Dyskusja o motoryzacji.

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: TomeL »

Teraz znalazłem dopiero ten temat. Co do wyników testu łosia przytaczanych powyżej wcześniej to jakaś bzdura. Wcześniej wybierając auto wszystko porównywałem i jakiś hiszpaństojęzyczny jutuber ma wiele filmów na ten temat i Ateca wypada bardzo!!! dobrze. Zachar tez potwierdza w swoich mini testach. Ateca śmiga w zakrętach bez udziału elektroniki. Tego się trzymajmy. Kaszkaje i pierzoty do pięt nie dorastają Ateci.
PS. Zachar to taki małopolski "guru" jeśli chodzi o testy, może i bierze za testy, ale trochę mu ufam.
nP



Sponsor

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Sponsor


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: paprotek »

Niezbyt pochlebny artykuł o naszym autku: https://moto.onet.pl/testy-nowych-samoc ... st/8b7x520

Z częścią argumentów jestem w stanie się zgodzić, że wydając 170k zł oczekiwałoby się więcej, ale niektóre są trochę na siłę "wyszukane".

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: Pepeg »

Nigdy bym nie zapłacił za Atece 170 tys, za te pieniądze można mieć lepszy samochód. Też przesiadłem się z Alhambry 4x4 i porównując gabaryty i jakość wykończenia to Ateca powinna kosztować cennikowo z 15 tyś mniej. Ale to że napisał że Karoq jest lepszym wyborem to już jest kompletny brak dobrego smaku i totalne chamstwo ze strony tego pismaka, który chyba nie raczył się nawet podpisać.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka



Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: Felix »

Generalnie autor bardzo (i w większości bezpodstawnie) się czepia. Na siłę.
Co to znaczy "prawie komfortowe osiągi"? Testuje samochód ze 190 konnym silnikiem, który przyspiesza do setki w 7.5 sekundy i to są według niego "prawie komfortowe osiągi"? W tej klasie, w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego. Według niego chyba Porsche Cayenne zapewniałoby mu "komfortowe osiągi", ale mówimy o samochodzie 4x droższym ;)
Czepia się rozdzielczości VC, a jednocześnie ta sama redakcja w innych testach pieje z zachwytu nad VC w innych modelach.
Porównuje samochód do Alhambry, po pierwsze zapominając, że to zupełnie inna klasa samochodu, po drugie porównanie wprost nie ma sensu. Alhambra JEST droższa od Ateci. Wiem, bo konfigurowałem. Biorąc silnik, który zapewni podobne osiągi jak w Ateca i zrównując (na tyle, na ile się da) wyposażenie, Alhambra wyjdzie sporo drożej.
Co do silników - najmocniejszy Diesel w Alhambrze to 2.0 184 KM, który ma 8.9s do setki. Czyli trzeba by go porównywać do Ateci 2.0 150 KM i nagle zrobi nam się bardzo duża róznica w cenie. I taka Alhambra FR Line 2.0 184 KM FWD STARTUJE od 172000 cennikowo. Ateca FR 2.0 150 KM 4Drive, zapewniająca takie same osiągi, startuje od 133000. Nie chce mi się sprawdzać standardowego wyposażenia obu modeli, ale podejrzewam, że Ateca w standardzie jest nawet bogatsza niż Alhambra. Nie mówcie mi, że "kosztują podobne pieniądze".
Ogólnie "test" bardzo naciągany, który ma "udowodnić" z góry założoną przez autora tezę.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: Pepeg »

Alhambra FR jest dużo lepiej wyposażona od FR Ateca. Wydaję mi się ma skórę, szyberdach, wszystkich asystentów, poza tym można wytargać duży rabat, tak więc finalnie różnica nie jest już taka duża.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: Felix »

