Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Felix »

Trochę mnie zmartwiłeś tym szumem opon. Na jazdach próbnych nie słyszałem tego. Podobnie jak w Karoqu do 100km/h było bardzo cicho. Dopiero powyżej zaczynało się robić głośniej, ale to był głównie szum powietrza. Za to w 2.0 słychać było trochę pracę haldexa. No nic, zobaczymy. W Leonie szum opon słychać już przy 40-50km/h...
Teraz PODOBNO ten problem z wyciekami oleju z mechatroniki w DQ200 został wyeliminowany. Na ile to prawda okaże się za jakiś czas.
Nie porównuj bezpośrednio O3 1.8 do Ateci 2.0, bo w Atece masz 4x4, które dodaje sporo do masy i pogarsza osiągi. A i 2.0 190KM to już chyba ten nowy silnik pracujący w cyklu Millera, który jest bardziej nastawiony na ekologię niż osiągi.
W przypadku bezpośredniego porównania samochodów z 1.4 i napędem na przód różnica będzie mniejsza.



Sponsor

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Sponsor


Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: MusiC ManiaC »

Ja podczas zakupu utargowałem hak holowniczy z montażem u dilera, jednak dodam że moja Ateca stała na stocku (parkingu) dilera.

PS. Co do szumu opon to dwa dni temu zmieniłem opony na zimowe Michelin-y i powiem szczerze że w aucie zrobiło się znacznie ciszej podczas jazdy.

Taipan
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2018, 10:23
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: SEAT Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Taipan »

MusiC ManiaC pisze:
04 lis 2018, 9:04

PS. Co do szumu opon to dwa dni temu zmieniłem opony na zimowe Michelin-y i powiem szczerze że w aucie zrobiło się znacznie ciszej podczas jazdy.
A jakie miałeś oryginalnie rozmiar, markę?
Ja wezmę Fuldy chyba, w OIII mam sa ciche i fajnie trzymają, wytrzymałość też ok jak na cene.
Haldexa trochę słychać, ale przynajmniej wiesz że jedziesz 4x4.
A w dq200 olej wyciekał bo rozwalalo mocowanie zaworów ciśnieniowych w mechatronice, to błąd konstrukcyjny, więc nie wiem czy przeprojektowali element czy wciskają kupującym że jest lepiej... W OII 1.4 TSI jak brałem też mówili że rozrząd poprawiony, pół roku po gwarancji łańcuch do roboty był, więc ja im nie wierzę.😀

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Felix »

Dlatego napisałem "podobno" :)
Do łańcucha w poprzednich TSI podchodzili kilka razy. Zmieniali napinacz, obudowę, sam łańcuch. A w końcu i tak zmienili na pasek :)
W DQ200 też było sporo zmian od początku produkcji, ale czy ten problem rozwiązali jak należy to nie wiem.

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: root »

MusiC ManiaC pisze:
04 lis 2018, 9:04
PS. Co do szumu opon to dwa dni temu zmieniłem opony na zimowe Michelin-y i powiem szczerze że w aucie zrobiło się znacznie ciszej podczas jazdy.
To jest ciekawe co piszesz. Mam w Superbie zarówno letnie, jak i zimowe Micheliny. I po zmianie na zimowe słyszę zauważalne zwiększenie szumu (i jest to ogólnie zauważana tendencja). Jeżeli Twoje zimowe są cichsze od letnich, to chyba te letnie nie są najcichszymi oponami na świecie ;)

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: MusiC ManiaC »

root pisze:
05 lis 2018, 10:10
MusiC ManiaC pisze:
04 lis 2018, 9:04
PS. Co do szumu opon to dwa dni temu zmieniłem opony na zimowe Michelin-y i powiem szczerze że w aucie zrobiło się znacznie ciszej podczas jazdy.
To jest ciekawe co piszesz. Mam w Superbie zarówno letnie, jak i zimowe Micheliny. I po zmianie na zimowe słyszę zauważalne zwiększenie szumu (i jest to ogólnie zauważana tendencja). Jeżeli Twoje zimowe są cichsze od letnich, to chyba te letnie nie są najcichszymi oponami na świecie ;)
Faktycznie, może tak sobie "wmontowałem" , letnie mam Bridgestone Turanza, jej indeks głośności jest identyczny jak w Michelin 71dB :)

markusj
Posty: 6
Rejestracja: 01 sty 2018, 11:50
Samochód: Seat Altea Freetrack
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: markusj »

Mi rok temu w grudniu (ale juz rocznik 2018) udalo sie stargowac ok. 10 tysi - czyli 142 zamiast ok. 152 tys, ale w tym wiekszy rabat lojalnosciowy za poprzedniego seata, ktory dostalem od seat polska.

Wangrojv
Posty: 30
Rejestracja: 07 sie 2017, 14:47
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TDI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Wangrojv »

Starał się ktoś z was ostatnio o rabat na auto z silnikiem diesla 2.0 150km dsg? Ile udało się wytargować %?

AndrzejW
Posty: 12
Rejestracja: 23 sty 2019, 21:43
Samochód: Seat Leon ST FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: AndrzejW »

Tak, odbieram w środę... udało się wytargować rabat na poziomie 18251 zł od ceny wyjściowej, możliwe że na cenę wpływ miała że to prawie maksymalna wersja (poza ogrzewaniem postojowym i skórą). Produkcja 15.12.2018r. Rabat lojalnościowy + rabat dla grup zawodowych.

Wangrojv
Posty: 30
Rejestracja: 07 sie 2017, 14:47
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TDI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co dostaliscie/ utargowaliście od dealera? Gdzie najtaniej?

Post autor: Wangrojv »

AndrzejW pisze:
11 lut 2019, 12:16
Tak, odbieram w środę... udało się wytargować rabat na poziomie 18251 zł od ceny wyjściowej, możliwe że na cenę wpływ miała że to prawie maksymalna wersja (poza ogrzewaniem postojowym i skórą). Produkcja 15.12.2018r. Rabat lojalnościowy + rabat dla grup zawodowych.
Niezły wynik :o , a jest dostępna gdzieś lista grup zawodowych na Internecie?

ODPOWIEDZ