnie było wszystko załatwione.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
25 lut 2021, 2:57
Misiek pisze:
24 lut 2021, 23:36
Dla mnie PZU od zawsze było synonimem wysokich lub bardzo wysokich cen, do tego przy nie najwyższym poziomie obsługi. Może na szczęście to się zmieniło.
Ja akurat nie mogę tego powiedzieć. Poprzedni samochód ubezpieczałem poprzez biuro ubezpieczeń, w którym wybierano najkorzystniejszą ofertę. Raz była to Warta, a kilka razy PZU właśnie. I przy szkodzie (szyba) bardzo sprawnie było wszystko załatwione.
Cóż więcej mogę dodać - każdy ma inne doświadczenia i zdobyte informacje.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: Lava »

Misiek pisze:
24 lut 2021, 23:41
Lava pisze:
24 lut 2021, 23:13
Misiek pisze:
24 lut 2021, 21:41
A ja proponuję zapoznać się z ofertą AXA Direct - ubezpieczam się u nich od lat i uważam, że są najtańsi, a jakiś czas temu nową Atekę wycenili mi na niecałe 3 tys. Nie porównywałem jeszcze dokładnie szczegółowego zakresu ubezpieczenia, ale z grubsza wygląda na bardzo szeroki. Niestety nie chce mi się wierzyć w te 450 zł w PZU - jak od nich uciekałem dobre kilka lat temu, to wyliczyli mi 1200 zł za samo OC, a wtedy Liberty Direct (aktualnie przejęte właśnie przez AXA) zapłaciłem około 680, więc różnica ogromna i to z ubezpieczeniem szyb i kół, że o NW nie wspomnę.
Proszę niedowiarku😉

Obrazek
No to super, może w końcu coś się u nich zmieniło. Dziwi mnie tylko, że w rocznym samochodzie wziąłeś tylko OC, chyba że AC u innego ubezpieczyciela.
21 lat jazdy różnymi samochodami na podstawowym OC bez jakiejkolwiek wpadki, więc stwierdziłem że nie ma co przepłacać😁
2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

bartoleqq
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: bartoleqq »

A kradzież? Nie obawiasz sie tego?
Mi w te wakacje ukradli 2 letniego tucsona w bialy dzien (mial blokade skrzyni biegow bearlock co wiecej). Sprawa umozona, auto nie odnalezione, ale kase dostalem z ubezpieczenia bez problemu.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Ubezpieczenie - mamy tu kogos?

Post autor: Bonifacy »

Ja płacę AC od wielu lat. Uzbierałoby się pewnie na dobry samochód. Skorzystałem dwa razy - wymiana szyby czołowej.

ODPOWIEDZ