Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Post autor: Amadeusz »

Jestem zauroczony jaki efekt na autostradzie czy drodze ekspresowej daje aktywny tempomat w połaczeniu z asystentem pasa ruchu. Auto praktycznie samo jedzie. Wow! Ono samo jedzie tak po prawdzie tylko po iluś tam,sekundach kaze przejąć kontrole.



Sponsor

Re: Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Sponsor


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Post autor: l3niwi3c »

To prawda. Jak autonomiczne (prawie). Nie sprawdzałem, ale jak by małą butelkę wody wcisnąć w kierownicę to możliwe, że by nie krzyczał o przejęciu kierownicy :D.
Z tym samo jedzie to uważaj, bo asystent pasa ruchu potrafi się wyłączyć na szczycie zakrętu i jedziesz prosto.
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Post autor: Barton »

l3niwi3c pisze:
11 paź 2018, 11:34
To prawda. Jak autonomiczne (prawie). Nie sprawdzałem, ale jak by małą butelkę wody wcisnąć w kierownicę to możliwe, że by nie krzyczał o przejęciu kierownicy :D.
[...]
Wystarczy butelka 0,5 l, sprawdzone :)

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Post autor: jarek.k »

l3niwi3c pisze:
11 paź 2018, 11:34
To prawda. Jak autonomiczne (prawie). Nie sprawdzałem, ale jak by małą butelkę wody wcisnąć w kierownicę to możliwe, że by nie krzyczał o przejęciu kierownicy :D.
Z tym samo jedzie to uważaj, bo asystent pasa ruchu potrafi się wyłączyć na szczycie zakrętu i jedziesz prosto.
Tak niestety czasami potrafi sie wyłaczyc. Jak nie trzymasz kierownicy to patrz czy jest zielona sygnalizacja. Mozna sie zdziwic.

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Post autor: jarek.k »

dario37 pisze:
22 paź 2017, 15:30
Moje skromne zdanie jest takie:18 tki są optymalne.Na 19 cali bym się nie decydował.Pamietaj,że Ateca ma twardo zestrojone zawieszenie.Natomiast na zime wziałem 16 tki.
Jeszcze tylko jedna drobna uwaga. Jesli decydujesz sie na 19 a to chyba standard dla FR to pamietaj ze na zime moze byc tylko 17. Do 16 potrzebne sa jakies dystanse było gdzie na forum odnosnie opon.

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Post autor: Amadeusz »

jarek.k pisze:
11 paź 2018, 15:42
l3niwi3c pisze:
11 paź 2018, 11:34
To prawda. Jak autonomiczne (prawie). Nie sprawdzałem, ale jak by małą butelkę wody wcisnąć w kierownicę to możliwe, że by nie krzyczał o przejęciu kierownicy :D.
Z tym samo jedzie to uważaj, bo asystent pasa ruchu potrafi się wyłączyć na szczycie zakrętu i jedziesz prosto.
Tak niestety czasami potrafi sie wyłaczyc. Jak nie trzymasz kierownicy to patrz czy jest zielona sygnalizacja. Mozna sie zdziwic.
Tak na zakrętach sie wyłacza, wiadomo trzeba uważać, ale wrażenia kapitale.
A na dłuższą mete nie drażni Was, że cały czas czuć na kierownicy lekki opór związany z tym, że on próbuje sobie lekko korygowaćten tor jazdy?

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Post autor: Barton »

Ja lane assist włączam w zasadzie tylko na drogach szybkiego ruchu. W mieście mam wylaczone bo czasami potrafi dziwnie zareagować, np. jak mija sie wysepki.

Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca a systemy bezpieczeństwa i pytania przedzakupowe

Post autor: Chmielu »

6. Pakiet serwisowy - wszystkie przeglądy (wymiana oleju, filtrów itp) są w cenie pakietu?

wg informacji uzyskanych od dealera tylko za czystą eksploatację dopłacam jak: klocki hamulcowe itp... reszta w cenie...
poprosiłem dealera o specyfikację pakietu... jak odpisze dam znać

ODPOWIEDZ