Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: chris »

thecichy pisze:
06 lut 2019, 11:20
Wiem (tak samo zresztą jak Wiki), info mam od dealera, podobno w Czechach są i będą jeszcze przez jakiś czas produkowane tylko niektóre podzespoły ale Seat ma plany wycofania się z Czech..
Plany owszem są ale do tego to jeszcze daleka droga ;)

Znalazłem takie info w necie :)

Cyt...
"Fabryka w Kvasinach wytwarza Skody Superb, Karoq i Kodiaq, oraz Seata Ateca.
Czeska fabryka ma zacząć wytwarzać legendę polskich dróg VW Passata w 2023, więc równocześnie Karoq i Ateca zostaną przerzucone do nowej fabryki.
Na razie wiadomo tylko, że nowa wytwórnia powstanie gdzieś w Europie Wschodniej"

Czyli wynika z tego jednoznacznie ,że Seat Ateca wspólnie ze Skodą Karoq do 2023 roku będą produkowane nadal w Kvasinach :)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/101034/Vo

https://spidersweb.pl/autoblog/volkswag ... odukowany/
thecichy pisze:
06 lut 2019, 10:30
Ja zamówiłem w grudniu, tak aby już się załapać na produkcję MY19 (już nie w Czechach) i właśnie dostałem info, że się wyprodukowała i jak transport odbędzie się sprawnie to na początek marca odbiór :D
@thecichy Twoja Ateca jak i pozostałe MY19 będą jednak nadal z Czech ;)



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: thecichy »

@chris, też tak twierdziłem rozmawiając wcześniej z dealerem (również śledzę różne fakty na temat Ateci) ale kilka razy słyszałem, że zamawiane w grudniu MY19 są już produkowane w Hiszpanii. Dla mnie tak naprawdę (pod warunkiem, że nie będzie żadnej fuszerki) nie ma to żadnego znaczenia ale jak będę odbierać (albo jak zdobędę VIN) to z ciekawości podrążę, wyjdzie ;)

AndrzejW
Posty: 12
Rejestracja: 23 sty 2019, 21:43
Samochód: Seat Leon ST FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: AndrzejW »

Ja miałem zamówiony 1.4 TSI Excellence, ale termin wskoczył na KW22, więc ostatecznie zmieniłem zdanie i wziąłem z placu Excellence 2.0 TDI z praktycznie pełnym wypasem i zacnym rabatem (poza skórą i ogrzewanie postojowym), wiec w środę odbieram :) Pracuję z grupą VW i rzeczywiście produkcja Ateki powinna przyspieszyć, VW przeniósł część produkcji Skody Karoq od KW42/18 do fabryki w Osnanbruck. Planowali w 2018 wyprodukować dodatkowo 2500 samochodów i w 2019 dodatkowo 12000 samochodów w tej fabryce. Ateca jak na razie jest tylko i wyłącznie produkowana w Kvasinach.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: thecichy »

No i stało się :) wczoraj dostałem telefon od dealera, że samochód przyjechał na plac i mogę działać z odbiorem (a właściwie formalnościami z nim związanymi). Szykowałem się na maj - taki był planowany odbiór jak zamawiałem w grudniu, potem okazało się, że będzie szybciej (w marcu) a tutaj zaskoczka...
BTW: zdekodowałem już VIN i w sekcji PLANT jest: "De Turismo S.A. (SEAT), Autovia A II KM 585 08760 Martorell Barcelona"
Jak wspomniałem, naprawdę nie jest to dla mnie istotne ale z dużej ciekawości (i również jednak większego przekonania o produkcji w Kvasinach) poszukam na/w samochodzie przy odbiorze.

ryba
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2019, 9:15
Lokalizacja: Zielona Góra
Samochód: Seat Ateca Fr 2.0 tsi 190 km 4x4 dsg
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: ryba »

Ja zamówiłem 2 lutego termin mam na maj.Widzę że jest szansa w majówkę brykać już atecą jak dobrze pójdzie :)

Wangrojv
Posty: 30
Rejestracja: 07 sie 2017, 14:47
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TDI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Wangrojv »

Czas oczekiwania na diesla 2.0 będzie krótszy niż 3 miesiące?

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: S3ker »

Jak się uwiną w 3 miesiące to będzie cud ;) raczej nie możliwy, no chyba że w produkcji jest podobne auto a ktoś z niego zrezygnował :)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Chmielu
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2018, 8:29
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Chmielu »

z jakim silnikiem zamawiałeś?
thecichy pisze:
12 lut 2019, 12:54
No i stało się :) wczoraj dostałem telefon od dealera, że samochód przyjechał na plac i mogę działać z odbiorem (a właściwie formalnościami z nim związanymi). Szykowałem się na maj - taki był planowany odbiór jak zamawiałem w grudniu, potem okazało się, że będzie szybciej (w marcu) a tutaj zaskoczka...
BTW: zdekodowałem już VIN i w sekcji PLANT jest: "De Turismo S.A. (SEAT), Autovia A II KM 585 08760 Martorell Barcelona"
Jak wspomniałem, naprawdę nie jest to dla mnie istotne ale z dużej ciekawości (i również jednak większego przekonania o produkcji w Kvasinach) poszukam na/w samochodzie przy odbiorze.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: thecichy »

2.0 TSI

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

Wangrojv pisze:
12 lut 2019, 15:53
Czas oczekiwania na diesla 2.0 będzie krótszy niż 3 miesiące?
Między 3-4 raczej jest szansa na 2.0l
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