Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Peter
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:56
Samochód: brak
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Peter »

Cześć koledzy,
zastanawiam się nad kupnem Ateki pod koniec roku albo na początku 2019. W grę wchodzą jeszcze Skoda Octavia albo nowy Focus MK4.
W skodzie i fordzie można wywalczyć spore zniżki na samochody. A jak to jest na rabaty na Atece?
Coś dostaliście, ugraliście? Bonusy, rabaty, dodatkowe wyposażanie, serwis?
Pochwalcie się. Będę miał argumenty do rozmowy :)
Którego dealera polecacie? Z kim można skutecznie ponegocjować?
Nie mam Seata, więc rabatu za lojalność nie dostanę :(
Z góry dziękuje za pomoc.



Sponsor

Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: dario37 »

Oj,nie wiem czy coś na Atekę utargujesz,skoro ludziska czekają na auto prawie tyle co ciąża kobiety...Seat powie Ci kup se Pan Forda od ręki... :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: l3niwi3c »

Ja urwałem jedynie 5k rabatu przy cenie 132 tys (zamówiona w listopadzie 2017 - odbiór kwiecień 2018). Więc nie jest to wiele. Skoda na pewno daje więcej. Jak rozmawiałem o Karoq'u, ale mimo niższej ceny stosunek wyposażenia do ceny nie był lepszy (np: brak kamer 360). Tak naprawdę porównujesz octavię i atecę. To dwa różne typy samochodów. Pytanie czy głównym czynnikiem jest cena, czy coś innego. Idź do każdego dealera i powiedz, że wahasz się między trzema autami i zapytaj w jakiej cenie dostaniesz konkretny model. Jeśli chcesz atecę to już teraz możesz spokojnie składać zamówienie. Będzie w sam raz na kwiecień :)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Endrju »

Jesli chodzi o Seata to raczej zapomnij o jakis rabatach, poza tymi które oficjalnie podaje dealer. Oczywiście nie bierze sie to znikąd . Porownaj sobie Karoqa z Atecą. Ja jak kupowalem to Karoka jeszcze nie bylo ale poriwnalem pozniej i Karoq w najbogatszej wersji wyszedl mnie o 13k PLN więcej a z wyposażenia miałem więcej tylko podgrzewane koło kierownicy. Pytanie tylko czy Skoda da Ci 13k upustu na Karoqa?
Natomiast jeśli chodzi o ceny to ludzie chwalą dealera z Zielonej Góry. Nie wiem skąd jesteś ale być może warto zadzwonić.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Felix »

Rabaty są różne w zależności od modelu. Nawet w Seacie inny rabat będzie na Atecę, a inny na np. Leona. Wystarczy sprawdzić stronę, żeby wiedzieć czego się spodziewać. Na Atecę rabat lojalnościowy to 4%, brak rabatów na wyprzedaż rocznika i brak rabatu za odsprzedaż starego samochodu. Na inne modele jest 6% lojalnościowego, istnieją rabaty na wyprzedaż rocznika, a za odkup jest do 5000zł rabatu (w przypadku Leona).
W Skodzie jest tak samo. Na Octavię rabat będzie wyższy niż na Karoq, bo to inny samochód i schodzący model.
Ja na Karoq dostałem taki sam rabat (kwotowo i procentowo) jak na Atecę z tą różnicą, że na Atecę miałem "dodatkowo" rabat lojalnościowy, a na Karoqa wycenę robił mi sprzedawca flotowy, który ma większe rabaty do dyspozycji.
Dostałem w sumie ok. 9000 rabatu na samochód za (cennikowo) 137000, i w tym uwzględniony jest rabat lojalnościowy.

@Endrju, ja np. dostałem większy rabat (ok. 1000zł większy) we Wrocławiu niż w Zielonej Górze. Ale co z tego, skoro obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia? Szczerze mówiąc teraz żałuję, że nie kupiłem w ZG. Dwóch kolegów kupiło tam Seaty i byli bardzo zadowoleni z obsługi. Czasem jednak rabat to nie wszystko i teraz żałuję, że nie dopłaciłem tego 1000zł...

