Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: hetman72 »

Przy zakupie AM trzeba zdawać sobie sprawę, że zakup map tylko PL nie jest tożsamy z zakupem map EU z zawartością PL, bo mapy PL w wersji EU są lekko inne i inaczej działa wyznaczanie tras. Różnice nie są duże ale odczuwalne.
AM testuje teraz wersję on-line, zobaczymy jak to się będzie sprawowało, bo działa płynnie ale dobór trasy bywa lekko konsternujący.


Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Luk4as »

Tu nie na co sie dziwic. Przeciez czesc asystentow i bajerow wymaga oryginalnej nawi. Chyba ze masz golasa to wiadomo ze nie ma sensu brac tylko full link i po sprawie

sylwek
Posty: 11
Rejestracja: 05 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca Xcellence 1,4 Eco TSI S&S man Magic schwartz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: sylwek »

Dziękuję z propozycję zakupu iPhona , ale na co dzień jestem użytkownikiem systemów i sprzętu Microsoft więc obecnie nie przewiduję przejścia do Apple. Oczywiście wiem o AM dostępnej poprzez Carplay i ta wiadomość ucieszyła mnie i czekam więc z nadzieją na podobne rozwiązanie dla Android Auto. Są rozwiązania zastosowania AM na ekranie nawet starszych aut , gdzie pokazane jest to urządzenie. Ceny AM są dla mnie do przyjęcia ze względu na konieczność częstych wyjazdów w nieznane miejsca. Korzystam i płacę za licencję AM od ponad 10 lat a posiadanie w telefonie pozwala na wcześniejsze zaplanowanie trasy zwłaszcza z wieloma punktami pośrednimi co wygodniej jest zrobić w hotelu niż w samochodzie. Nawigację do ATECI wziąłem ze świadomością jej możliwości co przerobiłem w służbowym Tiguanie przez ponad rok przed zakupem swojego auta, więc nie narzekam i czekam na dodatkową możliwość użycia AM. W tej chwili czasem używam GoogleMaps również z obrazem satelitarnym. Nawigacji używam też kiedy nawet nie muszę, bo podnosi to moje umiejętności. Często narzekają ci, którzy nie używają...

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: root »

sylwek pisze:
30 gru 2018, 16:05
Dziękuję z propozycję zakupu iPhona , ale na co dzień jestem użytkownikiem systemów i sprzętu Microsoft więc obecnie nie przewiduję przejścia do Apple.
Sam używam Windowsa na swoich komputerach i nie przeszkadza mi to w byciu ogromnie zadowolonym z iPhone'a. Jeśli chciałbyś się otworzyć na alternatywne opcje i poznać moje argumenty, to zapraszam do osobnego wątku. Wszak „często narzekają ci, którzy nie używają…” ;)
sylwek pisze:
30 gru 2018, 16:05
Oczywiście wiem o AM dostępnej poprzez Carplay i ta wiadomość ucieszyła mnie i czekam więc z nadzieją na podobne rozwiązanie dla Android Auto.
Niestety to nie jest takie proste, bo Google nie pozwala (jeszcze) na tworzenie nawigacji pod Android Auto. Producenci Auto Mapy nie mają tu absolutnie żadnego ruchu. Oczywiście to się może zmienić, bo Apple poszło do przodu, więc może Google będzie chciał gonić…
sylwek pisze:
30 gru 2018, 16:05
W tej chwili czasem używam GoogleMaps również z obrazem satelitarnym.
I to też jest na CarPlay ;)

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aktualizacja Map

Post autor: fuelcare »

zadalem oficjalne pytanie o brak aktualizacji w dziale reklamacji. jak odpowiedza dam znac

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Siema.
Jeśli chodzi o Auto Mapy?
Powiedzcie mi jak oni to zrobili jeśli używam tych map to nie mogę słuchać muzyki to jakaś katastrofa.
Google mapy działa i mogę słuchać muzyki Waze tak samo, a jeśli odpalę AM to mój system w aucie szaleje dźwięki raz z głośników w drzwiach raz z tych w słupkach, a raz z głośników w iphone na dodatek mixsuje obraz pomiędzy car play, a car audio powiedzcie o co chodzi, bo, mimo że sama apka przypadła mi do gustu To coś z nią nie tak jeśli chodzi o dźwięk?

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aktualizacja Map

Post autor: fuelcare »

No więc odpowiedzieli, niezgodnie z prawdą, że wg producenta aktualizacje zostały w 2018 roku wydane w 31 i 48 tygodniu. Oczywiście nie podano ich sygnatur. Poprosiłem aby producent odpowiedział jakie to były numery, Czekamy dalej.
Aha to że teraz nie ma w ogóle aktualizacji to prace konserwacyjne i prosimy o zrozumienie.
Ja wiem jedno, mam dość tej marki bo ich działania zaczynają mi przypominać cwaniaków naciągaczy od gry w 3 kubki

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Aktualizacja Map

Post autor: fuelcare »

Jest aktualizacja 1115 na stronie. Trochę się pozmieniało i są pakiety do wyboru z konkretnymi krajami, a nie jak było jeszcze w 915 że była praktycznie cała europa.

chciałbym wrócić jeszcze do sprawy wydymania nas w 2018r i podania jednej aktualizacji. Seat nie odpowiedział na pytanie o numery aktualizacji które niby były w zeszłym roku. odpowidzią, że były dwie zamknął widzę temat dyskusji. i tu mam pytanie. czy skrzykniemy się i robimy jakieś działania czy po prostu godzimy się na takie traktowanie? samemu nie chce mi się wojować, ale miałbym ochotę dochodzić swoich praw. gdybyście nie dotrzymali warunków leasingu bądź kredytu ich reakcja byłaby natychmiastowa, w drugą stronę to nie działa. to jak głowa do dołu i narzekanie na forum czy jakaś zorganizowana akcja?

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: paprotek »

fuelcare pisze:
09 sty 2019, 22:15
to jak głowa do dołu i narzekanie na forum czy jakaś zorganizowana akcja?
Ja pakietu aktualizacji wykupionego nie mam, więc w sumie powinienem siedzieć cicho jak mysz pod miotłą... Jednakże taka mała uwaga, jeśli już podejmujesz się / oczekujesz skrzyknięcia ludzi i "zorganizowania akcji" to przedstaw jakie masz dalsze pomysły działania i jak Ty to widzisz - najlepiej w punktach. Nawet jak nie masz pomysłu, to postaw pierwszy punkt: burza mózgów zainteresowanych w odpowiednim wątku. Takie akcje muszą mieć lidera i plan działania, bo samo zachęcanie do "w sumie nie wiadomo czego" nie przyniesie efektu. Zrobisz jak uważasz. Ja trzymam kciuki za tę akcję! Powodzenia!

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: l3niwi3c »

Którą paczkę pobieracie? Bo w każdej z 3 gdzie jest Polska widnieje gwiazdka.
Na stronie VW jest paczka Variante 5 (jako jedyna ma Polskę całościowo - jest bez gwiazdki?), a na stronie seata wszystkie mają Polskę częściowo?
O co tu chodzi?
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

ODPOWIEDZ