Jest bogato wyposażona, ale też nie ma wszystkiego. Nie da się porównać konfiguracji 1 do 1, ale konfigurując na tyle, na ile się da podobnie, nadal wychodzi mi ok. 30000 różnicy w cenie, a takiego rabatu na pewno nie dostaniesz.
Cały czas twierdzę, że to mocno naciągane porównanie, które w artykule zostało użyte tylko jako argument, że Ateca jest bez sensu.
Czy da się kupić coś lepszego za te same pieniądze? I tak i nie. Zależy czego kto szuka.
Pewnie, kupisz samochód lepiej wykończony od Ateci w tej cenie. Ale jeżeli będzie to SUV, to będzie gorzej jeździł. Jak będzie jeździł tak samo, to będzie gorzej wyposażony. Itd.
Jak będzie to hatchback/sedan/kombi to nie będzie miał zalet SUVa (wyższa pozycja za kierownicą, większy prześwit, więcej miejsca w środku przy tych samych wymiarach zewnętrznych, łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie itd. - każdy ma swoje powody do zakupu SUVa).
Jak będzie to van, to też znajdą się różnice na korzyść w jedną i drugą stronę. Np. jedyna Alhambra która zbliża się osiągami do Ateci 190KM to benzyna 220KM i będzie paliła dużo więcej.
Niestety zawsze jest coś za coś, a producenci zręcznie żonglują cenami, osiągami, wyposażeniem i jakością wykończenia, żeby jak najwięcej zarobić. Najlepszym przykładem jest VAG, który posiada tak dużo marek, a jakoś dla każdej potrafi znaleźć miejsce na rynku i na niej zarobić. Z poszczególnymi modelami jest podobnie - zwykle wycen nie robią jednak ludzie głupi.
Jeżeli jakiś samochód jest znacząco tańszy od innych, to znaczy że jest po prostu gorszy. Jeżeli jest droższy, to zwykle jest nieco lepszy. Czasem tylko zdarzy się, że producent przestrzeli z ceną, ale wtedy dany model się nie sprzedaje i wypada z oferty. Okazje raczej nie istnieją.
Ale jeżeli autor artykułu ma rację, to co my tu wszyscy na tym forum robimy? Przecież powinnyśmy być na forum Alhambry, Karoqa lub czegokolwiek innego, bo przecież Ateca jest bez sensu.
Każdy z nas wybrał Atecę z jakiegoś powodu. Wielu pewnie, tak jak ja, po dość dogłębnej analizie rynku. I jednak jestem tutaj, bo nie znalazłem nic, co by mi tak samo lub bardziej pasowało i jednocześnie było tańsze, lub chociaż w tej samej cenie.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: dario37 »

Pepeg pisze:
10 paź 2018, 16:50
Alhambra FR jest dużo lepiej wyposażona od FR Ateca. Wydaję mi się ma skórę, szyberdach, wszystkich asystentów, poza tym można wytargać duży rabat, tak więc finalnie różnica nie jest już taka duża.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Dla mnie to jest bez sensu porównywac Atekę z Alhambrą..... ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: Endrju »

Równie dobrze można porównać Ateke z Ibiza i powiedzieć że to pudełko na kółkach.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: Pepeg »


Felix pisze:Nie da się porównaćkonfiguracji 1 do 1, ale konfigurując na tyle, na ile się da podobnie, nadal wychodzi mi ok. 30000 różnicy w cenie, a takiego rabatu na pewno nie dostaniesz.
Różnica między nami polega na tym że Ty jeździsz palcem po ekranie monitora, a ja te samochody kupiłem, duży wpływ na rabat ma to że na Ateca trzeba czekać pół roku a Alhambry stoją na stocku w Portugalii. Ale zgadzam się z tym że porównywanie tych dwóch modeli jest bez sensu. Atece kupiłem bo na ten czas był to dla mnie najlepszy wybór z samochodów dostępnych na rynku. Po prostu spełniał wszystkie moje wymagania w określonej kwocie.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka



Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: Felix »

Pepeg pisze:
11 paź 2018, 9:27
Różnica między nami polega na tym że Ty jeździsz palcem po ekranie monitora, a ja te samochody kupiłem
Dobra, skończyliśmy dyskusję.

ODPOWIEDZ