Taipan
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2018, 10:23
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: SEAT Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Taipan »

Miedzy octavią III a atecą jest duża różnica, mam OIII 1.8tsi dsg przed liftem co prawda, ale ogólnie wnętrze, i wykończenie plus dla atecy. OIII z tym samym silnikiem będzie dużo zrywniejsza od atecy bo masa robi swoje, ale komfort lepszy w seacie.
Ja nie zamawiałem tylko brałem z salonu co stało u dealera i dostałem trochę ponad 7 tys rabatu + za jakieś 3 tysiące dodatki.
Warto podzwonić po salonach i zapytać może gdzieś stoi auto które w miarę będzie odpowiadać, rok sie kończy to może da rade więcej wyciągnąć.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: dario37 »

Taipan pisze:
31 paź 2018, 16:06
Miedzy octavią III a atecą jest duża różnica, mam OIII 1.8tsi dsg przed liftem co prawda, ale ogólnie wnętrze, i wykończenie plus dla atecy. OIII z tym samym silnikiem będzie dużo zrywniejsza od atecy bo masa robi swoje, ale komfort lepszy w seacie.
Ja nie zamawiałem tylko brałem z salonu co stało u dealera i dostałem trochę ponad 7 tys rabatu + za jakieś 3 tysiące dodatki.
Warto podzwonić po salonach i zapytać może gdzieś stoi auto które w miarę będzie odpowiadać, rok sie kończy to może da rade więcej wyciągnąć.
Poważnie wnętrze Octavii jest w/g Ciebie gorsze od Ateki?Pytam,bo przed chwilą w innym wątku poczytałem jak niejaki Tweety pastwi się nad Ateką... :o
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Taipan
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2018, 10:23
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: SEAT Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Taipan »

Mam obie w garażu i dokładnie porównując to wszystkie twarde materiały i OIII są tak samo twarde w Atece, ale sama ich jakosc wydaje mi sie w atece lepsza i taka masywniejsza, np rączka wewnętrzną drzwi, podłokietnik itp. Do tego z racji ze jedno jest suvem przestrzeń w środku wydaje sie wieksza, szczególnie z przodu. Zawieszenie w FR na kołach 18' jest bardziej komfortowe i sprężyste od zwykłego w OIII na 17'. Wyciszenie w obu autach trochę kuleje, ale jest podobnie. Skrzynia dsq w atece jest dużo lepsza - mokra dq381 wobec suchej dq200. Tyle że OIII wyjdzie taniej z podobnym poziomem wyposażenia.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Felix »

Zaciekawiłeś mnie tym komfortem zawieszenia. Jeździłem trochę służbową O3 i jednak odniosłem wrażenie, że jest trochę bardziej komfortowa od Ateci. Ta, co by nie mówić, jest sztywna. Nie tak, jak mój Leon 5F FR, ale nadal.
Ale Atecą jeździłem na razie tylko na jazdach próbnych. Zobaczymy, może po jakimś czasie jazdy będę to odbierał inaczej?
Co do wyciszenia, wydaje mi się, że Ateca jest jednak lepiej wyciszona od O3, i to nie tylko odrobinę. Na pewno Ateca jest ZNACZNIE lepiej wyciszona od Leona, w którym bardzo mocno słychać szum opon. A porównując do innych kompaktów Leon wcale nie jest źle wyciszony.
Kwestia skrzyni to już kwestia wybranego silnika. W Atece w zależności od silnika można mieć DQ200 lub DQ381. W O3 chyba tylko w RS i dieslach jest skrzynia inna niż DQ200, bo nawet do 1.8 ją pakowali. Być może jak będą zastępować 1.8 nowym silnikiem 2.0, to zmienią też skrzynię na DQ380, żeby nie musieć obcinać momentu do 250Nm.
Jeśli chodzi o osiągi, to Ateca jest dość lekka jak na SUVa, więc masa nie jest aż takim problemem. Z resztą wystarczyć sprawdzić przyspieszenia. Jeśli dobrze pamiętam, to O3 1.4 150KM przyspiesza do setki w 8.2s, a Ateca z tym samym silnikiem 8.6. Różnica nie jest więc duża. Większe różnice pojawią się przy wyższych prędkościach, gdzie większą rolę zaczyna odgrywać aerodynamika, a nie oszukujmy się - tutaj SUV nigdy nie będzie tak dobry, jak zwykły samochód.

Taipan
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2018, 10:23
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: SEAT Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Taipan »

Ja w atece słyszę bardzo opony, może brigsy seryjne nie są za ciche? Kiedyś je miałem w OII ale nie pamiętam jak było z hałasem, trzymały super ale w oczach się ścierały. W OIII z kolei słychać szum od lusterek. Powyżej 200km/h to jakby się stało koło wodospadu prawie 😁
Tak, ja mam właśnie to szczęście 1.8 i DSG dq200 - mechatronika już robiona bo podła na trasie, olej wyciekl i po zawodach. Co do przyspieszenia to 7,3 kontra 7,9 w atece czuć różnice w dynamice, jak mówisz czym szybciej tym bardziej. Ale ateca jeszcze się dotrze to może będzie lepiej, na mokrym i piachu już wygrywa 😁

ODPOWIEDZ