Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: paprotek »

25l oleju to już ładna ilość!



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: szczekas »

Ok Panowie, w sumie już jestem przekonany do oleju Ravenol na pierwszą wymianę (12k km i 1 rok).
Chyba, że do 2.0 TSI jednak zalecacie jakiś inny (bo ma wtrysk i pośredni i bezpośredni i inne techniczne bla bla)? :)
Przy okazji gdzie można bezpiecznie zamówić taki olej (źródło) - internety albo najlepiej odbiór w Trójmieście?
Co warto też od razu dokupić na pierwszy serwis - wystarczy olej i filtr?
Przepraszam za pytania, które pojawiły się tu już chyba 100 razy, ale już trochę zgłupiałem i chciałbym odpowiedź kawa na ławę jeśli można :)

P.S. Fajnie by było jakby jakaś mądra głowa zebrała w jedno wszystkie terminy warte przestrzegania - olej silnikowy, olej do DSG i haldexa, filtry, klima itd. Myślę, że wielu osobom bardzo by się to przydało. Sam bym chętnie coś takiego wydrukował i sobie powiesił, bo niestety instrukcja jest w to trochę uboga :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

gharghoul
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2018, 9:19
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: gharghoul »

Ja kupiłem od tego sprzedawcy:
https://galonoleje.pl/0w30/ravenol-vsw- ... to-5l.html
https://allegro.pl/oferta/ravenol-vsw-0 ... 7151563101

Dla niektórych użytkowników korzystniej może wyjść zamówienie z amazona:
https://amzn.to/2DaX8tD

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Potwierdzam, to pewne źródło, robię tam zakupy w sklepie stacjonarnym. Duży i profesjonalny sklep, sprawdzałem osobiście, mają autoryzację kilku producentów oleju: Ravenol, Liqui Moly, Motul, Shell, Millers, Repsol.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: szczekas »

Super info, dziękuję!
Jeszcze tylko który filtr najlepszy dla mojego cudeńka? :)
Jaką firmę polecacie?
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

szczekas pisze:
05 lut 2019, 10:13
Super info, dziękuję!
Jeszcze tylko który filtr najlepszy dla mojego cudeńka? :)
Jaką firmę polecacie?
Bezwzględnie najlepsze filtry produkuje MAHLE/KNECHT, zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i materiałowym. W takie filtry są wyposażane nasze auta na pierwszy montaż. Pozostałe (Bosch, Mann, Filtron) też niezłe. Reszty lepiej unikać!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: szczekas »

Wielkie dzięki! Masz u mnie piwo jakbyś był kiedyś w trójmieście! :D
W sumie mam ostatnią rozterkę (resztę pięknie mi wyjaśniliście) - czy od razu na ten pierwszy serwis olejowy nie kupić od razu filtra powietrza i kabinowego. Bo na filtr paliwa jeszcze czas, o ile w ogóle jest u mnie wymienny?
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

szczekas pisze:
05 lut 2019, 13:34
Wielkie dzięki! Masz u mnie piwo jakbyś był kiedyś w trójmieście! :D
W sumie mam ostatnią rozterkę (resztę pięknie mi wyjaśniliście) - czy od razu na ten pierwszy serwis olejowy nie kupić od razu filtra powietrza i kabinowego. Bo na filtr paliwa jeszcze czas, o ile w ogóle jest u mnie wymienny?
Kabinowy jak najbardziej, dla własnego komfortu i zdrowia, natomiast dla filtra powietrza to jeszcze za mały przebieg (chociaż wymiana nigdy nie zaszkodzi). A o filtrze paliwa na razie zapomnij. Znajduje się przy zbiorniku paliwa (wymiana od dołu) ale producent nie przewiduje jego okresowej wymiany (w silnikach benzynowych), ale warto go wymienić co 100 tyś. km, ponieważ w jego wnętrzu znajduje się zawór ograniczający ciśnienie paliwa, mający wpływ na pracę układu wtryskowego (w dodatku podwójnego w 2.0TSI). Koszt filtra poza serwisem nie przekracza 100 PLN-ów.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: szczekas »

Kolejne bezcenne info! Dzieki wielkie! Oby wiecej takich forumowiczow :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: dario37 »

Pierwszą wymianę oleju zrobiłem przy przebiegu 7kkm,12 miesięcy po odbiorze auta.Wymieniłem filtr powietrza i kabinowy.Oba były już dośc mocno zabrudzone(mimo małego przebiegu).
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

ODPOWIEDZ