Ateca Style czy FR ????

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Kacper
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2018, 0:48
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ateca Style czy FR ????

Post autor: Kacper »

Witam
Czekam na przyjazd dwóch samochodzikow, Ateca Style plus pakiet comfort + i tempomat lub Ateca FR. I teraz pytanie który wybrać? STYLE z pakietem comfort+ dodatkowo gumowe dywaniki i dodatkowo opony zimowe wyjdzie mnie 112'000 zl lub FR z pakietem Comfort Assistans, alcantara podgrzewane, alarm safe z zimowymi oponami (19") plus gumowe dywaniki 123'000. Teraz pytanie, który wybrać? Czy dołożyć do FR czy odpuścić i.brac STYLE z pakietem? Obydwa jadą, obydwa zarezerwowane, obydwa do wzięcia. Wiadomo kasa się liczy i każdy chce zrobić jak najlepszy zakup za rozsądne pieniądze.
Z góry dziękuję za pomoc.



Sponsor

Ateca Style czy FR ????

Sponsor


Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: majcher »

Twój wybór, jak sam widzisz nie ma nic za darmo. Wiadomo, że FR fajniejszy.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Kacper
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2018, 0:48
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Kacper »

No właśnie fajniejszy. I myślę że również wynegocjowalem fajny rabat i wyposażenie. Poniżej wyposażenie Style. I fr standard plus 19-calowe felgi aluminiowe EXCLUSIVE 36/2 MACHINED
Aktualizacja map Europy dostępna 2 razy do roku przez 3 lata dla Navi
System
Alarm z funkcją SAFE
Pakiet wspomagania jazdy Comfort Assistant

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: paprotek »

Bralbym FR.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: sailor 88 »

Czy FR fajniejsza? Trochę inna, bardziej sportowy wygląd, bardzo ładna, ale osobiście wolę wersję tradycyjną. A więc co komu...są różne gusta i guściki! Powiedziałbym jeszcze, że bardzo ważny jest kolor, szczególnie w wersji FR !!! Zobaczysz na własne oczy na placu i serce podpowie :D
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Kacper
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2018, 0:48
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Kacper »

A czy z doswiadczenia ktoś może podpowiedzieć czy jest jakaś różnica w dynamice między innym 1.4 150kM a fr 1.4 150kM?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Endrju »

Niestety jeśli chodzi o silnik i moc oraz osiągi to nie ma roznicy. Fr to głównie pakiet stylistyczny, obniżone nadwozie i sztywniejsze resorowanie. Ot i cała różnica. Sailor dobrze napisał, kolor jest też ważny.Zobaczysz na placu i będziesz wiedział. Jeśli chodzi o cenę to za Fr jest dobra.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Felix »

O ile się orientuję, to w Atece FR nie różni się zawieszeniem - jest to samo, co w innych wersjach.
Różnice w wysokości występują między wersjami FWD i AWD. Sztywność taka sama.
Obecnie chyba tylko w Leonie występuje różnica w twardości i wysokości zawieszenia między FR A innymi wersjami.
Między FR A Style może być różnica w odczuciach dot. dynamiki, ze względu na tryby jazdy. W Leonie w trybie Sport samochód WYDAJE SIĘ bardziej dynamiczny przy normalnej jeździe, że względu na inną charakterystykę pedału gazu. Oczywiście po wciśnięciu gazu do deski ta różnica znika.
Ogólnie polecam FR, że względu na bogatsze wyposażenie. Z doświadczenia wiem, że (przynajmniej ja) gdybym w tej sytuacji wybrał Style, ze względu na cenę, potem żałowałbym przez następne kilka lat, że jednak nie dopłaciłem. Oczywiście pod warunkiem, że na jedną i drugą opcję mnie stać.
Mam tak z obecnym samochodem...

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Luk4as »

Roznica jest w wysokosci 1-2 cm. Jak zobaczysz w salonie dwie wersje obok siebie to cyknij zdjecie zeby chlopakow uswiadomic

Kacper
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2018, 0:48
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca Style czy FR ????

Post autor: Kacper »

Felix pisze:
06 paź 2018, 19:00
O ile się orientuję, to w Atece FR nie różni się zawieszeniem - jest to samo, co w innych wersjach.
Różnice w wysokości występują między wersjami FWD i AWD. Sztywność taka sama.
Obecnie chyba tylko w Leonie występuje różnica w twardości i wysokości zawieszenia między FR A innymi wersjami.
Między FR A Style może być różnica w odczuciach dot. dynamiki, ze względu na tryby jazdy. W Leonie w trybie Sport samochód WYDAJE SIĘ bardziej dynamiczny przy normalnej jeździe, że względu na inną charakterystykę pedału gazu. Oczywiście po wciśnięciu gazu do deski ta różnica znika.
Ogólnie polecam FR, że względu na bogatsze wyposażenie. Z doświadczenia wiem, że (przynajmniej ja) gdybym w tej sytuacji wybrał Style, ze względu na cenę, potem żałowałbym przez następne kilka lat, że jednak nie dopłaciłem. Oczywiście pod warunkiem, że na jedną i drugą opcję mnie stać.
Mam tak z obecnym samochodem...
Właśnie nie chcę później myśleć że kurczę miałem okazję a przyszczędziłem, tym bardziej że miałem leona i fr wygląda dużo ładniej w środku, a style będę miał prawie to samo (wizualna kwestia, plastiki, podsufitka, siedzenia). Chyba się zdecyduję na fr.

Co do zdjęcia obydwóch, zobaczymy czy da radę, bo style przyjeżdża około 15.10 a FR około 15.11.
Chyba mi nie przytrzymają miesiąc żebym sobie porównał.

Dzięki z góry za pomoc. Napiszę jak poszło.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