Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Walt »

Odczucia mogą być bardzo subiektywne ;)


Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Barton »

dario37 pisze:
07 lut 2019, 23:17
Walt pisze:
07 lut 2019, 21:49
A nie tryb Eco czasami?
A co ma tryb eco do drgan układu kierowniczego? ;)
U mnie przy trybie dwucylindrowym, przy jednostajnej jeździe czuć bardzo subtelne wibracje, kierownicy jak i całego samochodu.
Może o to chodziło z tym Eco.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

Panowie to musi byc jakas wada.U mnie nigdy coś takiego nie wystapiło.Jaka może byc przyjemnosc z jazdy,skoro drży kierownica...?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: TomeL »

Tepek, jak masz czas i możliwości to spróbuj przestawiać podejrzane koło (najpierw jedno) na śrubach o 1/5 lub 2/5 i testuj. Na forum mojego poprzedniego auta perę osób (w tym ja) miało taki problem. Czasem wyważenie samego koła to za mało i trzeba wyważyć na aucie.

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Tepek »

Będę musiał tak pewnie spróbować, ewentualnie rzucę z tyłu koła naprzód i zobaczę jak będzie reagować powyżej 100, a jak nic nie da to na serwis i niech sobie z tym poradzą. Mam nadzieje, że to nic poważniejszego...

meeehau
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2019, 16:06
Samochód: VW Golf Sportsvan Highline 1.4 150 dsg
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: meeehau »

Witam wszystkich na forum. Przeglądam właśnie temat wad seata ateca i jestem w kropce. Szukam auta do kwoty ok. 130 tyś. W tej kwocie można się zmieścić i kupić z 2018 Atecę FR 2.0 190 4x4 dsg lub VW Tiguana 1.5 150dsg highline. Obecnie jeżdżę VW Golfem Sportsvanem Highline 1.4 150 dsg, poprzednie auto to Leon FR z 2014 roku 1.4 140 w manualu. W Leonie przeszkadzało mi skrzypienie w okolicach połączenia wykladziny słupka A i deski rozdzielczej. Akcja serwisowa nie dała efektu. Dodatkowo przeszkadzał mi rezonans z drzwi od słuchania muzyki z większym basem. W sportsvanie takich wad wykończenia raczej nie odczuwam. Ateca kusi bardzo, w cenie 130tys jest fajnie doposazonym autem z mocnym silnikiem. Przejście na Tiguana 1.5 pewnie nie zrobi zbytnio skoku a nawet auto będzie wolniejsze od sportsvana. I moje pytanie do właścicieli Ateci, czy porownywaliscie Atecę z Tiguanem przed zakupem?

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

meeehau pisze:
13 lut 2019, 16:16
Witam wszystkich na forum. Przeglądam właśnie temat wad seata ateca i jestem w kropce. Szukam auta do kwoty ok. 130 tyś. W tej kwocie można się zmieścić i kupić z 2018 Atecę FR 2.0 190 4x4 dsg lub VW Tiguana 1.5 150dsg highline. Obecnie jeżdżę VW Golfem Sportsvanem Highline 1.4 150 dsg, poprzednie auto to Leon FR z 2014 roku 1.4 140 w manualu. W Leonie przeszkadzało mi skrzypienie w okolicach połączenia wykladziny słupka A i deski rozdzielczej. Akcja serwisowa nie dała efektu. Dodatkowo przeszkadzał mi rezonans z drzwi od słuchania muzyki z większym basem. W sportsvanie takich wad wykończenia raczej nie odczuwam. Ateca kusi bardzo, w cenie 130tys jest fajnie doposazonym autem z mocnym silnikiem. Przejście na Tiguana 1.5 pewnie nie zrobi zbytnio skoku a nawet auto będzie wolniejsze od sportsvana. I moje pytanie do właścicieli Ateci, czy porownywaliscie Atecę z Tiguanem przed zakupem?
Ja przed zakupem miałem takie porównanie.Tiguan ,którego sobie "upatrzyłem" był w wersji Highline,rocznik 2017 ,srzynia DSG 6 ,silnik 1.4 tsi.
Cena jaką mi zaproponował po negocjacjach dealer Lellek z Opola to 135 tysi.Po długim namyśle wybrałem jednak Ateke w wersji Xcellence DSG 7,1.4 TSI za 117 tysi brutto. :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: S3ker »

W moim przypadku od Tiguana odrzucił mnie nadmierny hałas w kabinie podczas jazdy (może przez lusterka). W porównaniu do karoqa czy ateki, to w tiguanie było najgłośniej a najciszej w atece :) Do tego Tiguan jest cięższy +/- 100kg.
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

meeehau
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2019, 16:06
Samochód: VW Golf Sportsvan Highline 1.4 150 dsg
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: meeehau »

I jak Wam się jeździ? Żadnych irytujących dźwięków w kabinie podczas jazdy po nieròwnościach? Ponadto teraz jest silnik 1.5 który ma gorsze opinie od 1.4. No i to kangurowanie i praca skrzyni znana z Karoqa.

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Tepek »

Jeśli chodzi o nierówności to nie narzekam, mogłoby być lepiej jak to zawsze ale jest jak najbardziej ok. Ciężko jest z tym drganiem, czuć to po łydkach i nie jest to może straszne, ale jednak moim zdaniem nie powinienem czuć drgań na kierownicy dość średnio intensywnych powyżej 100km/h

ODPOWIEDZ